Reklama

Reklama

Cesta do země jednorožců

  • Indie The Shonku Diaries: A Unicorn Adventure (více)

Obsahy(1)

Vydejte se na dobrodružnou cestu s Melody a Mo – dětmi slavného průzkumníka a dobrodruha Charlese Willarda, který hledá ztracené kouty světa. Když se jejich tatínek jednoho dne sám ztratí, vypraví se sourozenci na záchrannou misi spolu s profesorem Šonku a jeho pomocníky. Všechny stopy vedou do Himaláje, kde se má nacházet bájná Zahrada snů, domov jednorožců, minotaurů a draků. Najdou ji děti? A podaří se jim zvítězit nad zlodějem pokladů Franzottim, který je jim v patách? (Magic Box)

(více)

Recenze (7)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

2 děcka,jeden starý profesor, robot a chlápek co přinesl manga se vydají na výpravu najít otce, který zmizel během expedice. Po cestě ještě přiberou jakéhosi Rusáka z kterého se později stane gauner a zjistí, že jejich otec je kdesi v skryté zemi. Plusové body za robota a animaci naopak zbytek jde klasicky přímo podle šablony jdou z místa A do místa B tam najdou otce jde po nich hlavní padouch a jeho poskoci a konec. Navíc pokud čekáte ty jednorožce tak Vás zklamu mihnou se tam tak 5 minut. Animace 40 Příběh 20 Humor 0 Sympatické postavy 0 Pokud je Vám nebo Vašim dětem třeba do 10 let tak to ocení výše pokud nikoliv ruce pryč ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Tento indický animák je čisto určený pre deti a preto tak aj vyzerá jeho forma či obsah. Nemusí sa nám to páčiť, ale kvalita odpovedá cieľovému publiku, ktoré ocení jednoduchý dobrodružný príbeh, akčný dej a aj infantilnejšie hlášky. Tie síce nevyvolajú smiech, ale detský divák ich asi očakáva. Animácia neurazí, v základoch sa drží 3D štandardu, aj keď divák zo západného sveta očakáva asi viac. Oceňujem dobrodružný dej a pokus o zasadenie do blízkej budúcnosti, menej už hranie sa na Indiana Jonesa (tam jasne víťazí o niečo starší španielsky Tad Jones) a lacné vtipy či klišovité dramatické prvky. Na Indiu, ktorá je na animačnom poli čistá exotika, to ujde. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tvůrci se rozhodli, že tento dobrodružný příběh musí být hezky barevný, obzvláště až výprava narazí na onu bájnou zemi. Jenže když si to pak pustili, řekli si, že je to barevné málo. Každý si tedy zobnul LSD a již tak barevný snímek se mu ještě více probarvil. Když přišli k sobě sdělili si zážitky z té rainbow jízdy a pohádku dokolorovali co to dalo. Pokud se vám tedy bude zdát, že máte při sledování barevné halucinace, chyba není ve vašem mozku. z hlediska příběhu je to taková kreslená vykrádačka indiana Jonese a všech těch filmů hledačů pokladů (včera zrovna jeden hledal v TV N. Cage .-) a Avatara. Dětem a hlavně holčičkám se film asi bude líbit. Jsou tam zlouni, klaďasové a běhají tam nejen jednorožci (dnešní obdoba mončičáků). * * ()

Ramanam 

všechny recenze uživatele

Příjemné a výpravné dobrodružství s dobrou animací, které klade velký důraz na svět fantazie, ale neopomíjí i současný technický svět. Poklady, tajuplná místa, jiné světy a říše jsem měl rád od dětství a na tom se nezměnilo dodnes zhola nic. Krásně pestrobarevné, okouzlující příroda a k tomu ještě robot všeuměl. Jako pozvánka k filmu to myslím úplně stačí. Vzhledem k věku dětských hrdinů se cílí hlavně na věkou kategorii +/- 10 let, tak prosím dospělé, aby příliš nefilozofovali, sedli si a nechali se unášet příběhem, či se na animáky nedívali vůbec. Na to, že je se jedná o film indický je to velmi slušná práce. Viděl jsem mnoho amerických animáků s nabitým rozpočtem, které stály za ... nic. Ano, příběh to má klasický dle šablony. Profesor se mi jevil jako nevýrazný suchar a zápletka byla mnohdy s otazníky, ale já se soustředil na to hezké, než na hledání chyb. I poselství pro děti, že negativní myšlenky vytvoří minotaura a dobré myšlenky jednorožce, buďte dobří..., se mi moc líbí. Tři hvězdy uděleny. Nic mimořádného, ale rozhodně nic podřadného. Za shlédnutí to dle mého určitě stojí, je to prostě pohodová oddechovka. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Všetko ohľadom tejto rozprávky je také klišé, že to ani dievčatá poriadne nebavilo. Sto krát obohrané, presne podľa šablóny hľadáme tatka. Podpriemer. 40/100 ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama