poster

Abduction

 • Čína

  Jue zhan yi shi jie

 • Čína

  决战异世界

Akční / Sci-Fi

Čína, 2019, 98 min

Režie:

Ernie Barbarash

Kamera:

Phil Parmet

Hudba:

Marc Vanocur

Producenti:

Henry Luk

Scénografie:

Rachel Lee Payne Darrow
(další profese)
 • mzss1
  ****

  (70%) Ale jo, já to chápu, že to není nic světoborného a že to spousta diváků odjebe. Nicméně si nemyslím, že je to bůh ví jaká hovadina. Na béčkové poměry na tomto snímku dost oceňuji nápady. A tím mám konkrétně na mysli sci-fi aspekty. Je to samozřejmě lacině provedené což se dá s ohledem na nízký rozpočet pochopit, ale přesto mě to bavilo a ani na chvíli jsem se necítil trapně. Jen jsem teda trochu přivíral oči při pár trochu slabších scénách kdy Scott Adkins koktal atd – ale zase se to dá vzhledem k dějové situaci pochopit, aspon jsem se trochu pobavil, herectví mu v této poloze trochu kolísalo, ale proč to hned odsuzovat. Takže tento sci-fi děj mě překvapivě zaujal, asi jsem opravdu z jiné dimenze, ale bylo to aspon něco nového. Co se týče akce, není jich kvantum, ale jsem celkem spokojen. Pár soubojů tu máme a i pár solidních přestřelek. V soubojích mě nejvíc bavil Andy On. Adkins také nebyl špatný, párkrát se předvedl, ne sice tak, jak bych si představoval, ale aspon něco. Dávám slabší, ale zasloužené 4*. Mě to jako píčovina rozhodně nepřišlo.(25.3.2019)

 • honajz
  ****

  Akční sci-fi horor? Ty brďo, to už tu dlouho nebylo. A dokonce to nemá ani hloupý scénář, drží to pohromadě, a hlavně to v sobě má napětí. Jsou zde sice ano nudnější místa, ale je fakt, že poprvé jsem se podíval, kolik mám odkoukáno, až nějak kolem 40. minuty. Konec bych uvítal pestřejší, ale vlastně proč ne? Tady jde o zajímavý nápad, solidně vystavěný, s pár béčkovými klišé ("Lucy! Zachráním tě!" ), docela slušnou akcí a nejednoznačným, směřováním. Triky sice nejsou až tak extra, ale u podobně komorněji pojaté sci-fi (nakolik to u akčňáku jde), mi to moc nevadilo. Ruce bych zpřerážel jen střihači, jehož některé výplody jsou z říše zla. Ale osobně jsem se u toho pobavil podobně, jako kdybych koukal na nějakého starého, dobrého Johna Carpentera a jeho Hada Plisskina. A btw, potěšilo mě, že tvůrci mají ten svět vymyšlený, včetně následků na lidský organismus. Scéna u fontány byla dokonale snová. A jestlipak ten konec měl být předzvěst dvojky?(12.4.2019)

 • m.a.t.o.
  **

  „Čo sú zač?" – „Netuším. Nie sú odtiaľto. A tým nemyslím z Vietnamu." Ernesto sa nám konečne po x rokoch hecne a natočí film, ktorý nevyzerá ako lacné, zle zostrihané hovno, no celú jeho snahu tentoraz podkopáva scenárista. Bitky sú síce super, no sú len krátkym osviežením nudného, nezáživného a v neposlednom rade what the fuck príbehu. Len za ne dávam dve hviezdy. 40 % P.S.: Koktajúci Adkins je podobne nepodarený žart ako svojho času tehotný Arnold.(12.5.2019)

