Zemřít mladí

We Die Young

USA, 2019, 96 min

Rozpočet $4miliónyTržby USA Tržby Celosvetovo $143,837▐ JCVD tak poďme na to, som dúfal že to bude dobrá béčková sekanica, dobrá akčná oddychovka ale ani náhodou ono sa to snaží hrať na dosť vážnu skoro sofistikovanú notu o pouličných gangoch a deťoch čo dílujú. Ajaj moc to teda nefungovalo a záverečný prestrelkový mišung to dal úplne dole. /30%/(1.9.2020)

• sedm.1

Těžké objektivně zhodnotit. Bez diskuzí jde o strašně levné, naivní a ploché sračkoidní béčko, které by si na jednu stranu zasloužilo z milosti jednu *, a to s hodně odřenými špičkami, na druhou stranu této podívané ale nemohu upřít ani jistou dávku zábavnosti a poutavosti, a to především kvůli prostředí, ve kterém se film odehrává. Jak jsem tedy sice zmiňoval, jeho zpracování je vyloženě, opakuji laciné a naivní, přesto má ale své kouzlo, tyhle gangy, plné od hlavy až k patě potetovaných retardů bez jakéhokoliv vzdělání a myšlení mě svým vráceným způsobem přitahují, a většinou z něj vycházejí i silné a dramatické příběhy, což samozřejmě není tento případ, ale už prostě jenom využití toho prostředí mělo cosi do sebe. Zápletka je jinak obyčejná jednohubka, s jasně danými pravidly, vývojem a nepřekvapivým vyústěním, i když v tomto ohledu mě zaujala postava mladého mafiánského bosse, v podání Davida Castaneda, který mi jednak svou mimikou a výrazem strašně připomínal mladičkého Foresta Whitakera, ale hlavně od něj jediného jsem nedokázal odhadnout, co čekat, a tak se dá i vlastně jako jediný označit za výraznou a zajímavou figurku. To samé se bohužel nedá ovšem tvrdit o JCVD, který je i nadále film od filmu zoufalejší a zoufalejší, tady se pro jistotu rovnou udělal navíc němým, no v jeho podání prostě další krize jako kráva. Závěrečné rozuzlení je pak triviální komedie, hlavně ale že zlo dostalo za vyučenou, každopádně, za mě tato podívaná sice nestojí za pozornost, ale v rámci možností se to dá i přežít.(2.2.2020)

• Lacike

Ked sa nejaky herec, ktory uz roky hra v podfinancovanych bulharskych zlataninach objavi v kompetentne natocenom nepodfinancovanom filme, tak su jeho fanusikovia z toho cely bez seba. Pri filme The Bouncer som to este akotak vzal do uvahy, ale tentoraz uz nie. Co z toho ze to vyzera dobre, ked pribeh za nic nestoji. Milionkrat obohraty namet z prostredia latino gangov v USA, ktory strci do vrecka akakolvek epizoda serialu The Shield. Keby tu nehral Van Damme, tak po tom filme ani pes nestekne. Ten môj urcite nie. A ani Van Damme tu ani nemukne. Ma tu minimalny priestor a ani mu nedovolia otvorit hubu. V akcii tiez nič nepredvedie, takze fakt neviem načo sa tu objavil. Tadialto cesta k lepsim filmom nevedie. 3/10.(28.3.2019)

Můj oblíbený Jean Claude Van Damme ve filmu z prostředí drogových dealerů, kteří na sobě mají více inkoustu, než jsem dokázal vypsat za celou základní školu. Van Damma mám rád, mám rád i filmy z těchto prostředí, kde hraje pořádný hispanos rap, ale nemám moc rád tento film. Celé mi to přišlo strašně přitažené za vlasy. Banda gangstrů kope do dítěte na ulici, což má sloužit jako přijímací rituál? Pravá ruka hlavního dealera má být teenager? Tomuhle já prostě nevěřím. Nicměne na Van Damme dobrý film, ale nedosahuje to kvalit Lucase a já do We Die Young očekával podstatně více. Velká škoda také, že Van Damme ve filmu nemluví. Docela zajímavé je, že nedávno zemřel Jiří Pomeje, hlavní dabér Van Damma a zde ho nikdo ani dabovat nebude muset. Film na jedno zkouknutí a nevím, jestli ho v brzké době budu chtít opět vidět. Slabší 3*.(17.3.2019)

O malý fous lepší než předchozí Van Dammova ojedinělost Lucas, pořád ale tak nějak na půl cesty. Jsem rád, že hraje poslední dobou v těhle pro něj netypických filmech které mají mnohem větší ambice a finanční zázemí, než jeho obvyklé béčka a céčka z Rumunska, na druhou stránku to je taky trochu problém. Van Damme hraje němého vojáka a kdyby jeho roli hrál kdokoliv jiný, vůbec nic by se nestalo. Chápu, že ta postava je inspirovaná skutečným vojákem, ale Van Damme ve filmu prakticky nemluví a to je prostě škoda. Kdyby neměl oko, nebo třeba půl obličeje budiž, ale jeho charismatický hlas s tím brutálním přízvukem by se do tohohle příběhu hodil. Co se týče děje, je to pět jednoduchý scénář, který jste viděli milionkrát ve filmech, seriálech a prostě všude. Dobrá kamera a hodně dobře natočená a krvavá akce. Bohužel herci, hlavně ti rádoby drsní s pokérovaným xichtem opravdu bída. Platí tu to samé co pro Lukase, je to lepší, než jeho posledních pár filmů, je dobré, že se pokouší hrát v něčem lepším, ale zatraceně se scénáristům nedaří zasadit jeho charisma do těch dvou příběhů tak, aby se do nich hodil. Líbil by se mi temný thriller, kde hraje nějakého poldu co vyšetřuje brutální vraždy a paradoxní je, že stejně jako u Lukase by bez jeho jména po tomhle filmu neštěkl pes. A přepište si paka to drama na akční/thriller.65%.(4.3.2019)

• - Natáčanie snímky prebiehalo okrem Washingtonu D.C. aj v Bulharsku. (MikaelSVK)

• - Geller se při psaní postavy dle svých slov inspiroval skutečným vojákem, jehož kdysi poznal a který ztratil schopnost mluvit poté, co byl osudově zraněn na bitevním poli. [Zdroj: Kinobox.cz] (Duoscop)