Keď ku koncu služby pätica mužov zákona posedáva v jednom z menších podnikov, ani vo sne by ich nenapadlo, že ich spiatočná cesta na základňu sa výrazne skomplikuje. Z vysielačky sa totiž znenazdajky ozve jedna z hliadok, ktorá žiada o pomoc pri preverení známej adresy, o ktorej medzi ľuďmi traduje množstvo strašidelných historiek. Napriek tomu, že sa ani jednému do danej akcie nechce, osud to zariadi inak. Po nešťastnej nehode neďaleko tajomného domu neostáva skupinke policajtov nič iné, ako splniť svoju úlohu. Tentoraz sa však stretnú s protivníkom, na ktorého výzva "v mene zákona" určite platiť nebude! (*CARNIFEX*)

maddy

Ak má pamäť neklame pravdepodobne moje prvé stretnutie s tureckým hororom. Nie s tureckým filmom ako takým, ale vyslovene žánrom horor. Je však možné, že tie predošlé turecké pokusy boli tak márne a zabudnuteľné, že som ich radšej nadobro vytesnil z pamäte. A v prípade Baskin tak urobím určite tiež, pretože toto bol skutočne HOROR, avšak nie v tom pozitívnom slova zmysle. Dokonca v tomto prípade výnimočné súhlasím do posledného slova s komentárom verbala, aj tým ako tie svoje komentáre píše, i keď mne tento štýl vyjadrovania nie je blízky. To nadšenie pár hororových expertov z CSFD, ktorých hodnoteniach a komentáre pravidelne sledujem v prípade Baskin skutočne nechápem. Pre mňa to bol akurát tak turecký nezmysel, kde sa dobrú hodinu absolútne nič nestane, iba partia tureckých polišov do nekonečne kecá prihlúple žvásty (napríklad sa dozvieme, že jeden z nich pretiahol she-male, čo je fakt veľmi hodnotná informácia) a v druhej polovici so vstupom do pekla sa tam preleje pár tekutín krvi a to je celé. Nemá to žiadnu poriadnu story, scenár, ani vizuál, dokonca ani gore nie je nič extra, nie je to nijako znepokojujúce, atmosférické alebo napínavé, jednoducho nič. A navyše to ešte skončí tak priblblo že až. Hľadať za tým niečo viac, nebodaj nejaký art? Ale prosím vás! Chápem ten „art“ napríklad v prípade hororu The Witch, ale Baskin nemá s artom ani vzdialene nič spoločné. Uznávam a rešpektujem, že každý má iný vkus, ale v prípade Baskin skutočne nedokážem pochopiť akékoľvej nadšenie. CELKOVO: 1* (2/10) ()

tron

„Peklo nosíme v sebe.“ Zrejme môj prvý turecký horor v živote (OK, je to koprodukcia s USA, ale aj tak). A nie zlý, hoci obvykle sa nevyžívam v takýchto veciach. Ocením skôr atmosférický, než krvavý horor. Najideálnejšie je podľa mňa krvou v príbehoch šetriť a potom to na diváka v najnečakanejšej chvíli behom dvoch troch scén poriadne vypáliť a je to nezabudnuteľné. Ak doňho gore/splatter túrujem od začiatku do konca, začne to ísť časom do stereotypu a to asi nie je pocit, aký by chcel rozprávač u svojho poslucháča dosiahnuť. Baskin sa začína pokojne (ak nerátame poburujúce kecy o sexe). Chvíľku trvá, kým príde prvý mord. Ale potom sa film nezastaví. Valí na nás jednu úchylnosť za druhou. Nechutné, brutálne a odporné výjavy, miestami rovno psychopatické. Niečo, čo sa nevidí často. Nebavia ma moc takéto nechuťárny, tak ale masky a celkovo efekty sú na vysokej, realistickej, naturalistickej úrovni. Je to nakrútené zručne, technicky na úrovni, profesionálne. A predsa len toto je horor, nie romantická komédia, čiže musím prižmúriť oči a dať vyššie hodnotenie, než aké by si zaslúžil nič-moc scenár. Triková stránka je ale skrátka na nadpriemernej, ťažko zabudnuteľnej úrovni. Tak dávam myslím celkom sľubné hodnotenie 60%. ()

topi

Turci jedou!! Pro mne obrovské překvapení! Určitě to chce zkouknout ještě jednou, protože je to docela psycho. Každopádně jako horor Baskin funguje na sto procent. Napínavé a temné s výtečným vizuálem a nápaditou kamerou, která hraje fakt velkou roli. Vše umocňuje temný soundtrack, který ve scéně vydloubávání očí použije i kultovní motiv z filmu Cannibal holocaust. Velmi působivé!! Něco málo k ději : parta policajtů dostanou hlášku, aby vyšetřili událost v jednom starým baráku, kde se začnou dít podivné věci... ()

Anderton

Trocha tej blízkovýchodnej exotiky ešte nikoho nezabilo, ale treba vopred upozorniť, že v tomto prípade to nie sú brušné tanečnice. I keď s bruchami a sexom to niečo spoločné predsa len mať bude....Akýsi Evrenol podľa mňa preukazuje solídny cit pre žáner, čo znamená, že s divákom ale zľutovanie nemá a tobôž s postavami. Predstavuje nám záporáka, ktorý strčí do kapsy väčšinu magorov hororovej západnej produkcie a tento ksicht si zapamätáte do konca života, respektíve sa vám niekedy o ňom určite bude snívať. Film sa delí na dve odlišné polovice, alebo možno ešte lepšie na odlišné tretiny a každá z nich má svoje výrazné "kúzlo". ()

misterz

Čakal som tureckú, hororovú pecku a dostal som len zmes nejakých nesúrodých halucinácií bez ladu a skladu, ktoré sa snažili zaujať svojou brutalitou s prímesou niekoľkých šokujúcejších scén a nesympatických postáv. Niečo z gore sa síce podarilo, ale to ostatné ma vonkoncom nezaujalo, skôr len takmer unudilo. A ten záver... no neviem, prišlo mi to ako keby z toho na poslednú chvíľu chceli po pointovej stránke ešte niečo vydolovať, no podľa môjho názoru išlo iba o chabý pokus. 40/100 ()

Časové pásmo bylo změněno