Babička

Režie:

Scénář:

Kamera:

David Lynch

Mladý chlapec, týraný vlastním otcem a matkou, jednoho dne zasadí zvláštní semena, ze kterých vyroste jeho babička. U níž posléze začne hledat lásku a útěchu, kterou nenachází u svých rodičů. (Pedestrian)

ash99

Ďalší skvelý krátkometrážny film od pána Lyncha. Tentokrát aj z polovice hraný. Okrem skvostnej magorickej hudby sa mi tu páčil taktiež príbeh. Keby sa toto mohlo prihodiť každému týranému dieťaťu, určite by bolo šťastnejšie. 97%. ()

MarekT

Svérázné odvolávání se na své dětství (které asi dalo základ záhadně působící Lynchově tvorbě), kterému asi nejvíce dominuje geniální psychotická hudba, vyniknuvší hlavně v půlnoční atmosféře. ()

Šimpy

Komentovat radši nebudu, něco jsem pochopil, něco ne a nejspíš stejně špatně. Babička podle Boženy Němcové....jen ji Lynch zřejmě nečetl.... ()

daEmoNickY odpad!

Je to na google video http://video.google.com/videoplay?doc-1644706202614666745 . .... ---===hodnoceni===--- Takhle to dopada, kdyz se nekdo snazi byt zajimavej http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Famous "za kazdou cenu" a precte si nekolik knizek psychologie http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Psychology (Froda http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Freud ...) a sjizdi ED ( encyclopedia dramatica http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Encyclopedia_Dramatica ). . Ale chapu to, jinak by se nejspis neprosadil. Nicmene ta modlarina http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Intelligent_Design okolo jeho osoby je trochu moc! Lynch proste objevil diru v trhu a poradne ji odpanil Rikat http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Politika a psat http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Filosofie veci kterejm "nikdo nerozumi" nebyla novinka, filmovat jo. ........ ---===Motivy===--- Freud, Freud, Freud hadam ze si Lynch delal ve skole poznamky. Dospivani Nejspis psal o svem obycejnem zivote, faker. SpojeniKoho? Clenu rodiny. Jak? Souloz. Cim? Trubka, penis. Penis, vagina a jejich kamaradi tak dal. Trubka / zahradni / vodovodni ... (penis). Vajicko (varlata, zrozeni) Rust Rostlina (penis?). Pocatek rustu : semeno(semeno). Pad / sporJama (vagina). Lidicky se brani podivnym kostrbatym pohybem.Telesny tekutiny Vystrik sperma na zacatku; seminka co kluk nachazi a dava je na postel - dospiva, zasadi je do postele a vyroste mu ... ( tipuju ze to http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Carrot nakraji http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Emo_Cutting a sni http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Eat .... parez? tam neco najde? .... jo, kokon ... porod z penisu? hmmm ; ). Sex. Starsi bratr ("Jen to slizej, pochcanku" .... mel tam dat terc aby to bylo aspon vtipne @ animace u MONTY PYTHON ). Touha po predcich ("sukat" matku? jako psisko http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Bestiality , ok?!? , .... tak to byl otec aha ...). ..... Je tam par zajimavych napadu, ale na to nikdo po trose kresleni a hrani s kostkou neprijde! Lynch http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/David_Lynch proste nemuze bejt genius http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Genius , to misto je uz davno zabrany http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Monkey . ---===Dej===--- Uvod (ejakulace + krev=porod; akorat namichane trosku jinak). Poluce. Vecere (setkani) . Vyvrcholeni v podobe neceho co beztak opsal od Freuda. ---===Tipy===--- 1) Ke kazdemu slovu ci symbolu si pripiste slovesa. A pak je hledejte a zkuste je nejak silene krecovite (jak jinak) pospojit. @ Strom roste. [Penis] se zvetsuje~=naleva~="roste". [Strom] klici~=roste ze [semen] . [Dite] vznika ze [semen]e a vajicka (hadam ze k snidani byla vajicka a to zlute mohl byt zloutek?). ... 2) Kupte si snar nebo pouzijte gogol. 3) Projdete si vsemozne obrazkove knizky. 4) Prectete si neco o tvorbe pribehu http://www.darcypattison.com/ , nebo pouzijte kratke pohadky pripadne vyuzijte rozpracovane rusky byliny http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Jakovlevi%C4%8D_Propp . 5) Jestli jste nahodou filmar tak si sezente zvukare kterej dokaze pochopit jak delat sklicujici http://www.mobygames.com/game/playstation/silent-hill zvuk. 6) Sezente si nejake nezname nabozenstvi nebo ujety (Freud) vyklad sveta. 7) PROFIT! ---===Vzkaz===--- Pro vsechny ty hloubave a dojate lidicky. Fakt ste to pochopili ? http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Ouroboros () (méně) (více)

SoolenJV

Drsná noční můra pana Lynche se zajímavou výtvarnou stránkou, divnou animací a hnusně drsnými scénami. Podobná úchylárna jako "Erasehead". ()

Cedr

Moc zajímavý počin. Obzvlášť chvílemi z tohoto už dýchá ta "pravá Lynchova atmosféra", ale upřímně... po většinu času jsem se docela nudil. ()

matezzz

Teda to je ale výplach. Zvuk je snad ještě podivnější než obraz. Kdo zná Lynche, nebude příliš překvapnen tím, co uvidí v tomto snímku. ()

Endyis

Zde již je vidět Lynchův nezanenbatelný talent a filmový cit pro film... Je to prostě klasický lynchovno ale zase v trochu jiném hávu... Za mě jako vždy bezva 100% ()

Nihlathak

Lidé jako produkty čehosi, řekl bych zagoroidní obličeje, bezpochyby trip, který kdokoli může stvořit kvůli nějaké psychické poruše, o které snad u Lynche nebudeme diskutovat. Kdo ví, co se tomu chlapovi může zdát za sny. Ten děj-neděj to spíš sráží, raději bych tam neviděl ani náznak děje, mám-li být upřímný... pokud tam tedy někdo nějaký našel... něco jako ten můj... je tam... snad. ()

klima777

Zimničná groteska.--------- Celou dobu TO čekáte. V hlavě. Na rameni. Za zády. Kdekoliv. A ono TO vlastně přijde... ()

Anticque

V mých očích je babička nejlepší krátký psycho od Lynche. Lepší už to snad ani bejt nemůže. Lynch piloval svůj jedinečný styl už od mládí, a babička to jen potvrzuje, je to jeho snad vůbec první delší film, který natočil a příběh o malém klukovi, který má zlé rodiče a je nešťastný, ale jeho záchranou je jeho babička, která ho jako jediná má ráda, ale umírá. Film nemá absolutně žádný scénář, akorát psycho zvuky, které dávají filmu ráz.Dávám 95%. ()