Pengabdi Setan

• angličtina Satan's Slaves

Píše se rok 1981. I přesto, že je Kak Rini dcerou známé zpěvačky, nevede se jí a její rodině příliš dobře. Doba slávy dávno pominula, tantiémy nevynášejí, úspory jsou z důvodu matčiny dlouhodobé nemoci pryč. Co teď? Prodat dům a přestěhovat se do menšího? To podle otce nepřipadá v úvahu. Nezbývá tedy nic jiného, než čekat. Když pak konečně skončí matčino utrpení, přinese to s sebou smutek. Smutek, ale i jistou úlevu a naději na nový začátek. Jak se ale nakonec ukáže, peníze jsou to poslední, s čím by si měli pozůstalí dělat starosti. Matčin hrob je nedaleko, otec odjel do města a vypadá to, že na legendě o tom, že se nebožtíci mohou vrátit mezi živé, je možná něco málo pravdy. Tedy alespoň v tom smyslu, že se NĚCO může vrátit. Rozhodně ale ne milující rodinný příslušník. (EMIA)

Kienast

Rezervy tam jsou však nejsme v Hollywoodu, ale v Indonésii. Jenže některé scény jsou opravdu děsivé a hlavně to celé drží hezký v celku. 7/10 a dcerunka je více než sympatická ;) ()

borec999

Fajn atmosféra a napätie, no občas človek narazí aj na kultúrne odlišnosti, ktoré človeku bránia sa s filmom úplne stotožniť a pár hluchých pasáží, ktoré vytrhnú z tempa. Pozerať sa to ale dá, nezohľadňujúc fakt, že ide o indonézsky horor. 55% ()

E´Tonno

*S odstupom času:  Väčšinu filmu všetko funguje, a to naozaj veľmi kvalitne - hudba, ľakačky, atmosféra... Lenže tie posledné minúty, teda to veľké finále... Scéna, čo mala byť "kruto mrazivá" na mňa nefungovala a hneď nato zas vytasili masky, ktoré taktiež nepatrili medzi tie najlepšie. Takže dojem z filmu ako celku týmto u mňa utrpel. Neviem prečo, ale film mi utkvel aj po roku a pol v pamäti natoľko, že som sa rozhodol si ho nakoniec pridať do zbierky. Bez pochýb je fakt obrovská škoda, že nevydali len prvých 87 minút z neho (aj keď ide o remake). To by som bez mihnutia oka napálil štvorku, ktorú by som zrejme teraz upravoval nahor za kratšiu stopáž a tým pádom aj vyššiu údernosť. Aktuálne teda zdvíham z 3 na 4 a film pribudol do zbierky. ()

Hernycztek

Nepochybuji o režisérových kvalitách, tohle je jeho třetí vysoce hodnocený horor a v Indonésii mu musí všichni líbat nohy za to, co vymýšlí, ale bohužel pro mě, točí žánry, které nejsou úplně mým šálkem kávy. Od úvodních minut při scénách s matkou, to má slušně creepy atmosféru, díky skvělé práci s kamerou a zvukem. Co se lekaček týče, musím uznat, že ačkoli jsou všechny očekávané, protože vás na ně připravuje kameraman svými pohyby, tak jsou i tak fungující a účel splňují. Herecké výkony hlavních představitelů jsou na slušné úrovni, ale stejně není nad staré dobré americko - evropské ksichty. Jak se děj blížil do finále, tak v těch pár scénách bylo vidět že nezklamali ani maskéři. Postupem času už to ale začínalo být únavné, protože lekací scény byly pořád stejné a rozuzlení hlavní pointy nedostatečné. Nicméně, kdo rád duchařiny, bude nadmíru spokojen a kdo rád horory celkově, ocení dobrý biják a půjde o dům dál. ()

Flopik

Neveril som že to bude naozaj také dobré , no ten film naozaj bol.Prvá hodina je skvelá.Pochváliť treba výbornú atmosféru ktorá bola nepríjemná, skvelé miesto ktoré samo o sebe naháňalo strach a celkovo spôsob strašenia ktorý často krát neukázal nič hrozné ale aj tak vás myklo.Keď už však samotného ducha ukázali tak stál zato, nepatrí to k topom ktoré vám ostanú v hlave ale určite neurazil.Postavy sympatické , dokonca aj deti.Dal by som za 50* avšak posledná časť mi to skazila.Na krajinu pôvodu ale palec hore.Chválim výborný horor ktorý zaručene v noci vystraší. ()

CharlieSs

Konec mi nesedl, strašně. Možná to bude tím, že si úplně nejsem jistá, co měl znamenat. Ale film sám o sobě mě bavil neskutečně, skvělý. ()

Katcat

Moc nechápu, z čeho jsou všichni tak nadšení. Typická lekacka, ok, trochu dějově silnější než moderní americké kýče, ale i tak to bylo utrpení sledovat přes hodinu. Jako film o tom, jak se mrtvá matka a babička sem tam projdou po baráku, nevím no. ()

