Reklama

Reklama

Píše se rok 2020 a Elias van Dorne (John Cusack), výkonný ředitel VA Industries, největší světové továrny na robotickou techniku, představuje nejnovější vynález – Kronos, superpočítač vyvinutý k ukončení všech světových válek. Když je Kronos uveden do provozu, rychle pochopí, že lidstvo samo je největší hrozbou světovému míru a spustí útok robotů s cílem zbavit svět lidské „infekce“. O 97 let později přežívá už jen malá skupina lidí, roboti ji ale neustále pronásledují. Mladý chlapec Andrew (Julian Schaffner) a dívka Calia (Jeannine Wacker) musí vytvořit nečekané spojenectví, aby se dostali do nového světa, o kterém se proslýchá, že v něm lidé žijí beze strachu z robotů. Ale existuje tenhle svět doopravdy? A budou žít dost dlouho, aby se do něj dostali? (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Recenze (37)

silentname 

všechny recenze uživatele

"Singularity" je jedný slovom vykrádačka. Vykrádačka všetkého čo si len film zmyslel a výsledkom tu máme zlepenec všetkého možného zapleteného do príbehu, ktorý podľa mňa skutočne nedáva zmysel a je len pre ľudí, ktorí proste akceptujú čokoľvek a nebudú klásť žiadne otázky počas sledovania. Myslím si, že je to plné klišé, nezaujímavých postáv a hlavne koncept, ktorý ani v jednu chvíľu nepôsobí kreatívne a originálne. A myslím si, že kedy si to uvedomíme je už začiatok. V prvom rade, kto by pomenoval svoj projekt pre pomoc ľudstva Kronos? Najmä po tom, čo sme mali možnosť vidieť efekt funkcie tohto projektu v roku 2004 vo filme The Incredibles? To už samo o sebe hovorí veľa. A potom keď sa stretneme s Caliou, tak jediné čo som si hovoril, že tu máme novú Katniss z Hunger Games. A navyše to ešte zakončia tým, že nám prinesú sequel. Ktorý si myslím, že nikto si nikdy nepozrie a so šťastím nikdy nevznikne. Neviem či sa John Cusack stáva novou tvárou špatných filmov a chce hrať vo všetkom, no to by som viac tipol asi Nicholasovi Cagovi. Čo robí on v tomto filme? Nemá nejaké lepšie ponuky na filmy? Vizuálna stránka filmu je nudná a efekty sú otrasné. Je tu vôbec niečo na úrovni? No, aj keď je to staré a videli sme to milónkrát tak vzťah medzi Caliou a Andrewom je okay a je tu pár momentiek v jeho hlave, alebo keď bude chcieť Caliu chrániť, ktoré sú celkom dobré. Nemôžem povedať, že super, ale sú pozerateľné a dávajú tomu aspoň niečo málo. Inak si myslím, že nie je dôvod tento film pozerať, pokojne ho preskočte a pokiaľ by sa ten sequel natočil, tak ho nepozerajte. Hodnotenie: D- ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Co dělají John Cusack a taťka Samanthy Carterové v tomhle filmů probůh? Jako určitě jsem se nenudil. Je to totiž děsné WTF. Úvod fajn, pak cool twist, pak tam běhá céčková verze Katniss Everdeen po lese v kožené bundičce, proti čemuž bych vlastně ani nic nenamítal, protože je docela seksi. Pak potká homo týpka, nechybí vášnivej románek a tak běží spolu a najednou z amerického future velkoměsta doběhnou do opuštěné české vesničky, kterou proběhnou lesíkem až k zřícenině českého hradu (s překvápkem). Sorry za spoilery, ale vypadá to stejně absurdně, jako to zní. Samotný námět ale není vůbec špatný a musím pochválit nápaditý art design, který v určitých sekvencích i přes levné CGI dokáže ohromit. Jinak je to overall takové dost amatérské a nechtěně srandovní. Když ale tohle filmu odpustíte, tak se na tom dá vlastně docela dobře zabavit. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Moc hezké, že se některé scény natáčely v ČR, kromě již zmíněných Černovic i na hradu Choustník, ale jinak je to nudná a rozvleklá sci-fi historka jak z Krajních mezí, jenže tam by měla tak dvacet, čtyřicet minut a stačilo by. Myšlenka rovněž není příliš objevná: mohou mít stroje duši? Odkdy a odkud je člověk člověkem, co ho tvoří, a když dáme vzpomínky do jiného těla, je to ten samý člověk? Mohou stroje cítit? Plus patetický náběh na válku s roboty na konec, ten připomene Vzpouru mozků, takže opět nic nového. Slušná kamera, lokace, občas hudba, víc mne nezaujalo. Dvě hvězdy jen za české lokace. ----- Průběžné poznámky: Hm, 97 let po skoro vyhlazení lidstva, a oni mají na sobě stylové a značkové oblečení, navíc klučina účes, jako kdyby odešel zrovna z kadeřnického salonu? Polaroid, který po té době stále funguje? A roboti běhají po celém světě, kde likvidují lidi, ale jednu základnu za skoro sto let fakt ne a ne najít? Proč ten mladý herec pořád kulí ty "velké oči"? Btw, má Andrew-stroj pindíka, aby se mohl rozmnožovat? Ty brďo, roboty neobjevitelnou pevnost Aurora mají zavřenou jen na dřevěná vrata s petlicí? ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak já souhlasím, že invence si tu vzala dovolenou a film je slepencem různých nápadů či přímo konkrétních scén z jiných filmů, ale mě to celkem odsýpalo nenudil jsem se a i když ústřední dvojice není žádný terno a hlavní pointa je snadno odhadnutelná, tak ďábelský Cusack to vyvažuje i když se jeho role patrně natočila za den. Na béčko pak slušný vizuál i efekty. Zkrátka jako jednohubka to nijak nepohoršuje.55% ()

Lokutus odpad!

všechny recenze uživatele

Škoda, že z celkem solidního nápadu vzniklo něco až takhle neskutečně debilního - od efektů až po herecký výkony, který by byly moc i na takový Asylum. Jediný, co trochu zachraňuje je celkem fešná prdka Katn... pardon... Calie - dokud teda neotevře zobák a nezačne ze všech sil poulet vočima do kamery po vzoru svýho "mužskýho" protějšku. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Film se natáčel také na hradě Choustník. (honajz)
  • Natáčelo se také v Černovicích u Tábora. Poděkování tamějším obyvatelům je v závěrečných titulcích. (jarks)

Reklama

Reklama