Rusalka: Ozero mjortvych

Rusalka: Ozero myortvykh

Mermaid: The Lake of the Dead

Horor / Romantický

Rusko, 2018, 90 min

Ruský horor „Rusalka: Ozero myortvykh“ se až příliš snaží přiblížit americkému stylu natáčení hororu, což je prostě škoda. Takových filmů v Americe vznikne mnoho, ale dobrý ruský horor... no, těch moc není. A bohužel ani tenhle film se k nim nepřidává. Je to průměrný horor, který v konečném důsledku nenabídne nic nového. Mytologický potenciál postavy zůstal nevyužit. A to jsem s 50 % celkem hodný.(1.4.2019)

Ono se tedy nejedná o rusalku v pravém slova smyslu, ale spíš o pomstychtivé jezerní strašidlo, které dokáže ke svým rejdům využívat vodu i mimo své teritorium, ale to vůbec nevadí. Co se samotné zlé víly týče, tak ta byla fajn a nepříjemný pocit dokázala vzbudit jak s maskou, tak bez masky. Celkové uchopení příběhu mě také nijak neuráželo a to samé se dá říct o romantické lince. A sympatičtí mi byli i herci. Na druhou stranu je fakt, že Podgajevskij si mohl trochu víc pohrát s napětím a první půlhodina byla trochu utahaná. Nicméně i tak se jedná z mého pohledu o zatím nejlepší režisérův film a docela se začínám těšit na Jagu. 75%(1.1.2019)

Hned od začátku se tu něco děje, také proto si ode mě Rusalka zasloužila tu třetí hvězdičku. Jinak scénář mě překvapil, pro mě byl zcela originální. Žádný horor, který by zpracovával téma Rusalky jsem ještě neviděla. Masky byly bohužel špatné, Rusalka nepředvedla nic děsivého, kromě jejich uslintaných zubů, které sice byly strašidelné, ale co z toho. Kvalitativních hodnot to sice nedosahuje, ale mě to docela bavilo. A na to, že je to z Ruska, tak klobouk dolů.(17.1.2019)

• Flopik

Rusalka sa rozbehne pekne od začiatku , v podstate sa v tom filme deje niečo stále. Najväčší problém je však že to nie je ani trošku desivé. Scenár patril tým slabším a niekedy som naozaj len krútil hlavou. Ľakačky boli avšak vizuálne to nebolo tak dobré aby to vystrašilo a možno aj preto že atmosféru som nejako ani nepostrehol.Na filme by som pochválil asi tak hl hrdinku ktorá je nádherná, snahu vystrašiť a pesničku čo hrala keď začali titulky. PS: Dostalo ma keď nato aby ste zabili Mermaidu jej stačilo ostrihať vlasy.(3.1.2019)

Potvůrka s vody se rozjede pěkně od začátku ale ne moc děsivě což je největší škoda. Filmu dodá celkem skvělé herecké obsazení a jsem tam se snaží hodně dodat na atmosféře strachu a napětí a dobře to přitom utíká. A když se blíží finále a pravda vyjde najevo a vypadá to že láska je silná tak mrcha se nevzdává a to se mi líbilo, škoda že hororový režisér tentokrát nevytvořil skvělou hudbu a nedodal více strachu přesto se mi horor líbil s celkovým příběhem, a snad příští rok půjdeme opět v dobrých stopách.(16.11.2018)