Rusalka: Ozero mjortvych

Rusalka: Ozero myortvykh

Mermaid: The Lake of the Dead

Horor / Romantický

Rusko, 2018, 90 min

Mladý nádejný plavec Romo zdedí po otcovi dom pri jazere. Jeho priateľka Marina by sa tam chcela usadiť, kým Romo je rozhodnutý usadlosť predať, pretože s otcom sa nestýka už 20 rokov od doby, keď sa jeho matka utopila práve v jazere pri ich dome a otec sa po udalosti uzavrel do seba. Romovi chcú priatelia v dome, kam sa vyberie iba s kamarátom pripraviť rozlúčku zo slobodou. Romo však nemá na oslavu náladu a zamieri tak k molu pri jazere, kde stretne záhadné dievča...Musím povedať, že film ruského režiséra Svjatoslava Podgajevskijského ma celkom zaujal najmä v úvodnej polhodine, pretože svojou atmosférou pripomenul prácu Del Tora. Škoda že druhá časť nie je zvládnutá o čosi lepšie. Ako vidieť, ostatní užívatelia poznajú jeho tvorbu o čosi lepšie ako ja (jedná sa o jeho prvý film, ktorý som videl) a podľa ich komentárov vidieť že dokáže filmy zvládnuť aj lepšie. Rusalka sa pozrieť dá, rezonovať v mysli však príliš dlho po svojom konci nebude.(2.1.2019)

• Flopik

Rusalka sa rozbehne pekne od začiatku , v podstate sa v tom filme deje niečo stále. Najväčší problém je však že to nie je ani trošku desivé. Scenár patril tým slabším a niekedy som naozaj len krútil hlavou. Ľakačky boli avšak vizuálne to nebolo tak dobré aby to vystrašilo a možno aj preto že atmosféru som nejako ani nepostrehol.Na filme by som pochválil asi tak hl hrdinku ktorá je nádherná, snahu vystrašiť a pesničku čo hrala keď začali titulky. PS: Dostalo ma keď nato aby ste zabili Mermaidu jej stačilo ostrihať vlasy.(3.1.2019)

Ruský horor „Rusalka: Ozero myortvykh“ se až příliš snaží přiblížit americkému stylu natáčení hororu, což je prostě škoda. Takových filmů v Americe vznikne mnoho, ale dobrý ruský horor... no, těch moc není. A bohužel ani tenhle film se k nim nepřidává. Je to průměrný horor, který v konečném důsledku nenabídne nic nového. Mytologický potenciál postavy zůstal nevyužit. A to jsem s 50 % celkem hodný.(1.4.2019)

Podgajevskij zatím točí filmy podobné si jako vejce vejci. Standardní slušný vizuál a solidní hudba, herci klasické ruské držky a námět z pohádek a bylin. Jen tedy rusalky jsou bytosti nadpozemské, tudíž pochybuji, že by mohly vzniknout s vražedkyně, která se v zoufalství utopí. Tady bych uvítal spíše nějaké prokletí.A když už rusalka či jiná vodní nebo mořská panna, pak se mi více líbila Bytost z hlubin (2001). Na druhou stranu některé scény se mi líbily - halucinace a sny, lokace jezera a vše okolo, hrátky s vodou. Napětí kolísavé, sem tam atmosféra a pak zase chvíli prázdno. Asi bych přidal buď více fantasie, nebo řádné gore. Ostatně s takovými zubisky by se daly dělat věci.....2,5*(14.11.2019)

• Asia_Power

Ubohá Rusalko bledááá....co ubohá Rusalka, já jsem ubohá, přeubohá, jelikož jsem zase jednou koukala na strašlivou píčovinu, která nabídla lákavej trailer a pak hovno. Dost mi to připomínalo holku v pušapce, s tunou mejkapu a v kalhotách co zpevněj prdel, kterou sem si nadšeně odvedla kdysi dávno domů a následně zjistila, že v pušapce má to samý co já (čti hovno) , prdel se jí protáhla do půlky stehen a ráno jsem vyděšeně řvala, co to mám v posteli za Jezinku, jelikož mejkap byl v piči, nebo teda všude po polštáři. Tenhle film je vlastně stejnej. Všechno dobrý je v traileru a všechno úplně na kokot je zbytek filmu. Rusalka místo strachu způsobuje záchvaty smíchu, lekačky fungujou asi jak když na Vás uprostřed slunečního dne z deseti metrů bafne mimino a tak jedinej klad je enormně šukézní ruská SUKA Viktorija Agalakova, která ukáže překrásný bříško, ale aby tu prdel špulila v něčem jiným než v kalhotech, to zase ne. Všechny ostatní postavy jsou buď nesympatický, nebo retardi, nebo nesympatický retardi stojící za vyliž prdel. Takže se jim dá alespoň přát strašlivá smrt. Což taky neklapne páč max uvidíte, jak zmizej ve vodě a hotovo, finýto, vymalováno. Rusáky mám celkem ráda, ale tohle zesrali ze všech stran.(16.1.2019)