Major Grom: Morový doktor

• Rusko Major Grom: Čumnoj doktor (více)

Policejní major Igor Grom je v celém Petrohradu známý svým nezlomným přístupem ke zločincům všeho druhu. Všechno se však dramaticky změní poté, co se v ulicích objeví osoba s maskou morového doktora. Prohlásí, že toto město zachvátil mor korupce, zkaženosti a bezpráví a začne odstraňovat všechny lidi, kteří unikli trestu pomocí peněz a vysokého postavení. Společnost je rozrušená a policie bezmocná. Poprvé Igor čelí problémům při vyšetřování, jehož výsledek může určit osud celého města. (Televize Seznam)

McGuffin

Samotářský policista Major Grom: Morový doktor, Майор Гром: Чумной доктор, zkraje v Petrohradu dožene mrštné bankovní lupiče a hned poté začne pátrat po samozvaném morovém mstiteli sem tam likvidujícím příslušníky smetánky, kteří unikli spravedlivému pozemskému trestu a zaslouží si proto ten mstitelův. Jenže ejhle, mstitel je sám příslušníkem smetánky a autor sociální sítě Vmeste, skoro jako Vkontakte, takže když na něj policista kápne, spustí skrz ní a telefony v kapsách petrohradské lůzy pouliční revoluci. Namířenou proti smetánce. Naštěstí je policista ve střehu a s pomocí další petrohradské organizované lůzy, nad jejímž křiváctvím dlouhodobě zavíral oči, telefonem Vmeste organizovanou lůzu i jejího vůdce porazí. A v Petrohradu bude opět blaze, pravil, napsal a též produkoval Vladimir Besedin. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin Angus ()

tonysawer

Někde na začátku mi asi ušlo pár vteřin, protože jsem si celou dobu filmu myslel, že hrdina umí vrátit čas, když umře. Řemeslně dobře natočeno, akorát asi každý od začátku uhodne, kdo se skutečně skrývá za maskou. Navíc ten jeho parťák mohl na začátku umřít... film by pak byl méně otravný a hrdina mohl mít nějakou lepší motivaci. Ne, nakonec měním ze tří na dvě ** ()

ilikekayak

Zcela nečekaný akční kus z ruské produkce. Stylizace připomínající Batmana z 80.let, bollywoodské zpomalovačky, kulisy Petrohradu, vtip Avengers, skvělé akční scény, velmi slušný scénář, pár nečekaných zvratů a přitom je to pořád Rusko. Stopáž mohla být o něco kratší a pár scén bylo zbytečných, ale přesto jsem se nenudil. ()

leafroller

Další ruský film, který mě potešil. Akční, profesionální, dobrý střih, občas trochu infantilní. Je zajímavé, jak málo ruských filmů se dostane do mého dosahu, a jak moc z toho mála mě potěší. Nicméně udělat badguye z majitele úspěšné sociální sítě, který pronásleduje zločince, na něž je zákon očividně krátký, mi dělá jistý zmatek v chápání motivace a také pointy filmu. Vážně jsem byl nadšený, že to Rusové nandají Američanům i v pojetí Batmana, ale vydali se překvapivě úplně jiným směrem. ()