Major Grom: Morový doktor

• Rusko Major Grom: Čumnoj doktor (více)

Policejní major Igor Grom je v celém Petrohradu známý svým nezlomným přístupem ke zločincům všeho druhu. Všechno se však dramaticky změní poté, co se v ulicích objeví osoba s maskou morového doktora. Prohlásí, že toto město zachvátil mor korupce, zkaženosti a bezpráví a začne odstraňovat všechny lidi, kteří unikli trestu pomocí peněz a vysokého postavení. Společnost je rozrušená a policie bezmocná. Poprvé Igor čelí problémům při vyšetřování, jehož výsledek může určit osud celého města. (Televize Seznam)

JosefTomas

Zábavná a docela fajn oddechovka, která má celkem slušné bitky, charismatického hrdinu a vymazlený vizuál. Těžko uvěřit, že se na tento film povedlo sehnat 10 mega ($), ale v každém záběru jsou ty prachy vidět. Film sám o sobě nijak nevybočuje. Nápadů pár má, ale spíš si bere to lepší odjinud a dávkuje zvraty, dobré tempo i akci tak, aby diváka ta přepálena stopáž nenudila. Příjemná podívaná a doufám, že to Netflix nenechá ležet ladem. Potenciál pro sérii tu je. ()

Solverino

Je vidět, že i rusové jsou schopní natočit blockbuster! Úplně stejná kktina jako různí Avengeři, Batmani, Spider, Super a jiný "mani". Pěkný efekty, sympatickej hlavní hrdina trousí slaboduchý moudra a kolem pobíhá hejno čičinek. Padouch je akorát tak trochu měkkej, aby moc nevyplašil děti s popkornem... jednou se to dá! ()

Veskoslav

Ale jo. Člověk se bavil. K vlastní hrůze ale fandil doktorovi...příjemné překvapení v podání našich východních sousedů. ()

cernakus

Výborná akční taškařice s filozofickým přesahem z východu. Ruskej, rachitickej Arnie Hammer ve stylu komicky nadsazeného Ritchieho Holmese hláškuje s kadencí kalašnikova. K tomu mu sekunduje pohledná neustále paruky měnící rusanda a to vše při slušném rozpočtu a tudíž i slušných efektech destrukce fiktivního Petrohradu. A co je nejlepší, na to že se jedná o Buzflix, tak tam prakticky žádnou buzifeminegerskou propagandu nenajdete! A pak, že je Ruský zákon proti buznám špatný. Naopak, díky za něj! Jinak i když se film, někdy až okatě, snaží zaplout do vod angloamerických blockbusterů, stále na něm poznáte, že se jedná o kulturu slovanskou a to zejména v dialozích a motivech postav. A to je jen dobře. Kvůli tomu si film zaslouží 4 hvězdy, i když některé věci trochu pokulhávají (zejména necharismatický záporák). ()

a0001

Plnohodnotná konkurencia Holehoúdu spoza mláky, dokonca v mnohých prípadoch tú západnú hnojarinu prešťáva dlhým oblúkom. Veľmi príjemne prekvapkal. Originalita, humor, kamera, akcia aj príbeh 👍 ()

Mikecat

Úvod ponúkal akčnú, vtipnú krimi nádielku Igora, ktorý všetko zvládne sám. Následné vyšetrovanie, "Morový doktor" bojovník za spravodlivosť ľudu, stretnutie s novinárkou-hovorim si, to bude pecka na 5*. Prichádza na scénu Itckar so sociálnou sieťou a už to ide dole vodou. Až prílišné zvraty, chaos, stráca sa dejová línia, nápad so schizofrenikom ujde. Nenechajte si ujsť medzititulkovu a potitulkovu scénu. Aj keď to v závere vyzerá nádejne, predsa ten bozk nepadne. Skôr sa mohli vydať smerom akčnej komédie a zostať pri zemi, nesplhat do mrakodrapu. ws ()

