Grand Blue (TV seriál)

Grand Blue Dreaming

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2018, ?x24 min

Šindži Takamacu

Kdybych si měl vybrat jedno anime, na které jsem se v této sezóně nejvíc těšil, které mě dokázalo pobavit a nabít pozitivní energií, které zkrátka mělo ten správný letní "feel" pak bych bez rozmyšlení vybral tento kousek. Pro každého, kdo měl divoké mládí je to skvělá podívaná (Já nevím jak vy, ale když mě bylo 18-25 tak to byla hromada alkoholu, průšvihů i snahy si všeho co nejvíc užít a samozřejmě i vidět nějaký ty nahotinky - takže za mě "real as shit!"). Pro každého, kdo se chtěl pobavit a osvěžit v tomhle vedru je to skvělá podívaná (Kdybych to měl pojmenovat, tak asi - "Prci, Prci, Amanchu!"). Pro každého, kdo se chce dozvědět trochu o potápění a vidět nějakou tu krásnou podmořskou scenérii se tu sem tam taky něco najde. Jinak opening je naprosto perfektní energická letní záležitost, kterou jsem si musel okamžitě pořídit. Za mě naprostá spokojenost, výborná zábava s přesným postřehem na závěr. Zkrátka dejte mi nějaký to kvalitní pití, dobrou partu a zažijete věci, tohle se (jak jsem měl možnost nedávno zjistit) nezměnilo a takový jsem i já... Pro mě (z těch nových kousků) TOP léta 2018 - 8,4/10(5.8.2018)

Tohle je celkem vzácná podívaná, protože je zde vidět inspirace trochu západem a šílenými teen komediemi. Aneb Iori se konečně dostane na univerzitu a začne si "užívat" nového života. Víceméně by to mělo být o lásce k potápění, kdy tu opravdu máme nějakej ten slang a obecně laděný příběh, ale spíše se to zaměřuje na chlastání a s tím spojené ptákoviny, které člověk vyvádí, když je pod vlivem. Japonské vysloveně komedie nestojí za nic, ale u tohohle jsem se nařezal smíchy od začátku až do konce, protože to nebyly takové ty klasické "tsukkomi" nebo přihlouplý japonský humor, ale onen všeobecně pro nás známý humor o bouřlivém mládí. Jen škoda, že u těch bab tomu nebylo věnováno tolik pozornosti. Animace sice není úplně dokonalá, ale pro potřeby humoru by se dalo říct, že je. Po hudební stránce je to také velice dobré (i u ED se člověk nasměje).(29.9.2018)

Tak toto je klenot letnej sezony. Príjemne pohodové anime, plné vtipných scénok, pre niekoho možno až troška cez čiaru, ale mne sa to presne trafilo do vkusu. Na to že sa jedná o japonský animák, tak mi to príde dosť uvoľnené, alkohol tam tečie prúdom, škádlenie spolužiakov medzi sebou má tiež čosi do seba, Postavy sú fajn, aj tie nedorozumenia ktorým sa nevyhneme ani tu, tak sú tentokrát podané vtipne. Bál som sa istého opakovania epizod a humoru, ale to sa naštastie nestalo. Čo sa týka humoru, tak som nič vtipnejšie u anime produkcie už veľmi dlho nevidel a za mňa najlepšie anime letnej sezony s tým, že je v mojej osobnej TOP 3 anime tohto roka. 5*.(4.10.2018)

Léto, chlast, z toho vyplývající nemravnosti a zážitky, které budou v jistém slova smyslu hodnocené jako legendární, ale nejraději byste na ně zapomněli. Grand Blue staví svůj vtip na této bázi s pořádnou dávkou obličejových mimik (připomínající výrazy šílených titánů z jiného známého anime) házející hrdiny před nejabsurdnější situace. Po prvních dílech jsem se chvástal, jak se budou vtípky s alkoholem opakovat a seriál o potápění symbolicky potopí, jenže..světe, div se, mýlil jsem se. I když dávkovaný humor důmyslností má k jakémukoliv einsteinovskému vynálezu daleko, když člověk není moc zapšklý, tak se chtě nechtě bude bavit. Během této konstantní, zato přehnané jízdy, Grand Blue stále stíhá si najít chvilku zvážnit a představit kouzla potápění s vskutku až láskyplným zaujetím. Nemá cenu si namlouvat cokoliv ohledně kvality příběhu, ten je neexistující a i postavy mají poměrně stereotypní rysy, ale o tom to nikdy tolik nebylo. Jako odreagovačka si to plní své a i já nakonec musím souhlasit, že to byl nejlepší anime seriál této jinak hrůzostrašné letní sezóny. Slabé 4*(14.7.2018)

Naprosto ideální kousek do současných veder. Je tam voda, je tam primitivní humor, u kterého nemusíte zapojit ani jednu mozkovou buňku, je tam příjemná, odpočinková atmosféra a ještě se naučíte i něco nového ze světa potápění. Ovšem největší předností jsou určitě výrazy postav a dabing, které mě dostávají do kolen co minutu. Ale proč tam proboha musí být zase incest? 8,5/10(29.7.2018)