Malevolent

• Velká Británie Hush

Súrodenci Angela (Florence Pugh) a Jackson (Ben Lloyd-Hughes) sú dvaja mladí podvodníci, ktorí si zarábajú „vyháňaním“ duchov. Jedného dňa ich do svojho domu s temnou minulosťou pozve pani Greenová (Celia Imrie). Dom je bývalý sirotinec, v ktorom sa odohralo niekoľko vrážd mladých dievčat. Začínajú sa tam diať nevysvetliteľné desivé úkazy. (dixx)

Scaevola

Z počátku povedená jednohubka s pomalu gradovanou atmosférou a zajímavě nakreslenými charaktery se bohužel k závěru mění na krvavou nudu s množstvím nelogických rozhodnutí a - při zpětném pohledu - se zcela zbytečným duchařským motivem. Nicméně rád vyzdvihnu práci s kamerou, která se nad míru vyvedla. ()

DeLonge

Na tomto snímku se mi jako jediná líbila Florence Pugh. Jenže ta se mi nikdy nelíbí. Takže logicky, když už se mi jednou líbí, musí se mi líbit i film. Ano a dostávám oskara za svévolné užití slova "líbit". Jinak slušná duchařina. Pravda, nic extra od toho nečekejte. Je to utahaný, jako kdybyste hráli s vlastní babičkou bingo. Jo, až tak. Děj to má jednoduchý jako křížovka pro 3-letý děti. Nikde se tam neleknete, nic vás tam nevyděsí a už vůbec se nebudete bát. Jenže i přes tohle všechno, to nějaký potenciál má. A mě to kupodivu upoutalo. Možná jen tou amatérskou kamerou. A nebo spíš tím, že jsem celý film permanentně a zhýrale čučel na Florencin zadek. Jo, až takový jsem nestyda. Každopádně tady doporučuji nekoukat na hovnocení, ale raději rovnou na film. Ale upozorňuji, že je pouze pro slabé povahy. ()

czkrikri

Rozhodne to není tak špatně jak tady spousta lidi píše. První půlka je sice trochu neakcni a režie dost pracně uvádí postavy i směřuje k hlavnímu dějí, ale pribehove je to celkem fajn. Florenci je super. Škoda je, ze ve chvíli, kdy se to má rozjet, tak nám vlastně jako divákovi v tutez chvíli propali zapletku. Konec bych taky čekal u takového filmu jiný, ale ztraceny čas to rozhodne nebyl. 65% ()