Dilili v Paříži

Francie, 2018, 95 min

Michel Ocelot

Michel Ocelot

Gabriel Yared

Viac menej som si celý film hovoril, aká by to bola bomba ako hraný film. Problém bol v tom, že mi vôbec nesadla animácia a už vôbec nie v kombinácii s reálnym pozadím. V podstate som zrak zameriaval na okolité budovy, pretože okrem malej Dilili mi takto zobrazené postavy vôbec nelahodili oku. Dej aj celý koncept ála Polnoc v Paríži mi ale skvele sadol a ešte o to viac ma mrzí, že nešlo o hraný film, prípadne o animáciu na technickej úrovni Pixaru. K nižšiemu hodnoteniu tohoto milého filmu som sa ale po dlhom premýšľaní uchýlil vďaka až príliš krátkemu finále, pričom vyslobodzovacia akcia mohla trvať kľudne aj polhodinku a film by dokázal lepšie vygradovať. 70%(26.11.2018)

Hezký příběh pro děti a také a možná hlavně pro dospělé. Zajímavé odkazy k dnešní době stojící za zamyšlení. Souhlasím s Andertonem, že výtvarná stránka se mi také moc nelíbila. Reálná pozadí a do toho kreslené postavy, no působí to velmi divně tento mix. Často přítomné dílo Alfonse Muchy zahřeje u srdce. ;)(11.1.2019)

• - Ve většině záběrů bylo použito pozadí reálné fotografie nebo pohlednice zachycující Paříž oné doby. [Zdroj: časopis Cinema 11/2018] (Stoka)

• - Snímek měl celosvětovou premiéra na Annecy International Film Festival v Francii 11. června 2018. (Varan)