Facerr

Ruská představa komiksu na filmovém plátně se vlastně nemá za co stydět. I když je z toho trochu cítit Batman/temný rytíř a já nevím co všechno ještě, rozhodně si nemyslím, že tady někdo prvoplánově opisoval. Dá se to vidět včetně ve stylistice typického hrdiny východního bloku. ()

arconike

Príjemný herci, zaujímavý príbeh a vtipné momenty, ktoré plynu celým filmom. Je to síce trochu americký štýl filmariny, ale dobre to funguje. Petrohrad je naozaj krásny, ruska hudba sa dobre počúva a naozaj sa mi veľmi páčili efekty kamery. Tie boli luxusné. No proste všetko čo od filmu očakávam. ()

srolyma

Vydařený ruský velkoakčnák, který hodně připomínal Nolanova Batmana. V masce sice byl padouch, ale jinak byla inspirace zjevná. A závěrečný chaos a rabování v ulicích Gothamu-Petrohradu jasně ukázalo, kam to spěje, když se moci chopí levicová anarchistická lůza se svou představou svobody. ()

blazma

Ze začátku to vypadalo jako zajímavý film. Postupem času to, ale klesalo a klesalo. Dopadlo to až na dno a z velké části nemůže tento film nabídnout nic než výrazný podprůměr. ()

kpt.Johanson

Ruská parafráze na poslední dobou oblíbené superhrdinské filmy.  Technicky je to zvládnuté na jedničku a co se toho týče to zdaleka překonává i současné tvroby DC a Marvelu... Tedy alespoň v tom, že to není tak jednotvárné a nezáživné, jako tyto poslední dobou už jsou.  Avšak i zde je nutno hledat paralely. V Americe by ho na záčátku vyhodil šéf stanice rovnou, tady mu jen přikáže, aby dal výpověď sám.  Hlavním hrdinou je policista, který ovšem žádné speciální schopnosti nemá a hlavním záporákem je Musk, Jobs, Gates v jednom, který dává světu bezplatný nesledovatelný a neomezený internet a přístup k datům... Jenže to byl v mládí utlačovaný chlapec, kterému se toto utlačení promítlo v nutnost zbavit svět mocných a utlačovatelských oligarchů... Což se sice líbí davu, ale už ne vládě, policitům a hlavně těm kladným hrdinům.. Typická ruská propaganda tak vlastně klasicky socialisticky "nastavuje zrcadlo" západní produkci, podsouvajíc divákovi, že neomezený internet a bohatí magnáti platící vlastní cesty do vesmíru jsou zlo, a to už jen proto, že se nedají pořádně kontrolovat a že ti hodní jsou především policisté, vláda a správný řád světa určený jimi vytvářenými zákony.  Je to skvělá podívaná, a určitě to není jen bezduchá superhrdinská záležitost. která se svým provedením může měřit i s těmi nejlepšími americkými produkcemi... Jen, stejně jako u všech ruských filmů, je potřeba si uvědomit, jak moc je komunistická minulost socialismus a současná ruská ruská politika stále prosycená stalinovým odchovem. otázkou jen zůstává nakolik je toto nasycení cílené a nakolik už vžité. To první je smutné a to druhé nebezpečné. Nebezpečné proto, že pokud to tak je a dokud to tak bude, bude rusko stále nebezpečím všem okolním samostatně smýšljícím národům. Což i v podtextu tohoto filmu je značně cítit. ()

wdc

Divná hovadina mimo realitu (pro někoho kdo neujíždí na komiksech tohoto žánru). Peníze do toho dali, akční scény ok, ale o čem to je, jak se herci chovají, co se tam děje je snad pro pubertální mimoně. ()

Kushina

Rusko zkrátka dělá takové hodně specifické filmy a nám co jsme zvyklí na západní filmy to přijde takové zvláštní podání. Na druhou stranu Major Grom je něco, co fakt nenudí a akce je zde opravdu hodně a nudných pasáží minimum. Sice je to příběh, který je lehce přitažený za vlasy, ale co na tom vlastně záleží, když se člověk baví? 60% ()

Rian_witcher

Ani komedie, ani komiks, ani akční film. Takové od každého trochu a působí to spíše jako politická agitka že i rusové zvládnou film ve "stylu" Avengers. ()