Epizody(12)

Iori Kitahara je dvacetiletý muž, který se přistěhoval ke svému strýčkovi do nádherného a prosluněného města na pobřeží oceánu. Iori snil o úžasném vysokoškolském životě se spoustou krásných dívek a dobrých kamarádů, plný veselých a příjemných zážitků, ale osud si pro něj připravil něco trochu jiného... Hned první den, když poprvé otevřel dveře svého nového domova, jehož součástí je i obchod s potápěčským vybavením, tak narazil na partu bláznivých a nespoutaných vysokoškoláků, kteří se Ioriho ihned rozhodli zatáhnout do svých aktivit, zahrnujících velké množství alkoholu, šílených výzev a her. Iori se chtěl vyvléct, ale neměl šanci. Plně ponořen do víru zábavy neudělal zrovna nejlepší dojem na svou sestřenici, která se, jak už to tak bývá, objevila v nejméně vhodný okamžik a díky všemu tomu flámování ani nezazářil druhý den, při svém prvním dnu v nové škole. Iori se zkrátka proti své vůli dostal do party, která žije svůj život naplno a nespoutaně, do společnosti, kde každý den je nějaká párty nebo jiná bláznivá zábava... Podaří se mladému muži dostat ze spárů svých nových kamarádů a prožít svůj vysněný a klidný studentský život? Ale o čem ten studentský život a mládí vlastně je, když ho člověk nežije naplno? (Jeoffrey)

Recenze uživatele Scalpelexis k tomuto seriálu (1)

Grand Blue (2018)

Léto, chlast, z toho vyplývající nemravnosti a zážitky, které budou v jistém slova smyslu hodnocené jako legendární, ale nejraději byste na ně zapomněli. Grand Blue staví svůj vtip na této bázi s pořádnou dávkou obličejových mimik (připomínající výrazy šílených titánů z jiného známého anime) házející hrdiny před nejabsurdnější situace. Po prvních dílech jsem se chvástal, jak se budou vtípky s alkoholem opakovat a seriál o potápění symbolicky potopí, jenže..světe, div se, mýlil jsem se. I když dávkovaný humor důmyslností má k jakémukoliv einsteinovskému vynálezu daleko, když člověk není moc zapšklý, tak se chtě nechtě bude bavit. Během této konstantní, zato přehnané jízdy, Grand Blue stále stíhá si najít chvilku zvážnit a představit kouzla potápění s vskutku až láskyplným zaujetím. Nemá cenu si namlouvat cokoliv ohledně kvality příběhu, ten je neexistující a i postavy mají poměrně stereotypní rysy, ale o tom to nikdy tolik nebylo. Jako odreagovačka si to plní své a i já nakonec musím souhlasit, že to byl nejlepší anime seriál této jinak hrůzostrašné letní sezóny. Slabé 4* ()