AngelG

Dobré recenze zleva a zprava a mě zbylo po dokoukání jediné slovo "proč?". Začátek je celkem obstojný, budovaní dobré atmosféry, dobrá hudba.. ovšem po úmrtí matky to vše zajede až do příliš známých kolejí. Člověk může tedy naprosto přesně říct, co se bude dít dál a možná, že i odhadnout konec v půlce filmu. Děj nemá co nabídnout, jedná se o stokrát ohrané téma, výkony žádný zázrak a efekty žádný zázrak. Originál jsem neviděla a dle místních názorů, že se jedná o horší verzi, která nestojí za shlédnutí, bych snad to samé radila i u té nové verze. ;) ()

helraiser

V letošní záplavě duchařin je tenhle kousek z Indonesie svěžím větrem, který si jistě zaslouží pozornost. O několik levelů kvalitativně převyšuje svoje konkurenty z USA i Evropy. Má to především výbornou atmosféru a některé lekací scény jsou opravdu dech beroucí. Prakticky není si na co stěžovat a finále to už je spíše taková třešnička na dortu. Za mě tedy rozhodně palec nahoru a jsem zvědaví co nám přichystá Indonéský horror příště. ()

Kingjiri

Sympatická duchařina, která místo vysokýho počtu mrtvol nebo krvavejch scén sází na napětí a pár slušnejch lekaček. Kvalitní filmařina (super kamera), zvuky nebo prostředí postaršího baráku dokáže mnohdy vytvořit hutnou atmosféru. Trochu naopak zklamalo skromnější finále (asi omezení daný rozpočtem) nebo zamotání sekty do příběhu (jako čistě nadpřirozená a mysteriózní duchařina by to určitě fungovalo líp). Škoda, kdyby se aspoň jedno z toho podařilo napravit, dal bych čtyři hvězdy, takhle zustanu u třech hodně silnejch. ()

KUFI odpad!

Ja vedel ze horror s cikanama nemuze nikdy fungovat.. z tyhle ptakoviny jsem si ale odnes 2 poznatky - v Indii chodi chcat doma na podlahu a slapou v tom naboso ()

bakeero

Poměrně přehypovaná zombie/duchařina, i když pravda, že atmosféru to má místy slušnou. Rozhodně ale nic pro voliče SPD :-D ()

Hellknight12

Veľmi zvláštny film. Prvá cca hodina je veľmi dobrá. Atmosféra filmu je pekne napínavá a je tu aj niekoľko jumpscarov, niektoré sa vydaria iné zase nie. Bohužiaľ je tu až príliš veľa jumpscarov. Behom cca 15 min máme asi 3. Herci sú celkom sympatický. Ich výkony sú však slabšie. Film má 107 min, čo je za mňa zbytočne veľa. Stačilo aj 90 min. Vynechať pár jumpscarov ale hlavne skrátiť koniec. Koniec sa ťahá ako žuvačka a tým pádom film stráca na atmosfére. Škoda. Taká jemne nadpriemerná záležitosť. Film môžem odporučiť, každému kto má rád ázijské horory. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

Shanen29

I těch 107 minut ztrávených u obrazovky nebylo v žádným případě promarněných.Asie opět boduje a já měl konečně dobrý pocit z remaku opravdu dokonale povedeném.Výborná atmosféra,dobré herecké obsazení a velmi zručná triková kamera.To všechno tvoří dobře ucelený a příjemný zážitek. ()

Knor

Já ten plnej nakonec dám, protože je to skvělej horor, kterej má mrazivou atmosféru, děsivý scény a celkem symaptický obsazení. A když mě ve filmu děti neserou, tak to je už co říct :-) Příběh není zrovna originální, ale funguje a to je hlavní. Určitě doporučuju si tenhle strašidelnej film dát o samotě okolo půlnoci, zážitek je zaručenej. ()

majesty

Atmosféra hutná, logika bola nutná, nedostavila sa žiaľ, a tak je z filmu podivaná smutná.. Ak ste v rodine 5ti a vsetci zazijete megahnusne ducharske prizraky, nebudete urcite spat ako magori kazdy v inej izbe a deti nenechate same.. tato haluz znizila pomerne dobre zvladnuty horor do beckovych klise s pokazenym motorom ktory nastastie naskocil, inak by to bola uz cista 2* lakacka bez duse. ()

XXXXXXXX

Pandžábský Satan, vypráví o tlupě domorodců, kteří v rámci zachování zdravého počtu končetin, orgánů a tak vůbec, nemohli mít vlastní potomky. Obrátili se tedy na organizaci Satan s.r.o. a než bys řekl Šejtán, bylo v troubě najednou pozdravSatan napečeno. Dá to ale rozum, že dnes už ani kuře, natožpak rohatec nepracuje zadarmo, a po pár letech vysílá do domu sociální pekelnice, to aby se inkasovalo. Tyto bohabojné osoby, v domě zjistí několik nanejvýš znepokojivých nedostatků (na chleba nemají, ale přitom se v celé barabizně nepřetržitě svítí, několikrát do týdne se místo ze satanské bible povedená rodinka modlí raději otčenáš, a navíc si ještě dovolí tahat do baráku místního černoprdelníka). No tady už přestává i obrácený krucifix viset na zdi! Chudák Sáťa musí nakonec zvolit trochu drsnější kalibr a vysílá na pomoc svědky Jedovovy, to aby se vzájemné ovzduší lépe trávilo! V závěru se ale klasicky satanistická otázka samozřejmě nevyřeší a ty se ptáš co Satan? No myslím, že má ještě pár uctívačů v kopytu! ()