Reklama

Reklama

Já jsem vrah

(seriál)
  • Velká Británie I am a Killer
Dokumentární / Krimi
Velká Británie, (2018–2020), 16 h 26 min (Minutáž: 47–53 min)

Série(2) / Epizody(20)

V tomto kriminálním seriálu vypráví nechvalně známí vrazi své příběhy ze svého pohledu svými mrazivými slovy. (Netflix)

Recenze (11)

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Tenhle dokument mě dostal! Je to skvěle natočené, kde Vám o tom povídá prvně ten člověk, co spáchal zločin a postupně se tam objevují další osoby, které s tím měli co dočinění třeba, či jsou z rodiny, přátelé apod..a postupně se dozvídáte plno dalších informací a vy si říkate, kde je tedy pravda...Tohle se jim tedy luxusně povedlo :) Je to jasné, svižné, hezky natočené a pak si říkám, že život jaký žiju, je naprosto báječný :) ()

Tjaden 

všechny recenze uživatele

Další z povedených netflixáckých "true crime" sérií. Schéma jednotlivých dílů je vždy stejné - počáteční verze osudových událostí z pohledu usvědčených vrahů je následně konfrontována s výpovědmi jejich příbuzných, pozůstalých, vyšetřovatelů, psychologů aj., přičemž mnohdy vyjdou najevo dosti překvapivé a znepokojivé skutečnosti. Hrstka hlavních protagonistů zřejmě skutečně upřímně lituje svých činů, ke kterým je dohnala drogová závislost či traumatizující dětství, povětšinou se však jedná o zkušené manipulátory a sociopaty, kteří se pouze snaží získat sympatie okolí, doufajíc v podmínečné propuštění. Nutno dodat, že seriál se z drtivé většiny natáčel v Texasu a na Floridě, tudíž většina z "hlavních hrdinů" již život mimo věznici nepozná a některé z nich čeká dokonce smrtící injekce. ()

Reklama

kukkik 

všechny recenze uživatele

Velice nudný počin. Příběhy nezajímavé, po dvou třech epizodách se projeví stereotypnost celého nápadu a jde to z kopce. Žádná šokující odhalení, žádné herecké výkony a dramatické scény, žádná srdceryvná doznání. Prostě jen parta prolhaných kriminálníků, snad bez výjimky odporných a nesympatických lidí, parta jejich prolhaných kumpánů a zdrcené rodiny, které banda neschopných filmařů otravuje desítky let po smrti jejich milovaných a to naprosto bezdůvodně. Zkrátka další generická blbost, kterou se Netflix pokouší fingovat plnost svojí knihovny. 2/5 ()

SHit4U 

všechny recenze uživatele

Vizuálně průměrný dokument, jehož hlavní zbraní je samotná dramaturgie a výběr účinkujících. To, co předvádějí tvůrci se skladnou jednotlivých dílů, je opravdu až neuvěřitelné. Perfektně užité detektivní prvky a prostor daný samotným vrahům, ale i příbuzným obětí, detektivům, prokurátorům a právníkům vás u každého dílu nutí přemýšlet o motivu vraždy a o tom, proč se z hodných dětí stali vraždící maniaci. Není to nic jednostranného. Není to ve stylu "koukejte na tu zrůdu a zachvíli vám řekneme, jak to ve skutečnosti bylo". Vracíte se do dětství oněch vrahů, zjisťujete, že vězenský systém v americe nevede lidi k nápravě, někdy narázíte na okolnosti, které vás nutí přemýšlet o tom, že ta vražda byla v "pořádku". A i když se to okolo 6. dílu začne malinko okoukávat, díky skvěle vybraným vrahům a jejich příběhům, to celé zhltnete jako kulky, které by do vás někteří z nich s přehledem napálili. Silné čtyři hvězdy. ()

Jolee 

všechny recenze uživatele

Velmi dobře natočená dokumentární série, která dává stejný prostor pro vyjádření každé straně. Díky tomu nepodsouvá pohled nebo názor, který byste měli zaujmout. Všichni dotazovaní vězni navíc na trest smrti čekají již několik let, takže už k tak silným příběhům přidávají pokoru a zodpovědnost za své činy. Brečela jsem od začátku do konce. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama