Русалка: Озеро мёртвых

• Rusko Rusalka: Ozero myortvykh (více)

Rusalka, která představuje samotné zlo, se zamiluje do Marinina snoubence a chce ho od ní odlákat do svého Mrtvého království pod vodou. Rusalka je mladá žena, která byla před mnoha staletími v daném jezeře utopena. Marina má pouze týden na to, aby překonala svůj strach z hluboké vody a postavila se Rusalce v boji o svého snoubence. (Miseet)

ZHODNOTITEL

Trailer vypadal lákavě. Nakonec je to ale těžce pod průměrem. Nehledě na to, že se z Rusalky snaží autoři vytlouct hollywoodský trhák. ()

baron156

Ruský romantický horor? Je to možný? Je! Svjatoslav Podgajevskij je talentovaný režisér a jeho filmy to dokazují. Topící rusalka se zubama jako břitva :) ()

Pythonator

Tak nějak nevyužitý potenciál v tak nějak nezvládnutém filmu. Ovšem stále daleko lepší než ty nekonečné hromady hororových béček z fabriky z hnUSA. Ve filmu jsou dvě velmi pěkné herečky, ale bohužel zrovna rusalku hraje taková nevýrázná. Osobně bych ji obsadil nějakou nadpozemsky přitažlivou kráskou, aby to mělo větší koule a aby její nadpřirozená svůdnost dávala větší smysl. Plakát je skvělý a sliboval pořádný fantasy nářez. Bohužel, snad příště. S tím tématem by se dalo pracovat úplně jinak a lépe. ()

DyingAngel

Podgajevskij je jednoznačne môj obľúbený režisér a týmto kúskom sa to opäť len potvrdilo. Jeho zameranie sa na detail je úchvatný. Po pol hodine mi začínalo byť naozaj divne z pohľadu na obyčajnú vodu. Počas sledovania ma sprevádzal slizký pocit z Rusalky a tá jej rozďavená papuľa nemala chybu. Nesmierne sa mi páči ten výber slovanských motívov, povier a občasnej zaostalosti postáv zakomponovaných do hororu. ()

Somewheres

Po dlouhé době hezký horor, který dobře pracuje se zvoleným tématem. Rusalka/Mořská panna není překrásná žena s rybím ocasem, ale zlý duch, který se usídlil v jezeře, protože se v něm před mnoha lety utopila mladá dívka, kterou přestal milovat její snoubenec. Film tak představuje mořskou pannu novým způsobem, kdy opouští zažitou představu, ale přesto ponechává základní prvek, který spojuje rusalky, mořské panny i Malou mořskou vílu - nešťastnou lásku. Mladý sportovec Romo je zasnouben s kadeřnicí Marinou a jeho otec mu odkáže chatu u jezera. Na svou rozlučku se svobodou přijede i s kamarády na tuto chatu a na mole u jezera potká mladou bledou dívku. Od té doby je jako vyměněný a cosi ho neustále pronásleduje a nutí pobývat v blízkosti vody. Marina s Romovou sestrou Olgou proto navštíví jejich otce v naději, že jim konečně řekne, co se stalo kdysi u jezera, když zemřela jeho žena. Romův stav se neustále zhoršuje a tak všichni zamíří k jezeru, kde už na ně čeká rusalka, aby dokončila, co začala. Děj filmu dobře odsýpá, má rychlý nástup a povedené grafické provedení. Dále chválím vzhled rusalky - lidskou podobu, která není uměle hnaná do nevýslovné krásy, ale naopak si drží přirozenost a zdání vybledlého přízraku, i podobu démonickou, která je snad každou chvíli jiná, ale vždy věrohodná a s odkazem na to, že se jedná o vodní monstrum - a příjemný zvrat v ději (když už si myslíte, že je všechno vyřešené a rusalka poražena). Na ruský horor velice slušné, za mě 4 hvězdy. ()