 • Ouwen
  ****

  To jsem se fakt obával, že to bude naprostá sračka s nadprůměrnou akcí. Dostal jsem perfektní sci-fi akčňák, se špičkovou choreografií a dost dobrými dialogy. Jediné co bych vyloženě vytkl, je téměř nulový epilog. Skončilo to lehce otevřeně, přesto by mě zajímali nějaké po-události po tom všem. Adkinse zdržují koktáním, ale naštěstí to nepůsobí tolik otravně a v akci má dostatek prostoru, stejně jako badass Andy On. Hned potom, co se jejich cesty protnou, předvedou se společně v akci a potom i proti sobě a sem tam to okoření vtipnou hláškou. Dialogy nepůsobí nijak trapně a na sci-fi béčko to má docela inteligentní nádech. Řeší se tu ohýbání časem/prostorem, napříč dimenzemi, je nám vysvětleno proč alieni unáší lidi a těch bitek je opravdu hodně. Sem tam zazní fajn song a neustále se střídaj lokace. Vietnam je oku lahodící, souboje se odehrávaj pořád někde jinde a i ta přestřelka vůbec nezklame. Celkově vlastně nemám moc co vytknout. Po lehkém zklamání z Triple Threat, fakt nechápu, jak tohle může mít lepší souboje a asi fakt Tim Man musel zachrápat, slovy Lateefa. Bitky maj velkou dynamiku, pružnost, jsou hodně kontaktní, perfektně nasnímaný - žádná rozklepaná kamera, žádný debilní střihy. Navazuje to, týpci přirozeně reagují na údery. Mixuje se zde hodně stylů, přes Jui-jitsu, krav maga až dojde i na escrimu, takže na pestrost, varibialitu a propracovanost si rozhodně nemůžu stěžovat. Tím líp, že souboje působí víc realně a jsou okořeněný nějakým speciálním, akrobatickým kouskem a těch je zde též hafo. Ještě mě docela sral editing flashbacků, kdy se hodně stříhá a epileptici budou rozhodně trpět. Audiovizuálně na béčko je všechno v pořádku a u té fontány mě zaujala velká skladba barev a kamerové filtry. Jako celek, tenhle nářez působí hodně komplexně a jsem rád za to, že jsem měl nízké očekávání. Kdo chce fajn příběh, úžasný souboje, pestré lokace a trošku absurdní příchuť, s otevřenou myslí se na to dá koukat bez psychické újmy a ani jednou jsem se necítil trapně. Navíc má film dobré tempo a nejsou zde žádná hluchá místa.(29.3.2019)

 • Lateef
  *

  No a jestli je Jesse Johnson rutinér, tak Ernie Barbarash je suterén! :D Sorry jako, ale vymyslet takovouhle kostru filmu, to chce pořádný koksový šnupnutí... Ne fakt, příběh je za mínus 20%, takže na celkovou jednu hvězdičku film vynesly souboje, tentokrát lepší než v Triple Threat. Tim Man si asi uvědomil, že během natáčení TT párkrát trochu zaspal na židli s nápisem Fight Coordinator a tady se to pokoušel zjevně napravit. Andy On tu má větší fighterskou vložku než koktající (wtf?) Adkins, který půlku filmu zvrací písmena v nemocničním pokoji, fakt gratulace za stoprocentní využití jeho času stráveného před kamerou... kecám tvle, ste fakt buzíciii!!! Že ho necháte třičtvrtě hodiny se motat po městě a koktat! Jinak tedy paní Choreografie výrazně zvedla hlavu, scéna s vystřílením záporáků na schodišti a v chodbách výborná, to má šťávu! Scotte, trochu nám šlapeš do exkrementů, co takhle se zase spojit s Isaacem, už to znovu říkat nebudu :D(25.3.2019)

 • - Jako bojový choreograf na filmu pracoval Tim Man. (Rominator)

 • - Na začátku filmu, ve scéně, kdy stojí bodyguardi u Red Elephant, má jeden z nich hovor. Vyndá telefon a přiloží si ho k pravému uchu (kde má headset). Po střihu má telefon u levého ucha a hovor ukončuje. (Ace.A.T.L.)

 • - Kevin Lee na filmu pracoval jako kaskadér a v malé nemluvené roli hraje muže, který zaútočí na Quinna (Scott Adkins). (Rominator)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace