Rusalka: Ozero mjortvych

Rusalka: Ozero myortvykh

Mermaid: The Lake of the Dead

Horor / Romantický

Rusko, 2018, 90 min

Mladý nádejný plavec Romo zdedí po otcovi dom pri jazere. Jeho priateľka Marina by sa tam chcela usadiť, kým Romo je rozhodnutý usadlosť predať, pretože s otcom sa nestýka už 20 rokov od doby, keď sa jeho matka utopila práve v jazere pri ich dome a otec sa po udalosti uzavrel do seba. Romovi chcú priatelia v dome, kam sa vyberie iba s kamarátom pripraviť rozlúčku zo slobodou. Romo však nemá na oslavu náladu a zamieri tak k molu pri jazere, kde stretne záhadné dievča...Musím povedať, že film ruského režiséra Svjatoslava Podgajevskijského ma celkom zaujal najmä v úvodnej polhodine, pretože svojou atmosférou pripomenul prácu Del Tora. Škoda že druhá časť nie je zvládnutá o čosi lepšie. Ako vidieť, ostatní užívatelia poznajú jeho tvorbu o čosi lepšie ako ja (jedná sa o jeho prvý film, ktorý som videl) a podľa ich komentárov vidieť že dokáže filmy zvládnuť aj lepšie. Rusalka sa pozrieť dá, rezonovať v mysli však príliš dlho po svojom konci nebude.(2.1.2019)

Hned od začátku se tu něco děje, také proto si ode mě Rusalka zasloužila tu třetí hvězdičku. Jinak scénář mě překvapil, pro mě byl zcela originální. Žádný horor, který by zpracovával téma Rusalky jsem ještě neviděla. Masky byly bohužel špatné, Rusalka nepředvedla nic děsivého, kromě jejich uslintaných zubů, které sice byly strašidelné, ale co z toho. Kvalitativních hodnot to sice nedosahuje, ale mě to docela bavilo. A na to, že je to z Ruska, tak klobouk dolů.(17.1.2019)

• ricci.s

Od Rusalky som si sľuboval veľa, pretože predchádzajúce režisérove filmy o Neveste a Pikovej dáme ma potešili, ale v tomto prípade sa očakávania nenaplnili. Vizuálna stránka neporovnateľne slabšia, masky biedne, ľakačky nefunkčné, a romantický príbeh o nádejnom plavcovi, ktorého prenasleduje jedna jazerná škrata mi prišiel vyložene trápny. Dookola sa tam pýtala, či ju ľúbi, ale s takým ksichtom očakávala akú odpoveď? Keby aspoň niečo poriadne predviedla, ale okrem vycerenia tesákov v digitálne natiahnutej tvári som nič nenašiel. Svjatoslav má očividne slabosť na ženské démonické bytosti, tak snáď jeho budúcoročná Baba Jaga dopadne lepšie.(18.8.2018)

Potvůrka s vody se rozjede pěkně od začátku ale ne moc děsivě což je největší škoda. Filmu dodá celkem skvělé herecké obsazení a jsem tam se snaží hodně dodat na atmosféře strachu a napětí a dobře to přitom utíká. A když se blíží finále a pravda vyjde najevo a vypadá to že láska je silná tak mrcha se nevzdává a to se mi líbilo, škoda že hororový režisér tentokrát nevytvořil skvělou hudbu a nedodal více strachu přesto se mi horor líbil s celkovým příběhem, a snad příští rok půjdeme opět v dobrých stopách.(16.11.2018)

• Flopik

Rusalka sa rozbehne pekne od začiatku , v podstate sa v tom filme deje niečo stále. Najväčší problém je však že to nie je ani trošku desivé. Scenár patril tým slabším a niekedy som naozaj len krútil hlavou. Ľakačky boli avšak vizuálne to nebolo tak dobré aby to vystrašilo a možno aj preto že atmosféru som nejako ani nepostrehol.Na filme by som pochválil asi tak hl hrdinku ktorá je nádherná, snahu vystrašiť a pesničku čo hrala keď začali titulky. PS: Dostalo ma keď nato aby ste zabili Mermaidu jej stačilo ostrihať vlasy.(3.1.2019)