Profesionální provokatérka Takagi

• Japonsko Karakai džózu no Takagi-san (více)
Japonsko, (2018–2022), 14 h 36 min (Minutáž: 23–25 min)

Předloha:

Sóičiró Jamamoto (komiks)

Kamera:

Masato Makino

Rie Takahaši, Júki Kadži, Konomi Kohara, M.A.O, Jui Ogura, Nobuhiko Okamoto, Fukuši Očiai, Aoi Ičikawa, Kotori Koiwai, Taiči Ičikawa, Takeo Ócuka, Jú Sasahara (více)

Série(3) / Epizody(36)

Z Nishikaty si pořád dělá legraci jeho spolužačka Takagi-san. Slibuje jí proto oplatit stejnou mincí, ale nějak se mu to nedaří. (Netflix)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (2)

Profesionální provokatérka Takagi (2018)

Nedá sa inak musím sem napísať niečo od našich bratov : "Co se škádlívá, to se rádo mívá" a pri tomto anime Karakai Jouzu no Takagi-san to naozaj platí. Takagi a Nishikata tu v tomto anime sa snažia jeden druhého vyviesť z miery, provokovať a dávať si navzájom nejaké tie výzvy. Celé toto anime je robené systémom krátkych príbehov, ktoré zo začiatku (v prvých sezónach) ani na seba veľmi nenadväzujú. Občas je to pretkané príbehom ďalších troch dievčat, ktoré (tie príbehy) nie sú až tak zaujímavé ale nevadí.  Postupom času si na spôsob rozprávania príbehu vzniknú aj náročnejší diváci a čo je dôležité tie provokácie sú robené hravou formou, kde obaja sa snažia nachytať jeden druhého a súťažiť a tak teda nikto sa nebojí, že by šlo o nedajbože šikanu (pár krát v iných anime som mal aj zlý pocit občas, že to bolo už za...). Čo stojí za spomenutie je aj následné lepšie chápanie toho, že nejde len o to, že sa snažia jeden druhého nachytať, ale postupom času sa buduje niečo iné, niečo sladšie a to teda trvá zopár dielov. Tiež je to niekedy nekonzistentné čo sa týka kvality jednotlivých krátkych príbehov, ale to sa dá pochopiť. ()

Série 3 (2022) (S03)

Hlavný hrdinovia nám vyrástli a z nejakých detských hier sa stávajú hry plné romantiky a lásky. Nishikata je už na tom úplne inak ako predtým, už mu dokonca prestáva vadiť to, že Takagi stále vyhráva súťaže a dokonca aj tie, ktoré vymyslí on. Ehm treba poznamenať aj to, že Takagi si mení pravidlá tak ako sa jej zachce skoro pri každej malej súťaži. Tretia séria hlavne pôsobí viac ucelene a situácie na seba nadväzujú oveľa viac ako v predošlých sériách a to dokonca aj v scénach, kde nie sú prítomný hlavný hrdinovia. Nishikata sa zmenil, alebo jeho obraz sa zmenil na niekoho iného a trocha za tie predošlé série vyrástol čo je veľmi veľmi poznať. Čo je výborné v tretej sérii sa pridalo aj rozmýšľanie postáv a to hlavne takého charakteru : "Prečo som mal tieto pocity práve teraz" a postupné sebauvedomovanie koho milujú, alebo kto sa im páči. Pridaním ďalších párov, ktoré sú naozaj veľmi odlišné sa pridala aj zábava a už dokonca nenudila ani trojica dievčat, lebo ich umiestnenie krátkych príbehov jemne nadväzovalo do toho čo sa stalo v predošlých scénkach. Ja teda vidím aj významný posun v kvalite anime pre spomenuté skutočnosti, ale aj samozrejme preto, lebo začala fungovať romantická stránka anime a to výrazne. Netreba zabudnúť spomenúť, že v tomto anime je jasne vidieť ako a prečo dospievajú dievčatá skôr. ()