Reklama

Reklama

Vražedná zátoka

(TV film)
  • USA Frenzy
Akční / Dobrodružný / Horor / Sci-Fi / Thriller
USA, 2018, 85 min

Živit se psaním blogu a vlogováním o svých cestách po celém světě je snem každého mladého člověka. Takové štěstí má i Paige, která se na svůj další výlet na potápění u opuštěného pobřeží, rozhodne pozvat i sestru. Jejich letadlo však cestou ztroskotá a sestry tak místo dovolené čeká boj a přežití... Skupina mladých kamarádů vede cestovní video blog, díky kterému získávají peníze na to, aby mohli podnikat vzrušující dobrodružství. Partičku vede Paige, jež nedávno přivedla svou mladší sestru Lindsey. Mezi ní a dalším členem skupinky se rozhoří romantická láska a z Lindsey se rychle stává miláček internetových diváků. V honbě za vyšší sledovaností se parta rozhodne ilegálně potápět v překrásné zátoce. Ale když přijdou o letadlo a zaútočí na ně smečka velkých bílých žraloků, musejí bojovat o holý život. (TV Prima)

(více)

Recenze (19)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Komentář obsahuje spoilery z filmu. Předně sci-fi zde teda žádná není to už můžou napsat romantická komedie ta je zde aspoň zastoupena,když už. Skupina 5 bloggerů a pilot havarují letadlem cestou na místo kde se mají potápět. Všichni přežijí (což mě přijde jako blbost, ale budiž) a postupně umřou. Zůstane jen jedna ženská, která , aby se z tama dostala zabije 3 žraloky (jednoho pomoci uvolněné skály,jednoho upálí a jednoho s harpunou napíchlou na kyslíkové bombě). Ta 1 hvězda je za to zabití pomocí skály jelikož to je top druhá nejblbější scéna zabití žraloka co jsem zatím viděl (vede https://www.csfd.cz/film/533800-utok-petihlaveho-zraloka/komentare/ tohle kde zabili žraloka pomocí to, že ho nechaly žrat odpadky). Jinak triky jsou horší než v Asylumu a celý film je feministická agitka (máme zde ženskou co jí byl nevěrný přítel pak ženskou co byla 2 krát ve válce) a chlapi jsou ze podřadní jelikož jsou pouze jen pro potravu žralokům. P.s. 1 jak ji nakonec našly, když měly vypnutý vysílač a nikdo o pomoc nevolal? P.s. 2 ty žraloci byli nějací divní, že dokážou nahnout loď a prokousnout gumový člun nedokážou. ()

LIVINGDEAD odpad!

všechny recenze uživatele

Bože můj, Bože můj, Bože můj... za co mne trestáš? Skupinka kamarádů vyrazí na výlet do zapadlé zátoky. Jedna je blogerka, takže se vše natáčí. Během cesty se jim porouchá letadlo a všichni spadnou do moře... mezi žraloky. Tragické herecké výkony, stupidní scénář, trapné až směšné dialogy a ty triky... katastrofa. A hlavní hrdinka? Místo aby se dostala na břeh, či na skálu, se rozhodla pozabíjet všechny žraloky v moři... :-) :-) To fakt musel vymyslet jen debil :-) 💩💩💩💩💩 ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Dnes již kultovní Čelisti zůstaly opět nepřekonány! Na to že jde již o čtyřicet tři let starý kousek a dočkal se stovek napodobitelů – stále drží prvenství mezi žraločími kousky a jen tak brzy o něj nepřijde. Většina filmů se žraločí tématikou totiž spadá do kategorie céčkových braků, ve kterých se scénáristé a režiséři předhánějí v co možná nejbizarnějším obsahu a efektech, na úkor kvality. A tento film je jen dalším z mnoha v řadě. Když jsem si v rychlosti přečetl obsah filmu, říkal jsem si, že by mohlo jít alespoň o průměrný žraločí survival ve stylu Otevřené moře, Útes smrti nebo Mělčin, ale to jsem ještě netušil, cože si to pro nás režisér Jose Montesinos a scénárista Graham Winter ve skutečnosti přichystali za „mišmaš“. No a hlavně mi v žánrovém výběru chyběla komedie. Protože horor/thriller to tedy skutečně byl, ale jen z hlediska dodívání se až do samotného konce. Digitální trojice bílých žraloků byla sice hrozná, ale viděl jsem už díky Asylum i mnohem horší. To samé platí i o digitálních cákancích krve či špatnému načasování speciálních efektů, které mi přišli dost opožděné (viz výskoky z vody, kousání žraloků, atd…oproti hýbání postav). Největší pecka však přišla až ve druhé polovině filmu a to postupné zabíjení žraloků hlavní hrdinkou. Do té doby bylo totiž tempo zápletky i samotné dialogy dost na bodě mrazu a nezajímavé. Máme tu skupinu vyšinutých dobrodruhů a vedle nich nebohou Lindsey, která si do té doby uměla leda tak namalovat nehty či balit kluky. Najednou se z ní stane neohrožená hrdinka, která nejenže musí sledovat postupné umírání svých kamarádů, ale rafinovaně zabíjí všechny žraloky a to dosti ehm netradičními způsoby (nestačil jsem zírat, co se zase urodilo v hlavě chorého scénáristy a několikrát jsem doslova vybuchl smíchy). Scéna s kusem šutru byla echt, ovšem finální zúčtování s potápěčkou bombou, tak to nemělo chybu. To asi i chlapci od Asylum museli zezelenat závistí, že je něco tak „šokujícího“ ještě dosud nenapadlo. ()

peter12 

všechny recenze uživatele

Tak toto bola ešte väčšia tragédia, akú som čakal. Nielenže som sa z toho nejako nevedel vymotať, keďže sa prítomnosť stále miesila z minulosťou a to tak sprosto, že som po čase rezignoval a bolo mi to totálne fuk. Najväčšou slabinou bol ale scenár, toľko kravín v jednom filme mohol stvoriť iba zúfalec. Samá nelogika či totálne jebnute chovania postav. A to vraždenie žralokov už bolo aj na mna veľa a to som už videl v horore všeličo. Dám 1*, než nežerem. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

Skupina priateľov známej cestovateľskej blogerky putuje spolu s ňou za ďalším dobrodružstvom. Paige, jej mladšia sestra Lindsey a ďalší priatelia však nakoniec bojujú o svoje životy, nakoľko ich lietadlo padne do mora v mieste, ktoré je teritóriom bielych žralokov. Nevydarený pokus napodobniť relatívny úspech filmu Plytčiny či Čeľuste, nad príbehom by ešte človek mávol rukou, konverzácie, efekty či herecké výkony sú žalostné ale keď dva biele žraloky (ktoré môžu byť až 7 metrov veľké a ich hmotnosť môže dosiahnuť 3 tony) nedokážu zhodiť Lindsey z plte a o čosi neskôr lovca žralokov z motorového člna áno tak sa kúskom, ktoré dokáže ženská v závere už čudovať nebudete. Moja fascinácia filmami v čiernych číslach tentokrát priniesla utrpenie, avšak dopozeral som takže za 1*. ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama