Zamčený pokoj

• USA Elizabeth Harvest

Elizabeth má vše, o čem vždy snila. Skvělého muže s krásným domem. Vše patří i jí. Kromě jediného pokoje, do kterého má zakázáno vstoupit. Touha zjistit, jaké tajemství se ukrývá za zamčenými dveřmi, je však velmi silná... Elizabeth se po svatbě nastěhuje do nového domu, kde pracuje Claire a slepý Oliver. Manželův dům je luxusní a ona nesmí užívat pouze jeden zamčený pokoj. Když odjede Henry na jeden den za prací, Elizabeth se vydává na průzkum domu a užívá si všechny jeho přednosti. Zvědavost jí nedá a vejde do zakázaného pokoje, kde objeví v boxech ženská těla napojena na dýchací přístroje a se zajištěnými základními životními funkcemi. Když se Henry vrátí, je zaražená, v noci jej sleduje a pak před ním prchne do zakázaného pokoje. Henry ji poté dostihne a mačetou ji zabije. Pohřbí ji za pomoci Claire a Olivera na vlastní zahradě. U oběda dojde mezi ním a Claire, která čeká, že už je tomu řádění konec, k hádce. Claire vysvětluje Oliverovi, že toho ví více než on, proto stále setrvává na místě. Následně se ocitáme opět na začátku, kdy Elizabeth přijíždí do nového domu, časově jsme však o šest týdnu dále. Opět se dostává do bodu, kdy vstupuje do zakázaného pokoje. Tentokrát v jednom z boxů leží ona sama. Henry ji chce opět potrestat za neuposlechnutí, ale vše se vyvine tak, že Elizabeth zabije Henryho. Zbaví se těla a zamete stopy. Když ráno přijde Claire s Oliverem, jsou překvapeni, že je Elizabeth naživu. Claire se udělá nevolno a musí ji odvézt, Oliver řekne Elizabeth, že ví, že je Henry mrtvý. Společně jej spálí. Oliver řekne Elizabeth, že se vylíhla v zakázané místnosti, kde bylo 6 stejných kopií Elizabeth a ona je teď číslo 5. Přijíždí detektiv, Henryho přítel, když už se vyptává příliš, Oliver ho zastřelí. Doporučí Elizabeth, aby odjela a vzala si peníze. Ta objeví Claiřin deník a dozvídá se pravdu... (TV Prima)

Kushina

Spíše sci-fi, než thriller. Film na mě působil až moc depresivně, herci nudní a jejich herecké výkony nestály za moc. Čekal jsem od toho něco víc, tohle byl takový utahaný film s ne moc šťastným koncem. 45% ()

Accuphose

Tenhle film budu bodově hodnotit až poté, co si to po sobě přečtu. Čím náročnější zápletku si vyberete, tím větší je kladen důraz na kvalitu scénáře, dramaturgie a vlastně nosného tématu. Mohlo by se dát doprostřed prázdné místnosti s bílými stěnami lejno a dlouze o něm vést filosofické rozpravy, časem by to lejno už nemělo takovou konsistenci a okoukalo by se, nehledě na to, jak kvalitní myšlenky bychom o něm vedli. A co kdybychom ho dali do krásného baráku, tím bychom od něj odpoutali trošku pozornosti. Tolik krátká úvaha. Stěžejní roli takových příběhů hraje uvěřitelnost, uvěřitelnost toho, že to lejno je tam primární a je tou podstatou, jinak vás to přestane rychle, velmi rychle zajímat. A to se stalo i tady, je vám jedno co se stane, protože jste si k filmu nevytvořili vztah. Po 10 minutách jsem si vybavil několik filmů, které měly podobnou nosnou látku a vlastně všechny byly lepší. Možná je největší chybou způsob vyprávění a to, že film odkryje karty po 15 minutách a na ničem už vlastně posléze nezáleží. Opravdu nevím, jaké dát hodnocení. Asi jednu hvězdičku za snahu, jaké sousto si autoři vzali, ačkoliv se s ním zadusili. Mohl bych tu napsat minimálně 5 lepších filmů na tohle téma, ale tím bych prozradil zápletku a to nechci. ()

Carcooli

Krásná hlavní herečka. Miluju i Carlu Gugino. Začátek snímku velmi slibny. Bohužel v půlce jsem se zacla ztrácet. Z nudy už jsem pak ani nevnimala zásadní scény. Podruhé už si to nepustim. ()

JimWalker007

Parádna artová záležitosť, ťažko odhadnúť kto prežije a kto nie.... po jednom finále, nasleduje ďalšie... Herecký koncert ústrednej štvorice. Určite stojí za pozretie... ()

Konev

Komorní drama o 5 hercích. Originální námět, napínavý děj, několik dějových směrovek jinam a jako celek dobré. Myslím, že Abbey Lee ještě uvidíme... ()

Sylviiik

Co mi trochu vadilo, byl fakt, že je to natočené podobným stylem jako Antikrist a podobné slátaniny (divné záběry na podivné věci).....jinak je to ale velmi zajímavý počin. Je to depresivní, poutavé a má to celkem spád. Bavilo mě to a nedočkavě jsem čekala na konec. A ani konec výjimečně nezklamal.. ()

jejar

No ja neviem... Sebi Gutierrez by mal znížiť dávky psychotropných látok, alebo prekurzorov, pretože podľa mňa, by mu to pomohlo, nepisat takéto scenáre... To bolo zasa raz "pozoruhodné "dielo"". V poslednej dobe akoby sa s nimi vrece pretrhlo. ()

vopajslikova

Narcistní vyzáblá hlavní hrdinka a její klony versus manžel- pološílený vědec s pololesklými vlasy od vixu na boty, preludující na klavír byvší občas od marmelády. ()

Richard768

Vyvíjalo sa to sľubne, no ako sa film blížil k záveru, stále viac som mal pocit, že to nie je ono, že sa to dalo spraviť zaujímavejšie (hoci tiež nemám presnú predstavu, ako). ()

drkaldj

Po delší době se nemůžu pořádně rozhodnout jestli se mi film vlastně líbil nebo ne (proto dám průměr 3 hvězdy). Jde o celkem zajímavý snímek který nemá jednoduchý děj. Nebo má jednoduchý děj ale je vyprávěn tak, že se to zdá jako složitý děj. Některé části super a dobře natočené. Od filmu jsem čekal jiný příběh ale už během asi 15 minut mi došlo že to nebude to co jsem čekal. Co je rozhodně nevýhodou je zbytečně dlouhá stopáž. ()