Pengabdi Setan

• angličtina Satan's Slaves

Píše se rok 1981. I přesto, že je Kak Rini dcerou známé zpěvačky, nevede se jí a její rodině příliš dobře. Doba slávy dávno pominula, tantiémy nevynášejí, úspory jsou z důvodu matčiny dlouhodobé nemoci pryč. Co teď? Prodat dům a přestěhovat se do menšího? To podle otce nepřipadá v úvahu. Nezbývá tedy nic jiného, než čekat. Když pak konečně skončí matčino utrpení, přinese to s sebou smutek. Smutek, ale i jistou úlevu a naději na nový začátek. Jak se ale nakonec ukáže, peníze jsou to poslední, s čím by si měli pozůstalí dělat starosti. Matčin hrob je nedaleko, otec odjel do města a vypadá to, že na legendě o tom, že se nebožtíci mohou vrátit mezi živé, je možná něco málo pravdy. Tedy alespoň v tom smyslu, že se NĚCO může vrátit. Rozhodně ale ne milující rodinný příslušník. (EMIA)

adamix

Indonézsky Conjuring, s dobre našlápnutým tempom a atmosférou, ktorý sa kvalitami približuje k zámorskej tvorbe. Lenže niekde v druhej polovici to všetko začne akosi strácať šťavu a po opakovaných a častokrát prebytočne našróbovaných lákačkách, ktoré už po druhý krát nie sú také účinné, neznesiteľným škrekotom a správaním celej rodinky a obzvlášť úplne dementným záverom to kleslo na kvalite, čo je samo o sebe škoda, pretože tvorbu z týchto končín (tú akčnú) zbožňujem. Veľmi ľahký nadpriemer. Za mňa 60%. ()

jkpj22

Hmm, proč to má tak vysoké hodnocení? To je otázka, na kterou jsem bohužel nenašel odpověď. Co na tom vidíte? Je to nudný. Měl jsem problémy to dokoukat. Atmosféra? Trochu. Napětí? Trochu. Lekačky? Nevím, jestli se tomu tak dá říkat. Pár pokusů tam bylo, ale nevyděsilo mě to. A závěr? Co to kurva bylo??? Jedna hvězda, hlavně za tu pěknou herečku. ()

WeeLass

Satan's Slaves byl můj první indonéský film a zároveň i jeden z mála neanglicky mluvících filmů. Měl jsem hodně nízká očekávání, čekal jsem laciné efekty a pustil jsem si to spíše jako kulisu, ale zaujalo mě to už v první scéně. Rodina vysloužilé a nemocné zpěvačky přestane dostávat zisky z její tvorby a ocitá se v těžké situaci, protože nemají z čeho platit hypotéku. Matka brzy zemře a rodině se odkrývá její temná historie. Film má hustou atmosféru od samého začátku a neotálí s hororovými prvky, které ale bohužel postupně ztrácejí na děsivosti a ke konci působí až komediálně. To ale nemělo vliv na výsledný dojem a posledních pár scén, které byly podle mě nečekané. Byl to také nový pohled na haunted houses kombinovaný s okultismem. Lepší průměr. ()

brasek

Príbeh je pre mňa silne nezáživný a od vysokého hodnotenia (aktuálne 70%) som očakával oveľa viac vrátane lepšieho tempa. Absolútne súhlasím, že pre európskeho diváka tento snímok tak ako je vyrozprávaný nemá veľký potenciál. ()

Grázl83

Miluji duchařske filmy, zde jsem však spokojen nebyl. Pár dobrých lekacek, bohužel ale doplněny vatou bez atmosféry a zvláštním chováním postav. Otec děti vypadal spíše jako bratr či manžel nejstarší dcery. Celkove mě to do děje nevtahlo a místy jsem se nudil, takže zklamání. ()

Marauder

Fakt výborný začiatok filmu čo sa ale bohužiaľ o konci povedať nedá. Ten bol už takmer samé klišé a kópia za sebou čo má celkom sklamalo lebo do takých 2/3 si ten film atmosféru parádne držal a nevyzeral že od toho upustí ale nanešťastie stalo sa. Ale fakt aspoň na jedno pozretie to je fajn večerný film. Hlavne keď človek sa nechce cítiť úplne sám. 65/100 ()

Ace.A.T.L.

