Tajemství Jiřího Korna (TV film)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2013, 40 min

Jiřík (před dávnými lety po koncertě Rebels jsem si s ním, při žádosti o autogram, podal ruku, takže zajisté uznáte, že si mohu dovolit ho takto familiérně oslovovat :D) Kornů je úkaz, pán, solitér a chameleon, který je vždy o několik kroků před ostatními. Znáte snad někoho jiného z našeho rybníčku rádoby celebrit, kdo se započal svoji kariéru v éře bigbítu, aby posléze před televizními kamerami jen tak mimochodem během interpretace své písně skočil salto vzad? Déle tu máme step, epizodu v legendární kapele Olympic, moderování zábavného cyklu i hudebního pořadu, muzikálové a filmové role, módní výstřelky, kulečník na celorepublikové úrovni, účinkování ve vokálním kvartetu.......radši budu končit, abychom tady nebyli do večera. Tohle je Jiří Korn, postava, která u nás není rovno a která si svůj medailonek stoprocentně zaslouží.......i když díky jedné z jeho tváří (té popíkářské) není, pro nás s "duševním čírem" tak atraktivní.(20.5.2015)

TV Barrandov začala někdy v roce 2011 vysílat cyklus Tajemství (k tomu dodávám slavných). Cyklus v podstatě navazuje a kombinuje to, co dělá Česká televize ve svých pořadech Příběhy slavných (dnes už nežijících) a 13. komnata. Prvním dílem bylo, pokud se nemýlím, Tajemství Jiřiny Švorcové, ženy za pultem, po kterém následovalo Tajemství Jiřiny Bohdalové. Tentokrát přišel na řadu multitalentovaný Jirka Korn. Jako děcko si ho pamatuju z osmdesátek jako zpěváka a moderátora kouzelníka. Protože v devadesátých letech téměř vymizel z televizních obrazovek, tak jsem se kolikrát ptal, co vlastně dělá. A protože nejsem notorický návštěvník všech možných muzikálů, zde mi dali odpovědi. 70%(17.5.2015)