V Mosulu

• angličtina Inside Mosul (více)
Česko, 2018, 72 min (Televizní verze: 52 min)

Režie:

Scénář:

Kamera:

Jana Andert

Šoková terapie reportáží z válečné fronty. Nebojácné svědectví z nelítostné bitvy s Islámským státem v ruinách města, které jedna z největších katastrof naší doby obrala o duši. Jana Andert natáčela v prvních frontových liniích a zachytila tak syrově a bez příkras pravou podobu války... Režisérka Jana Andert se na podzim 2016 vydala do Iráku, aby strávila osm měsíců v první bojové linii, kde žila a točila s Golden Division, elitní jednotkou irácké armády. Do této situace se vydala dobrovolně, na vlastní náklady a bez podpory jedné z velkých zpravodajských stanic, pro které obvykle pořizuje filmový a fotografický materiál. Nechtěla být totiž svázána bezpečnostními pravidly, která redaktorům nařizují, kam až můžou zajít. Jana chtěla být prostě v první linii. (Česká televize)

Knor

Už jenom kvůli odvaze Jany Andert, díky který mohl tento dokument vzniknout si to plný počet zaslouží. Válka není nic hezkýho a tohle je záznam přímo z jádra dění. Určitě je dobře tohle vidět a uvědomit si, jak se tu máme dobře. ()

PaulCZE

Klobouk dolů za odvahu přinášet informace přímo z bitvy. Toto je pravý obraz politiky západních demokracií. Země sužovaná roky civilní válkou, města srovnaná se zemí, nekonečné oběti obyvatelstva a lidí, kteří musí vzít do rukou zbraň proti všem, kteří jim vyhlásili válku. Snad jen titulek: "Šlo o nejničivější a nejkrvavější městskou bitvu od druhé světové války" je zbytečný, jelikož to není pravda a to ani v té oblasti, stačí se podívat na Sýrii. ()

LadyRainier

Viděla jsem rozbombardovaný Sinjar i Kobani. Už bez bojů ale mrazilo mne...u tohoto jsem brečela, ty děti byli moc i na mne. Všechna čest Janě Andert a dávám plný počet. ()

Awer

Takhle vypadá válka; nebo spíš místo nepamatující mír. Kde telefony s kamarády a rodinou narušuje řev ostré palby, která vás může každou chvíli zabít. Kde je smrt naprosto normální, ale přesto stále stejně děsivá a bolestivá, spíš prožraná i do každodenna těch, co veskrze náhodou přežijí a musí na ni hledat odpovědi. A to vše natočené lakonickou režisérkou, která prostě vezme kameru a vydá se na jedno z nejnebezpečnějších míst na Zemi... ()

alien6694

velmy dobre a kto ma rad konspiracie tak podla mna je ten konflikt umelo vytvoreni stym ze CIA podporovala islamsky stat pokial nenabral na sile a potom podporoval Iracke milicie aby mohly predavat zbrane vydel som len vsetko americku vyzbroj auta zbrane vystroj made in U.S.A. stym ze ideme pomahat zabijat islamistou zadarmo to nedostali .... ()

anevanu

Děkuji Janě Andert , za pravdu , kterou nám ukazuje . Je to vzácnost ve světě lidí ,plném manipulací a lží (Pro uživatele ,, Pomo " vykašli se na manipulace hodnocení , alespoň u tohoto dokumentu. Tím nezchudneš . Při tom co a kde jsi točil ty .... snad jsou někde hranice ) Už jsem se přestala řídit a sledovat filmy podle hodnocení na ČSFD , protože je silně zmanipulované a snaží se manipulovat mě .Ještě sem zatím , chodím hodit jedno bezcenné hodnocení a kouknout se na informace o filmu . ()

desod

Lidi hodnotící negativně takový dokument nemají mozek ...zdá se jim málo že pár metrů od kamery vybuchují trhaviny ? .....byl by lepší záběr kdyby to vojákovi před reportérkou ustřelilo hlavu ? Má dokument končit pádem kamery na zem a v titulcích běžet že v posledním záběru dostala reportérka zásah do břicha a 2 měsíce strávila v nemocnici ? ()