Nastala chyba při přehrávání videa.
 • luka4615
  *****

  Úžasně plynoucí delikátní záležitost, která se zaobírá začátky drogových kartelů v Kolumbii. Pájaros de verano Vás zaujme především svým poklidným startem, rozdělením do tematických kapitol a také precizně budovanou atmosférou. Režiséři Gallego a Guerra zde bravurně profilují barvité charaktery všech postav, což dohromady s dechberoucí výpravou a nepředvídatelným scénářem vytváří vtahující vrstevnatou mozaiku moci, chamtivosti a peněz. Za zmínku rovněž stojí i kamera, která syrově a bez příkras dokresluje celkový dojem. Co tedy dodat na závěr? Snímek Pájaros de verano není pro každého. Nenabízí totiž tuny akce a vystřelených nábojů, nýbrž skvěle vysoustružené drama s velmi neobvyklým, ale právě o to lepším pojetím. Pokud tedy hledáte známé téma v netradičním pojetí a kulisách, Pájaros de verano je přesně tím pravým. Výborná práce!(26.10.2019)

 • dennykr
  *****

  Stěhovaví ptáci nabízí vtahující a stylisticky fascinující příběh drogového kartelu, který se zrodil z netradičního prostředí. Nejprve načrtnou konzervativní a spirituálně založenou kulturu, do níž pomalu vnáší obchod s drogami. Tímto průnikem film vede dialog mezi tradičním a progresivním. Spirituálním a pragmatickým. Morálním a amorálním. O tom, zda může taková kultura přežít vpád (západního) profitově založeného systému a zároveň si zachovat svou identitu. Víc tady.(2.7.2018)

 • RUSSELL
  ****

  Vyhrocené krimi drama, jehož hlavním stavebním kamenem je střet kmenových tradic s progresem doby a to, zda je víc rodinná čest, anebo peníze a blahobyt. Film o vzestupu a pádu prvních kolumbijských kartelů svůj děj buduje pomalu, postupně nás seznamuje s postavami a nabírá na intenzitě. Příběh je rozdělen do pěti kapitol (plus epilog) a každá kapitola přináší zásadní dějový posun – vždy jde o něco zásadního a nikdy o nadbytečnou vatu. Postavy se postupně formují a vyvíjejí ruku v ruce s tím jak se mění doba a snaží se to při tom ukočírovat tak, aby to stále korespondovalo s jejich tradicemi – což ne vždy je možné. Celkově jde o myšlenkově velmi bohatý film s výraznou symbolikou a skvělým konceptem. Zářný příklad toho, že i artový film může být silně dějový. Birds of Passage jsou na jednu stranu velké umění a na stranu druhou v pohodě zaujmou i běžného diváka. Přál bych tomu nominaci na Oscara za cizojazyčný film.(7.7.2018)

 • Mamlas
  odpad!

  Nějací špinavci obchodují s trávou a bohatnou. Ale kvůli prachům, nějaké své víře, předsudkům a tradicím se začnou postupně vzájemně mordovat, až nikomu nezbude nic. Film je natočený tak pitomě, že se nudíte od začátku do konce. V zásadě se za celou dobu uděje něco, co by se vešlo před úvodní titulky. Ohromná zdrcující nuda. (8%)(8.5.2020)

 • Lukoboss
  ****

  ...aneb jak to tenkrát v Kolumbii všechno začalo. Pár rolníků a zemědělců z tradičních a původních kmenů se celkem náhodou dostalo k obchodování s trávou. No a po pár kilech to najednou byly metráky, což jim postupem času vlezlo na mozek. Kdo chce moc, ten nemá nic, i tak by se film mohl klidně jmenovat. Dobrá sonda do doby a místa, kde z proutěné chatrče najednou uprostřed pouště vyroste nesmyslně palác... prostě jenom proto, že bylo potřeba ty prachy někde utratit. A ono to tam v podstatě takhle funguje dodnes, co si budeme povídat.(11.8.2019)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 9. května 2018 na filmovém festivalu v Cannes. (Stoka)

 • - Názov filmu sa objaví až v 14-tej minúte. (MikaelSVK)

 • - Oficiálny kolumbijský kandidát na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film za rok 2019. (MikaelSVK)