Funny Story

Komedie / Drama

USA, 2018, 84 min

Michael J. Gallagher tentokrát prichádza s niečím úplne novým vo svojom filme "Funny Story". A hoci som sa na úvod trošku strácal, v momente ako sa Kim s Walterom stretnú a dajú sa na cestu, veci postupne začnú do seba zapadať. A postupne na náš film vyťahuje jedno prekvapenie za druhým. A vo väčšine prípadov fungujú podľa mňa veľmi dobre. Myslím si, že Moon je skvelou postavou a to o nej dokopy ani nič nevieme. Ale keby mám zhodnotiť našich hlavných hrdinov, tak je pravda, že mi vo filme nebol dokopy nikto nesympatický. Aj napriek niektorým činom, ktoré tu niektoré postavy urobia, tak stále majú moje sympatie. Všetko sa to nakoniec však zrúca a pravda vyjde najavo. A tie momentky v tejto časti sú podľa mňa spracované veľmi úprimne a všetky emócie tam sú absolútne autentické. Až by som tomu sám uveril. Walter je podľa mňa veľmi dobrý hlavný hrdina a aj keď je to človek, ktorý vo svojom živote toho viac pokazil než zvládol, tak mu verím, že svoju dcéru miluje a chce pre ňu len to najlepšie. A jeho dcéra Nic je skutočne veľmi milá a láskavá. Až je človeku ľúto, keď si uvedomuje, čo všetko sa počas filmu bude musieť dozvedieť. Je to silné a veľmi dobre spracované. Ako malá dramédia ma to skutočne dostalo a presvedčilo ostať od začiatku až do konca. Niekedy je treba nájsť silu odpustiť. Skrz všetko je odpustenie dôležité. Hodnotenie: B(12.8.2019)