Jaretakamo iinkai

• Japonsko やれたかも委員会 (více)

Epizody(9)

Lidé porotě odborníků vypráví své příběhy promarněné touhy. Ti pak posuzují, jestli z toho něco mohlo něco být nebo ne. (Netflix)

Tsuki

Měla jsem za to, že půjde o seriál o životních příbězích lidí, kterým se něco v životě nepovedlo, přestože měli potenciál k tomu to zvládnout a dotáhnout to do konce. Tedy v podstatě seriál o různorodých zmařených šancích. Že jde o zmařené příležitosti je sice fakt, ale bohužel se poměrně rychle ukázalo, že nejsou různorodé, ale naopak jde pouze o situace týkající se sexu nebo milostných románků. A hned u druhého nebo třetího dílu divákovi dojde, že se stále jen opakuje podobný příběh. Skoro to na mě působilo jako jakási seriálová snaha povzbudit mladé Japonce k tomu, aby sebrali odvahu a navázali vztah s druhým pohlavím (což je ostatně jeden ze současných problémů Japonska - neschopnost mladé generace Japonců se družit, randit, navazovat milostné vztahy a potažmo zakládat rodiny...) Samy o sobě jsou sice některé příběhy docela zajímavé, ale jako seriál to vůbec nefunguje. Navíc tři hlavní postavy (které tvoří jakousi "komisi", která má posuzovat jednotlivé příběhy a hodnotit, zda šlo situaci dotáhnout do konce či nikoliv) se chovají natolik šablonovitě, že je po pár dílech nuda to sledovat, jelikož je jejich reakce vždy stejná a tedy předvídatelná. Jediný odklon od opakující se tendence je až poslední díl, kdy svůj příběh pro změnu vypráví žena (jinak jsou všechny příběhy z pohledu muže). Jenže nakonec to krom poznání, že ženská členka komise je dost možná zaujatá proti mužům (vzhledem k její odlišné reakci na ženský příběh), nepřináší nic nového ani žádné vyústění seriálu. Zkrátka to skončí tak, jak to začalo. Vlastně není jasné, co tím vším chtěl seriál říct. Dost matoucí byl i jakýsi "speciál", který mi nabídl Netflix jako v podstatě poslední díl (přestože to není poslední díl) - jedná se o podivný mišmaš, který má nejspíš fungovat jako reklama na tento seriál, až na to, že na reklamu ukazuje ze seriálu až příliš mnoho, ale zároveň to dost dobře nefunguje ani jako "film o filmu", který byste si pustili až po zhlédnutí. Míchají se tam výpovědi herců, kteří mluví sami za sebe, s výpověďmi herců za postavu (tedy v roli), plus do toho množství záběrů z jednotlicých dílů seriálu (které by případnému potenciálnímu divákovi jen spoilovaly některé dobré momenty seriálu)... zkrátka to nemá ani hlavu ani patu a není vůbec jasné, k čemu tenhle "speciál" vlastně je. Jen to umocnilo můj podprůměrný dojem z celého seriálu. Docela škoda, že tématiku "zmařených šancí" neuchopili úplně jinak. Nazvala bych to v podstatě "zbytečným" seriálem, kde je trochu škoda dobrých hereckých výkonů (přecejenom tam účinkuje pár známějších japonských herců). ~(2,1)~ ()