Zemřít mladí

We Die Young

USA, 2019, 96 min

• ledzepfan

Van Damme je čirý sentiment a od JCVD jsem ho začal respektovat i jako člověka snad hlubšího než se zdá... Ale tohle tady je totální pakárna která ode mě dostává jednu rudou hvězdu a ani vlastně nevím za co.. Scénář je totální ptákovina. Van Damme, nesmyslně obraný o hlas, hraje úplné hovno. Snažit se divákovi namluvit, že v hlavním městě USA to chodí jako v nejhorších končinách El Salvadoru, je nesmyslné sci-fi. Akce stojí za vyližprdel. Nějaká hlubší myšlenka=0 ... Nevím, tohle fakt nedocením..(5.3.2019)

• bourec

nejvíc mě srala ta děsná hudba,zejména při tom závěrečnym rozuzlení.Rozhodně tahle pitomá muzika neudělá z filmu nezávislej a uměleckej film.Van Damme tady hraje nehraje,spíš si ho moc neužijeme.Prostě ve filmu neni nic,čeho se divák může chytit,plyne to v pomalym tempu,a je to spíš útrpný tohle sledovat.Zbytečnej film.30%.(27.10.2019)

• kenkaku

Naprosto otřesná rozklepaná kamera a do toho stupidně zběsilý střih. Kamera se klepe i když se jen dva baví!!! Provedení naprosto nekoukatelné. Navíc téma drogy/gangy s mexikánama není něco co by mě bavilo sledovat. Do toho to protivné obsadezní... JCVD sice hraje jako po obrně (neustále prakticky totožný výraz v obličeji), ale je to trochu něco jiného (díky elektronickému slavíkovi). Svým způsobem originálního. Kdyby v tom nebyl JCVD, ani bych se na to nedíval. Jedna hvězda z nostalgie.(16.3.2019)

Můj oblíbený Jean Claude Van Damme ve filmu z prostředí drogových dealerů, kteří na sobě mají více inkoustu, než jsem dokázal vypsat za celou základní školu. Van Damma mám rád, mám rád i filmy z těchto prostředí, kde hraje pořádný hispanos rap, ale nemám moc rád tento film. Celé mi to přišlo strašně přitažené za vlasy. Banda gangstrů kope do dítěte na ulici, což má sloužit jako přijímací rituál? Pravá ruka hlavního dealera má být teenager? Tomuhle já prostě nevěřím. Nicměne na Van Damme dobrý film, ale nedosahuje to kvalit Lucase a já do We Die Young očekával podstatně více. Velká škoda také, že Van Damme ve filmu nemluví. Docela zajímavé je, že nedávno zemřel Jiří Pomeje, hlavní dabér Van Damma a zde ho nikdo ani dabovat nebude muset. Film na jedno zkouknutí a nevím, jestli ho v brzké době budu chtít opět vidět. Slabší 3*.(17.3.2019)

(75%) Solidní filmový počin. Mapuje, jak to chodí mezi gangy v špinavých ulicích Ameriky. Hlavního herce tu máme jako dospívajícího teenagera, který je rádoby pravou rukou zdejšího gangstera. Celé je to pojaté docela realisticky. Najde se tu plno zajímavých scén a napínavých situací. Jean-Claude Van Damme zde má poctivou vedlejší roli, takže si ho tu vcelku dost užijeme. Hraje němého válečného veterána a musím uznat, že tyhle jeho role zničeného a poznamenaného člověka mu v poslední době docela sednou stejně jako nedávný thriller LUCAS. Akčně se tu Van Damme předvede jen trochu, ale to bohatě stačí. Finále je už takové moc urychlené, ale dobře zahrané – nemám s tím problém, jen bych asi filmu přidal delší stopáž a u konce bych trochu víc přitvrdil s brutalitou, ale to jsou jen detaily. Vydařená záležitost to každopádně je. O akci to není, pár obyčejných přestřelek tu máme a jednu slušnou honičku autem. V rámci žánru není co vytýkat. Jen tak dále.(7.3.2019)

• - Natáčanie snímky prebiehalo okrem Washingtonu D.C. aj v Bulharsku. (MikaelSVK)

• - Geller se při psaní postavy dle svých slov inspiroval skutečným vojákem, jehož kdysi poznal a který ztratil schopnost mluvit poté, co byl osudově zraněn na bitevním poli. [Zdroj: Kinobox.cz] (Bioscop)