poster

Severní Korea, Velká iluze (TV film)

 • Francie

  Corée du Nord, la grande illusion

 • anglický

  North Korea, the great illusion

Dokumentární

Francie, 2014, 52 min

Hrají:

Kim Čong-un (a.z.)
 • zette
  ****

  Dokumenty o KLDR jsou vsechny temer stejne, presto bohuzel velmi zabavne a zajimave. Hodne absurdni rezim, ale i ta zapadni propaganda muze zapracovat na nasem pokrivenem videni. Kazdopadne si myslim, ze Pchjongjang je hezke mesto.(4.6.2019)

 • Marsik
  ****

  National Geographic - To člověk prostě nepobírá. Absolutně jiný svět, který my nikdy nepochopíme. Zpracováno velmi dobře. NG tohle umí. 80%(7.4.2018)

 • mira007
  ***

  Francouzský žurnalista jede točit do Severní Koree a je mu přidělen průvodce/ hlídač, který mu určuje co může točit a ukazuje mu the best of socialistický režim čili inscenovaná komedie ( viz. návštěva moderní nemocnice, kde pacientka náhodou mluví francouzsky ). Občas je to proloženo komentáři skutečných uprchlíků ale jinak je to spíše průměrný dokument. Přesto všechno co je vidět je ultrabizár.(4.6.2019)

 • tuntavala
  *****

  Jiny svet.(3.6.2019)

 • DrifterSoul
  *****

  Výborný dokument. Smekám před odvahou štábu, do téhle absurdní rezervace vůbec vyrazit. A jen pro generaci náctiletých i kapku starších, kteří šťastným řízením osudu neměli už tu "čest" poznat komunistickou diktaturu uprostřed Evropy. Mohu je ujistit, že principiálně se příliš nelišila od dnešní reality v KLDR. Lid tady nemohl cestovat, a když už, musel se docela ponižovat, aby příslušná povolení získal, lid tady musel držet ústa a krok, aby nějak rozumě přežil a lid musel stát dlouhé fronty třeba na jižní ovoce (to přišlo do obchodů jen před Vánocemi) nebo také na toaletní papír (celoročně). Ale přece jen, korejští soudruzi tu komunistickou myšlenku přivedli daleko dál - k naprosté, syrové a ještě drsnější dokonalosti.....(4.6.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace