Reklama

Reklama

Pohled zevnitř: Severní Korea: Tři Kimové

(TV seriál)
  • Velká Británie Inside North Korea's Dynasty
Dokumentární
Velká Británie, 2018, 3 h 8 min (Minutáž: 47 min)

Epizody(4)

Obsahy(1)

V době, kdy se vztahy Severní Koreje se zbytkem světa neustále mění, uvádí National Geographic Documentary Films zbrusu nový čtyřdílný seriál Pohled zevnitř: Severní Korea: Tři Kimové, jehož těžištěm je zmapování neobyčejných dějin jediné komunistické vládní dynastie na světě, která stojí v čele státu již po tři generace. Příběh úzkého vztahu mezi dědečkem, otcem a synem je vyjádřením síly a moci rodiny. