The Kid

Drama / Western / Životopisný

USA, 2019, 100 min

• Trilobajt

Neslané, nemastné. Nezachránil to ani Dane DeHaan, který jakoby Billy Kidovi z oka vypadl - bohužel to nebylo ani o Billym jako o pomstě jednoho puberťáka a to je podle mě chyba. Již podle názvu člověk tak nějak očekává to, že se děj bude točit především kolem Kida, ale chyba vah. Ani akce tu není mnoho, nemusí se podle mě střílet celý film, ale ve filmu, který nese jméno jednoho z nejznámějších desperádů divokého západu s tím člověk asi počítá a tentokrát to nezachrání ani Etham Hawke ani jiný pták.... Trailer opět nalákal, film opět "zklamal"...(30.6.2019)

Westernova jednohubka, ktorá chce diváka zmiasť tým, že uňho evokuje názov "The Kid" príbeh o slávnom pištoľníkovi, avšak tu je Kid úplne niekto iný a s Billym sa stretne iba akosi omylom po ceste. Príbeh westernovo slušný, ale všetko ostatné je veľmi oklieštené, takže o napätie sa tu nezavadí ani v tej najlepšej sekunde posledného zúčtovania.(3.6.2019)

• Morien

Mám neblahý dojem, že to poslední dobou říkám nějak často, ale v tomhle filmu opravdu vůbec nic nedává smysl. Celé to má sto minut, z toho snad osmdesát se nic neděje, není jasné, kdo je hlavní postava, film skáče sem a tam a nemůže si vybrat, o čem vypráví, pak najednou zčistajasna Dane DeHaan brečí, aniž by k tomu film nějak přirozeně doplynul, a potom po sobě všichni chvíli střílí a je konec? Mám prostě dojem, že tomu něco zcela zásadního chybělo. Nebo několik zásadních věcí. A dost možná všechny zásadní věci.(25.6.2019)

Asi nepůjdu do takových extrémů, abych šla pod 3 hvězdy, ale jinak celkem zklamání. Skvělé herecké obsazení, ale nechápu, proč když se to jmenuje The Kid to není o něm. Prostě není. Čekala jsem životní příběh od kolébky až po celkem brzké skonání. Místo toho to byl příběh o sourozencích a jejich drsných rodinných problémech. Nejlepší z celého filmu asi poslední půlhodina.(27.7.2019)

Zjednodušeně pohled na poslední fázi pronásledování Billyho Kida Patem Garrettem z pohledu čtrnáctiletého kluka. Za mě spokojenost. Během některých scén si nelze nevzpomenout na Young Guns II., ale těžko to D´Onofriovi vyčítat a budiž mu přičteno ke cti, že to nepůsobí jako kopírka. Co se přestřelek týče, tak se nejedná o nic kulervoucího, ale k danému pojetí seděly. A fajn byli i herci ať už se jedná Hawkeova šerifa či DeHaanova desperáta a nutno dodat, že se povedla i Vinckova dcerka. Jedná se spíš o pomalejší záležitost s psychologickým nádechem, která asi nesedne každému, ale já jsem spokojen. 75%(6.6.2019)