Jo, za mě paráda. Atmosféra by se dala krájet, správně zvolený světlo většiny bubáckých scén a myšlenka ne nová, ale ikdyž je převzatá, tak je setsakra dobře využitá. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Baroque

srandovná reč. ešte srandovnejší aziati. nemôžem si pomôcť, ale horrory s nimi mi pripomínajú mainstreamové "spravodajstvo". pri porovnaní so storočným nosferatu s maxom schreckom je toto ako porovnanie leporela s nietzscheho citátmi. absurdné. ľakačky nepresvedčivé. ()

stanyko

Kvalitny snimok s dobre budovanym napatiim a zaujimavym pribehom. Velke plus z mojej strany je atypicke prostredie v ktorom sa to cele odohrava. Americke horory a ich prostredie je uz proste opozerany. Preto mi aj postava moslimskeho knaza prisla osviezujuca oproti katolickym fararom, co je uz dnes hororove klise. ()

blexster

Mami já se bojím. Sémě paranoii zaryto hluboko pod kůži ohh ano, bože víc takových. Atmosféra a jumpscary na 1# příběh relativně taky ucházející ale ten konec... ten konec nevím jak na ostatní, ale na mě působí tak trochu chaoticky a odflákle, za masky bych někoho nakopnul, v jedné scéně sem si nebyl jist jestli to byl duch matky nebo Ozzy Osbourne. Ale když se přes to všechno přenesu tak to sou pouhé detaily ve famózním celku. ()

VincentB.

Neviem či sa mýlim ale myslím si, že Indonézia a Kórea majú kinematografiu v plienkach, preto som čakal, že budú zrecyklované zahraničím overené postupy a konvencie. Do istej miery boli. Film mal perfektne našlapnutý začiatok. Hneď ma vtiahol a des bol vysoký. Ale potom akoby ostal zaradený rovnaký rýchlostný stupeň a moja pozornosť úplne upadla. Čo ma najviac zaskočilo bolo zombie prenasledovanie na konci, nasávanie malého chlapca čo sa drží jednou rukou, bobule na zemi, tancujúci koniec. Páčilo sa mi ale odhalenie ako fungoval mechanizmus keď človek nemohol mať deti. Mám rozporuplné dojmy a preto dávam za seba 50%. ()

Fibonacci

milujem scénu, ked v čase 1:24:16 príde žena k dverám a otvára ich (do druhej strany) :D :D v dome, v ktorom býva, koľko, 10, 15 rokov ?? :D :D uplne ma to dostalo a len to potvrdilo, že je to nepodarený pokus o seriózny film, tobôž o horor. musim ale uznať, že prvá pooomaaaalaaa polhodinka sa mi ozaj pačila, no potom to prešlo do záberov - jeden horší ako druhý, a tie zoomovačky a tempo sa nestupňovalo ale naopak ochabovalo.. žiaľ, tešil som sa a zaspaval som pri tom. #sklamany ()

Sukuba

První polovině filmu bych dala hvězdy tři. Mělo to atmosféru, bylo to děsivé a postavy sympatické (to se dnes zase tolik nevidí). Jenže jako celek je to zdlouhavé a ke konci už mě to vážně nudilo. Koukala jsem na hodiny, takže za dvě. ()

BStone

Indonézský horor aneb jak se maminka vrátila... Film se rozhodně povedl, podařilo se udržet solidní atmosféru a úvodní půl hodinka je vyloženě na výbornou. Mám lehké výhrady k hercům, kteří místy vůbec tak nějak nerezonovali s tím, co se kolem nich dělo. Každopádně lehký nadprůměr a kdyby se někomu z tuzemských režisérů povedlo natočit takový horor, rozhodně bych ještě hvězdu přihodil. 65% ()

lineker

No mohu konstatovat, že od mého oblíbeného Sinister jsem asi děsivější podívanou neabsolvoval. Ty strašící pasáže totiž fungují velmi dobře. A i když v mnoha jiných ohledech může film na jednu nohu lehce napadat, tak co dělá horor dobrým hororem funguje na jedničku. ()

Mykie

Skvělá duchařská pecka! Sympatické postavy, smysluplný děj a efektivní strašení. Joko Anwar je talentovaný režisér a hororové řemeslo má v malíku. Pengabdi Setan na mě zapůsobilo více než Conjuring a to je co říct. ()