Reklama

Reklama

Jednotky SS

(TV film)
  • Česko SS: Hitlerova zločinná elita (více)
Francie, 2018, 106 min (Alternativní 2x52 min, Televizní verze: 45 min)

Hrají:

Adolf Hitler (a.z.), Heinrich Himmler (a.z.)

Obsahy(1)

Během druhé světové války se vytvořila armáda mužů, která se považovala za elitní rasu a vedla v Evropě kampaň plnou teroru – byly to jednotky SS. Tito lidé věřili, že krutosti, které konali jsou ve jménu obrany Německa a dokazovali tím svou naprostou oddanost Hitlerovi. Po 70 letech někteří stále věří, že jejich činy byly správné, jiné jich litují. Tento dokument využívá dosud nepublikované historické záznamy a přináší pohled do života členů SS. (National Geographic)

(více)

Recenze (21)

Vyrida 

všechny recenze uživatele

Hezky zabarvené dobové záběry jsou určitě největším tahákem toho to dokumentu. S ohledem na časovou stopáž nečekejte nějaké podrobné informace, ale spíše letmý průlet od vzniku až po konec této nechvalné německé organizace. Potěší i těch pár vzpomínek přeživších, kteří k celku přidají i nějakou tu novou malou informační hodnotu. ()

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele

Dokument velmi dobře líčí důvody a podmínky, jak SS a všechny přidružené jednotky vznikaly. S tím spojenou i jejich oddanost Hitlerovi a Říši. Oceňuji i část, která mluví o jejich činnost před samotnou válkou a jejich zásluhách na vzestupu nacionalismu a nacismu. Druhá část, která komentuje válečné zapojení, nasazení a vliv na Wehrmacht. Komentáře bývalých členů - bych hodnotil spíše neutrálně, odpovědi vystřižené z kontextu a velká míra stylizace. Komentáře samotných tvůrců - jak již píše Winman byly spíš a škodu. Jinak ale celkově velmi dobré. ()

Reklama

Gmisiycs 

všechny recenze uživatele

Opět propaganda. Není to dokument. Je to skoro odpad. Ta jedna hvězda je za to, že je ve filmu zmíněno několik údajů, které jsem ještě neznal. Dokument je dokument. Předkládá fakta. Tento film se jen hemží výplody typu: "Cynický Himler". Tohle ale v dokumentech nemá co dělat. Dokument se má rovnat pravdě. Páni tvůrcové, upozorňuji znovu, že i já mám mozek který umí myslet a jestli je někdo cynik, vrah, hajzl atd., to dokáži posoudit sám. Na vymývání mozku jsem si zvolil svou vládu. Nepotřebuji k tomu ještě rádobydokumentaristy. Jinak ale určitě doporučuji skouknout. To, že jde o nekvalitní dokument ještě neznamená, že pro Vás nemusí být přínosný. ()

Hammond 

všechny recenze uživatele

Dokument o jednotkách SS, který je unikátní tím, že je proložený rozhovory se skutečnými bývalými příslušníky SS. Jak záhy zjistíme, jejich ideologie a pohled na svět se ani za ta léta takřka nezměnil - ba naopak, stále vzpomínají na "staré dobré časy," na představitele tehdejšího režimu jako na vůdce, kteří chtěli pro svůj lid jen to nejlepší, a jako památku si schovávají předměty se symbolikou té doby. Existují dvě verze dokumentů - jedna verze je televizní, která má jeden díl, a která celkem odsýpá, druhá verze má díly dva, a jde více do hloubky, ovšem je někdy trochu zdlouhavá... dozvíme se z ní ale více. Celkově vzato hodnotím dokument kladně, jelikož interview s bývalými příslušníky SS se zas tak často nevidí... ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Pro mě velmi poučné co se vůbec mohlo dít. Psychologové říkají, že do takovýchto násilných organizací jako byl třeba Islámský stát vstupují lidé, které láká násilí. Jak zaznělo v dokumentu , šlo asi největší "výplach mozků" v dějinách a Němci jsou na toto zdá více náchylní. Dnes je u žen spíš poptávka po manažerech než po "elitních" mužích SS. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama