poster

Hitlerovi narkomani (TV film)

 • Francie

  Les junkies d'Adolf Hitler

 • anglický

  Hitler's Junkies

Dokumentární / Historický

Francie, 2015, 52 min

 • sator
  ***

  Kolik vojáků bez,léků, narkotik,alkoholu dokáže opravdu zabíjet... Válka ve Vietnamu a armádou distribuované drogy taky dobré téma...(13.11.2018)

 • EastWicka
  ****

  Už dlouho je známo, že Třetí říše jela na pervitinu, ale že jela takhle těžce.. Uf... Dokument s všeříkajícím názvem nastiňuje vliv dlouho volně dostupné, za vylepšený celaskon považované a velmi populární drogy na dějiny 2. světové války i německého národa. Tabletky a čokolády s pervitinem pro vojsko, perníkový šumák pro dětičky, pralinky s pervitinem pro hospodyňky a zcela speciální cocktaily pro Vůdce. Leccos se tím vysvětluje. Bez legrace.(13.11.2018)

 • otík
  ****

  Nehodlám hodnotit pravdivost dokumentu, ale spíš to, že šlo o hodně zajímavou hodinku zabývající se možnými dopady užívání pervitinu v německé armádě. Dnes už tradičně udělaný dokument obsahující původní záběry kombinované s nově natočenými scénami rozhodně zaujme.(12.11.2018)

 • MM_Ramone
  **

  Keď prepínam televízne programy (mám ich asi tak päťdesiat) tak vždy, v hoci ktorý deň, v hoci ktorom čase na mňa odnekiaľ vybafne Hitler. Všade samé pseudo dokumenty o Hitlerovi. Samé polopravdy, nezmysly, fabulácie, bludy, senzácie, výmysly, hlúposti. Hitler bol diabol, satan, sexuálny deviant, mimozemšťan a čo ja viem čo všetko. Najnovšie ma francúzski dokumentaristi chceli presvedčiť o tom, že Adolf Hitler, jeho najbližší spolupracovníci a celý wehrmacht boli feťáci zavislí na pervitíne. Fantasmagórie o Hitlerovi nemajú konca. Hitler, Hitler, všade len Hitler. **(12.11.2018)

 • Stejšn
  ****

  Velice zajmavý dokument. Syntetické drogy se za druhé světové války používaly na všech stranách, nicméně v tomto pořadu se dozvíme mnoho o historii metamfetaminu a jeho použití v nacistické mašinerii. Cesta pervitinu je celkem dobře známá, tenhle dokument ji ale pěkně a srozumitleně shrnuje pro široké obecenstvo. A že to nějací nejmenovaní zabedněnci v komentářích považují za fantasmagorii, toho si nevšímejte. To jsou takoví, kteří jsou pak schopní třeba popírat holokaust.(12.11.2018)