Black Moon

Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Drama
Francie / Itálie / Západní Německo, 1975, 95 min

Dievča putuje zvláštnou krajinou a počas svojho putovania stretáva zvláštne postavy a prihodia sa jej zvláštne veci. Jednorožec, stará pani, ktorú treba kojiť, deti pasúce rôzne druhy domácich zvierat, bizarná (súrodenecká) dvojica. Na pomedzí sna a reality sa odohrávajú vízie dievčaťa, ktoré spočiatku vôbec nevie, ako narábať s týmto (snovým) svetom. Postupne však prijíma pravidlá a prispôsobuje sa nespútanosti udalostí... (ČSFD)

edie sedgwic

Vo filme je vela symboliky a aj ked ide o avantgardu treba nad nim velmi rozmyslat. Cela ta cesta je akousi feministickou sondou do duse sexualne sa vyvijajuceho dievcata a postavy a sceny sluzia ako symbolika (aj ked sa mi urcite nepodarilo rozlustit vsetky symboly). Napriek tomu, ze ocenujem tuto rafinovanost, prilis sa mi pod kozu nedostal. ()

Rattlehead

Nesmírně zajímavý a lahůdkový snímek, však také dvojice Malle - Nykvist nemůže zklamat. Uživatelé zde správně zmiňují "Alenku v říši divů", "Případ pro začínajícího kata" či "Konec srpna v hotelu Ozon". Za sebe ještě dodám, že neustálá přítomnost zvířat a také snovost mi evokuje dílo Luise Buňuela. Jak říkám, lahůdka, ovšem nic pro popkorňáky. ()

Milo384

Pro mě špatně uchopitelný děj. Symbolismus ve sdělení jsem asi nedokázal pořádně odhalit - jednalo se o dospívání ženy a její představy? - nevím. Do toho všude zvířata a děti. Prostě nepřišel jsem tomu na chuť. Strašně silný moment filmu je, když hlavní hrdinka jde hrát na klavír - v tento moment hudba a kamera opravdu strhující. ()

Horryx odpad!

Nesnáším filmy, kdy je potřeba se předem zhulit at je to aspon trošičku koukatelné. Naprosté plýtvání filmovým materiálem. ()