Dr. Alex Zorka (Bela Lugosi) je vynálezcom niekoľkých zázračných zariadení a bývalý kolega od neho žiada, aby ich venoval americkej vláde. No Zorka sa rozhodne použiť ich na vlastné obohatenie a svetovú nadvládu. Americká vláda vysiela kapitána Boba Westa z úradu Vojenskej špionáže aby našiel skrývajúceho sa Zorku, ktorý sa stiahol do úzadia po smrti svojej ženy. Musí ho nájsť skôr než on alebo zahraniční špióni stihnú použiť zariadenia na svoje zločinecké zámery. (matriosa)

liquido26

Bela Lugosi má tajnou laboratoř plnou skvělých vychytávek jako např. zneviditelňující opasek, vybuchující pavouci, kteří při explozi vypustí paralyzující plyn nebo Iron Man, obří železné monstrum s opravdu zlým výrazem. Tyto vynálezy chce použít k tomu, aby ovládnul svět (jak originální!!) Serial The Phantom Creeps má celkem 12 dvacetiminutových epizod. Oproti jiným serialům té doby nevypadá nijak lacině natočen, ale bohužel také trpí hlavním neduhem těchto děl a tím je délka. Čtyři hodiny jsou prostě zbytečně moc. Příběh se většinu času potácí odnikud nikam. Pořád někdo někoho honí a přepadává a je to celé takové pořád dokola. Bela Lugosi je samozřejmě super, ale ostatní herci a jejich postavy jsou dosti nevýrazní. Za zmínku snad ještě stojí Lugosiho kolega z Drákuly, Edvard Van Sloan, který hraje vůdce špionů, kteří mají své tajné sídlo pod zástěrkou jazykové školy :-))) Zatím jsem viděl sedm epizod, tak doufám, třeba se moje hodnocení nakonec vylepší. ___ EDIT: Viděno komplet, moje hodnocení zůstává. Bela Lugosi je skvělý záporák, který je bohužel obklopen mraken nevýrazných postav, ve kterých se divák snadno ztratí a rozhodně jsem si k nikomu dalšímu nevytvořil žádné sympatie. Příběh, kdyby měl 70-80 minut, tak by špatnej nebyl, ale natažený na 4 hodiny působí jako děsně rozbředlá nuda. ()