Babička

Režie:

Scénář:

Kamera:

David Lynch

Mladý chlapec, týraný vlastním otcem a matkou, jednoho dne zasadí zvláštní semena, ze kterých vyroste jeho babička. U níž posléze začne hledat lásku a útěchu, kterou nenachází u svých rodičů. (Pedestrian)

pepino

Neuvěřitelně silná atmosféra, vynikající postavy, "silný" příběh, výtečná hudba a k tomu všemu ještě zrežírované Lynchem. Atmosféra by se dala opravdu krájet. Jeden z prvních počinů Lynche. Ale už tady nám ukázal co je zač a čeho je schopen. Toto krátkometrážmí dílko na mě silně zapůsobilo a vždycky si ho rád znovu pustím a rád si znovu navodím ty zvláštní temné hororově laděné surrealistické pocity. ()

rob_troy

Absurdní a naprosto ničivá krátkometrážní porážka autem s řidičem nám zcela jasným. Lynch je zběsilý. Lynch je zlý. A lynch se nebojí temnoty. ()

kubilov

Už jsem se smířil s tím, že mám radši filmy, které své poselství řeknou narovinu nebo aspoň v mírně zaobalené formě, surrealismus nemusím a Babička mě v mém názoru nijak neovlivnila. ()

Eddie003

Geniální. Geniální. Něco takového jsem od Davida neviděl a pochybuji o tom, že ještě někdy uvidím. Začátek mi trochu připomínal Švankmajera, ale vážně jenom trochu, neboť Davidův styl je těžko zaměnitelný s kolegiem soudobých režisérů. Přestože mi Youtube zprosředkovala pouze šest minut z tohoto pochmurného, psychodelického skvostu, myslím, že pro plné ohodnocení pět hvězdiček zoufale nestačí. Na druhou stranu, kdybych porovnával Babičku s kterýmkoliv novým Davidovým filmem, musel bych konstatovat, že do mého milovaného režiséra zaťala dráp komerce, a to dráp pořádně velký. ()

Sintiroma

Lynch je pošuk.Jako by se mu zdál sen a on ho druhý den natočil.Vůbec ho nechápu.V téhle době asi nechodil moc do společnosti a jde vidět že to byl samotář,mnohem lepší je Burton ten to totiž točí pro lidi a ne pro svou útěchu,fantazii...hvězdu dávám za hudbu a zvuky. ()

LordPsycho

Jako, vždy když se na tohle dívám, jsem tolik dojatý a na konci tak smutný, jako by to byla má vlastní babička:) Tenhle film patří díky tomu, že se v něm nemluví k dobře srozumitelným filmům pro kohokoliv, něco jako náš Krteček, vlastně toho mají oba dost společného:) ()

Swinger

Typický dokonalá úchylárna od Lynche. Nevím proč, ale i přestože se na to nedá dívat, tak to obdivuji. No koukněte se, ale koukejte se jedině, když nebudete v depresích.:) ()

2sistem

Veškerý lidský pocity nám ukazuje ve svém snímku o babičce geniální (má svůj styl) Lynch. Audio stopa dokonce pobláznila i mého psa. ()

pop.z.pop

Divnost.....ale možná je to taky jenom o klukovi co se počůrává ještě v deseti letech do postele, otec ho za to vždycky seřeže, matka ho někde v koutku duše miluje, ale nedokáže se přenést přes citlivou povahu svého syna a neskutečně se za něho stydí. Proto je pro ni snadnější se postavit na stranu otce a řešit věci trestáním. Chlapec se upne k semínku lásky ke své babičce, která ovšem jednoho dne umře. Co se stane s chlapcem potom, je pro mě záhada, snad dospěl a točí filmy dodnes.....i když už vlastně ani nic netočí, což je strašná škoda. ()

Popo

TENTO film od LYNCHa som pozeral ako jeden z posledných a trocha to aj ľutujem. CELKOVO: Kto nepozná LYNCHa - nebude chápať a bude zdesený. Nehovorím, že je to umelecké dielo, ale zároveň nemôžem povedať, že nie je! :) ()