Pengabdi Setan

• angličtina Satan's Slaves

Píše se rok 1981. I přesto, že je Kak Rini dcerou známé zpěvačky, nevede se jí a její rodině příliš dobře. Doba slávy dávno pominula, tantiémy nevynášejí, úspory jsou z důvodu matčiny dlouhodobé nemoci pryč. Co teď? Prodat dům a přestěhovat se do menšího? To podle otce nepřipadá v úvahu. Nezbývá tedy nic jiného, než čekat. Když pak konečně skončí matčino utrpení, přinese to s sebou smutek. Smutek, ale i jistou úlevu a naději na nový začátek. Jak se ale nakonec ukáže, peníze jsou to poslední, s čím by si měli pozůstalí dělat starosti. Matčin hrob je nedaleko, otec odjel do města a vypadá to, že na legendě o tom, že se nebožtíci mohou vrátit mezi živé, je možná něco málo pravdy. Tedy alespoň v tom smyslu, že se NĚCO může vrátit. Rozhodně ale ne milující rodinný příslušník. (EMIA)

Milo_harwey

Dlouho jsem nic neohodnotil, ač jsem koukal na hodně filmů a čím víc odkládám, tím víc si myslím, že už se k ničemu nedostanu. Zde udělám výjimku a napíšu hned pár řádků, páč jsem právě horor dokoukal. Řekněme, že zhruba do hodiny to není vůbec špatný, ale když pak týpek na motorce jede za babiččiným duch mástrem a chce jet sám, tak jsem si říkal, že něco bude špatně (jakože je divný, že nechtěl nikoho z rodiny s sebou, ale to je vedlejší), jde mi o to, že od tohoto místa se mysteriózní duch horor mění na nesrozumitelný patvar nahodilých scén, které na sebe tedy trochu navážou, ale přeskakuje se od jednoho ke druhému, postavy jsou jaksi bezcitné (někdo umře, neřeší se, neřeší se vlastně skoro nic, ani ty události a duchové, atd.), nic nedává smysl a najednou je to takový zombí divadýlko, který jsem teda v závěru nepobral... a závěr tuplem ne. Nicméně dávám 3*. ()