Moje máma vaří lépe než tvoje

(pořad)
  • Slovensko Moja mama varí lepšie ako tvoja

Rodinno-zábavná televízna show nielen o varení. Dve súperiace rodiny si navzájom skrížia varešky a bojujú svojimi "naj receptami", ktoré musia uvariť deti za pomoci svojej mamy či otca. Slovenská súťažná kuchárska show. (TV JOJ)

balcazar

Reláciu vďaka priateľke sledujem viac pár mesiacov. Nejdem to zhadzovať len preto, že je to slovenské, ako to tu pri hodnoteniach a komentároch býva. Pozerám sa na to z viacerých hľadísk: kto sa snaží získať nejaké super recepty do svojej kuchárskej knihy, často nepochodí, treba variť rýchlo. Samotná relácia však má nápad, ktorý má skvelý potenciál. Obmedzený čas, ktorí majú súťažiaci na varenie, sa rýchlo míňa a pri zásahu rodičov/špecialistu ešte rýchlejšie, a tak vás núti tŕpnuť, či nedajú na tanier totálnu s*ačku, alebo či naň aspoň niečo dajú. Čo však musím vytknúť a čo ma donútilo znížiť hodnotenie zo 4 na 3 hviezdy, je neustále vyťahovanie postavičiek ako Heteš či Habo, ktorí sú buď psychicky mimo, alebo im JOJ-ka káže robiť šou, aby si zvýšila sledovanosť. Úrovňou sa však takto dostáva na úroveň Farmy a ostatných kravín. Napriek tomu to je za mňa relácia, z ktorej keď nestihnem v daný deň nejakú časť, som ochotný si zapnúť dodatočne večer a dopozerať ju. A o tom to zrejme je, no nie? ()

Kukolar

V prvom rade je to reality show a kto od toho očakával varenie a la Heston Blumenthal či Gordon Ramsey... sorry. Dve rodiny proti sebe a mladšia generácia varí podľa pokynov staršej generácie. A prečo nie? Zábavná oddychovka na podvečer pre tých, ktorí si aspoň čaj dokážu sami spraviť (pre domácich nekuchárov verím, že wtf?), niečo nové v TV a v porovnaní s Farmár hľadá ženu, Vyvolení a podobnými embólami sa na toto pozerať DÁ. Pre pseudointelektálov dnešnej doby radím prepnúť na iný omnoho kvalitnejší program.... napr. Riskuj alebo AZ kvíz. Tam sa zabavíte. Uvoľnené, nestrojené. Mňa to baví. ()

AxelWers odpad!

OK, ako reality show dá sa, z určitého pohľadu trochu nedomyslené, jednotlivé rodiny sotva uznajú, že varia horšie ako ich súperi, ale je to vyvážené nezávislým hodnotením profesionálnych kuchárov. *** A po čase mením tiež na odpad. Evidentne tam pretláčajú jednu dvojicu. Prečo "špecialista" skritizuje ich žrádlo a potom ich pustí ďalej, hoci konkurenčná dvojica uvarila trochu lepšie? ()

Anubiska odpad!

Sám koncept tohoto pořadu stojí za starou belu,a když se sejdou Bučkovci s búčky (druhá rodina),tak to je na poblití. Viděla jsem jen kousek včerejšího dílu,kde zmínění Bučkovci vařili proti tak šíleně nesympatické dvojici máma-syn,že jsem to vydržela pouhých 10 minut. Ani pacient po lobotomii by to nezvládl déle! ()

Pharao20

tak predovšetkým sa názov relácie vôbec nestotožňuje s tým čo sa tam deje. Nevarí mama ale deti, a keba aj, tak moja mama nemá na výber surovín minútu v cudzej kuchyni a aj na príparvu má viac času :). Ale tak hlavný zámer tohto nie je kuchárske umenie a varenie ale len dostať ľudí prostredníctvom varenia do stresu čo má byť akože zábavné :). Nič čo by som v TV vyhľadával ale ako podmaz pri jedení môže byť.. ()

• Súťažiaci sami posielajú 10 receptov. Jedna ingrediencia z jedného receptu sa potom nachádza v zvone. Ak je to ingrediencia, ktorá je vo viacerých receptoch, pod zvonom sú dve. Po odohraní 2-3 dielov musia súťažiaci doposlať ďalšie recepty, aby ich bolo stále 10. Súťažiaci nikdy nevedia, čo bude pod zvonom. (ČSFD)
  • Natáčanie jedného dielu trvá zhruba 4 až 5 hodín a natáča sa 3 dni za sebou po dva diely. (ČSFD)
  • Rodina Lhotovcov vyhrala 9-krát za sebou a vyrovnala tak rekord zo španielskej verzie tejto súťaže. (Johnny.ARN)