Reklama

Reklama

James Cameron: Příběh sci-fi


Mimozemšťané (E01)

(epizoda)
  • USA Alien Life

Obsahy(1)

Dnes bude řeč o mimozemských tvorech a civilizacích. Koho jiného by si mohl James Cameron pozvat na kus řeči, než tvůrce nejslavnějších sci-fi E.T. mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu či Jurský park Stevena Spielberga? Pozvání přijali i další slavní, například herci Keanu Reeves či Sigourney Weaverová, režiséři George Lucas či Ridley Scott a mnozí další. Chybět samozřejmě nebudou ukázky z filmů ani záběry z jejich natáčení. (Česká televize)

(více)

Recenze (9)

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

James Cameron jako průvodce dokumentem, který se snaží mapovat žánr sci-fi ve filmu a k tomu tam má tak exkluzivní mluvící hlavy, že by mu to záviděl oscarový galavečer. Problém je, že to není moc přehledné a skáče to z jednoho na druhé a ještě se to soustředí jen na pár čistě amerických bijáků, takže to jako erudovaný přehled  sci-fi v historii kinematografie moc nefunguje, ale díky opravdu hvězdným hostům jsou u tohoto dokumentu nejcennější pikošky z natáčení. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pro filmového fanouška určitě fajn záležitost, ovšem skvělé ukázky z vynikajících filmů a tváře velkých herců a tvůrců přebíjí takové nicneříkající klábosení a úsměvná snaha o navození dojmu, že se bavíme snad o očkovací vakcíně na všechny viry světa. Mnoho hlav, málo prostoru. Sice se točíme okolo Dne nezávislosti, Vetřelce, Války světů, Districtu 9, Blízkých setkání třetího druhu nebo Avatara, ale něco vyloženě zajímavého se nedozvíme. Zaujme tak maximálně entuziasmus filmařů (Cameron, Spielberg), kteří chtějí částečně navždy zůstat dítětem. ()

Reklama

SpaceOdyseus 

všechny recenze uživatele

Tak prvni dil je celkem zklamani. Ano, jsou tu vsichni reziseri, vsichni autori i vsichni herci a resi se snad vsechny filmy. Ale diky tomu kazdy rekne jen par vet. Takto to vypada, ze cilovka byli lide sci-fi nepolibeni. Ja bych se idealne predstavoval kazdy jeden dil s jednim hostem a Jimem a jit poradne do hloubky. ()

zigíš 

všechny recenze uživatele

zoufale nesoustředěný dokument, roztěkaný až běda, takřka 20 lidí (na ploše 60minut) mluvících pár vteřin, střih, ukázka z filmu, střih, cameron v spielberg, střih, mluvící hlavy (reevesovi se hrozně líbilo natáčení toho a tamtoho, willu smithovi taky, ...) další ukázka, vědci, nebo filmový kritici na pár vteřin ..klidně by mi stačil kulatý stůl, kol kterého sedí cameron a zpovídá spielberga, nolana, emmericha (!) a né tady ta koláž pro předškolní děti ..velké zklamání ()

Socrates 

všechny recenze uživatele

Je tu zbytečně moc redundantních účinkujicích, kteří sice kolikrát prohodí jen pár bezvýznamných slov, ale zato jsou rádoby význačně snímaný. Nic zásadního se (až na pár Spielbergových myšlenek a záměrů) nedozvíme a podstatná část dílu se v jednu chvíli změní v otravnou humanity&eco agitku. Hrozný zklamání. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama