Dovolená

• Česko Prázdniny (festivalový název) (více)

Mladá a krásná Saša zjistí, že její vysněný život ve znamení luxusu, lehkovážnosti a zábavy něco stojí poté, co navštíví "rodinu" svého přítele a drogového barona v jeho prázdninové vile v přístavním městě Bodrum na turecké riviéře. Fyzické i psychické násilí je pro tyto gangstery denním chlebem. Když se ale Saša začne zajímat o jiného muže, všechno to nablýskané pozlátko rázem zmizí. Dokáže tenhle luxusní život plný násilí ještě vůbec opustit? (Cinemax)

Slarque

Sascha přiletěla do Turecka, aby na tamní Riviéře dělala přítelkyni dánskému mafiánovi. Žije si na vysoké noze v luxusu, značkovém alkoholu, cigaretovém dýmu a drogách. Sice za to musí občas dělat něco, co jí zrovna není po chuti, ale to k této životní kariéře patří. Scéna se skútrem sice byla jako z vtipu o pitomé blondýně, ale jinak tu moc humoru není. Vlastně tu není ani žádné drama a ve výsledku je docela otrava se na Saschin prázdný život koukat (50%). ()

blackJag

"VŠECHNO CHCE SVŮJ ČAS. PAK UŽ JEN UMŘEME." Jedno je potřeba ocenit, tvůrci se sveřepě drží zvoleného formátu, zajímá je jen pozadí a patologická nezúčastněnost. Své ovoce to nese především tehdy, kdy útroby svírá nepříjemný pocit a k něčemu se evidentně schyluje. Jinak je to trošku nuda. 50% ()

Vlad

Dobry film! Povinnost pre kazdeho, kto si mysli, ze male kurvicky stoja za hriech... Nestoja! Su to obycajne lacne kurvy, akurat mlade (a v tomto pripade este aj skarede)... Taktiez pekny obraz (nie studia) neistych alfasamcov, ktory by si namiesto tej pacmagi mohli vlastne kazdy vecer kupit 2 take... Herecke vykony mi prisli vierohodne, adekvatne razeniu filmu. S privrenymi ocami 3* ()

jokino odpad!

Film, ktorý divákovi nedá absolútne nič. 2 scény, ktoré boli úplne minimálne zaujímavé, inak film s nulovou váhou. Charaktery postáv = 0, dejová línia = 0, násilie psychické + fyzické vrámci hl.postavy bolo tiež prakticky minimalistické a nakoniec, ona sama už bola prepnutá.. Záverom, film, ktorý sa podľa mňa hodí svojou nudou a nezáživnosťou celkom na zaspávanie.. ()

Aljak odpad!

Strašné niečo! Po celý čas som mal pocit, že sa dokopy nič nedeje a celý dej sa točí stále len dokola o tom istom. A pritom to podľa popisu vyzeralo celkom vábivo. Samozrejme, našlo sa aj pár zaujímavých momentov, ale z celkového pohľadu to bolo veľmi slabučké. Mám pocit, akoby po celý čas nebolo jasné, prečo sa postavy správajú tak ako sa správali. A márne som hľadal niekoho, s kým by sa dalo aspoň trochu sympatizovať. Vôbec... Takže mi bolo absolútne jedno, ako celý film skončí - hlavne, že skončil :) ()

• Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance. (ČSFD)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na Tureckej riviére, predovšetkým v turistickom meste Bodrum. (MikaelSVK)