• Austrálie

Robert Kouba

Scénografie:

Tim Stuart
  • Drkolnov

prosím, prosím, prosím a to už i klečím ... uuuuuuuž neeeeeee !!! Když morgo a Katnis nahání a jsou naháněny v českých lesích, procházejí vesnicí, která je 100 let bez obyvatel, ovšem ve stavu včerejšího exodu, pokud hlavní postavy jsou oblečeny o 100 letech výpadku civilizace jak ze žurnálu, pak si tvůrci o nás musí myslet své, a nebo já si myslím hodně špatného o tvůrcích. Úchylný obtáhnutý scénář, vykradené postavy, špatné vše kolem triků, atd. Zabitý čas !!!!(17.11.2017)

• kaylin

Tak jo, opravdu nemám rád levná sci-fi, protože je na nich moc vidět, jak je to komorní a jak to nesedí k tématu. Film, kde v podstatě dojde k vyhlazení lidstva a odehrává se jen v lese a na jednom hradě, přičemž by to zde mělo doslova kvést technologií, co se ukáže je na pár záběrech, je prostě málo.(31.1.2018)

• vegetol.mp

Levná a neinvenční sci-fi, která vznikla rozšířením Koubova krátkého filmu Aurora (https://www.youtube.com/watch?v=AtmS2dP6daE). Ten natáhl stopáž a nechal do něj natočit krátké vstupy s Cusackem, který svou roli namluvil někde ve studiu během pár dnů. Krome Cusacka a Carmena Argenziana, což jsou profi herci, tu nikdo nestojí za řeč. Kouba má evidentně slušný vizuální talent, ale měl by si sehnat jiného scenáristu, než je on sám. Celý příběh je totiž jen neinvenční recyklování známých motivů z jiných filmů, což v kombinací s hereckou toporností hlavního hrdiny nepůsobí dobře. Obávám se, že mělo zůstat u krátkého filmu a bylo by to v pohodě. Bohužel na celovečerní filmy má člověk jiné nároky. K celkovému dojmu nepřispívá ani to, že 97 let po pádu lidstva, mají všichni čisté oblečení a ulice jsou krásně zametené. Pro českého dfiváka může jako plus být to, že se film točil v Česku. PS: To koupené falešné hodnocení na IMDb si pan Kouba mohl odpustit. Je to myslím pod jeho úroveň. 30 %(6.11.2017)

Tak já souhlasím, že invence si tu vzala dovolenou a film je slepencem různých nápadů či přímo konkrétních scén z jiných filmů, ale mě to celkem odsýpalo nenudil jsem se a i když ústřední dvojice není žádný terno a hlavní pointa je snadno odhadnutelná, tak ďábelský Cusack to vyvažuje i když se jeho role patrně natočila za den. Na béčko pak slušný vizuál i efekty. Zkrátka jako jednohubka to nijak nepohoršuje.55%(8.11.2017)

• honajz

Moc hezké, že se některé scény natáčely v ČR, kromě již zmíněných Černovic i na hradu Choustník, ale jinak je to nudná a rozvleklá sci-fi historka jak z Krajních mezí, jenže tam by měla tak dvacet, čtyřicet minut a stačilo by. Myšlenka rovněž není příliš objevná: mohou mít stroje duši? Odkdy a odkud je člověk člověkem, co ho tvoří, a když dáme vzpomínky do jiného těla, je to ten samý člověk? Mohou stroje cítit? Plus patetický náběh na válku s roboty na konec, ten připomene Vzpouru mozků, takže opět nic nového. Slušná kamera, lokace, občas hudba, víc mne nezaujalo. Dvě hvězdy jen za české lokace. ----- Průběžné poznámky: Hm, 97 let po skoro vyhlazení lidstva, a oni mají na sobě stylové a značkové oblečení, navíc klučina účes, jako kdyby odešel zrovna z kadeřnického salonu? Polaroid, který po té době stále funguje? A roboti běhají po celém světě, kde likvidují lidi, ale jednu základnu za skoro sto let fakt ne a ne najít? Proč ten mladý herec pořád kulí ty "velké oči"? Btw, má Andrew-stroj pindíka, aby se mohl rozmnožovat? Ty brďo, roboty neobjevitelnou pevnost Aurora mají zavřenou jen na dřevěná vrata s petlicí?(5.1.2018)

• - Natáčelo se také v Černovicích u Tábora. Poděkování tamějším obyvatelům je v závěrečných titulcích. (jarks)

• - Film se natáčel také na hradě Choustník. (honajz)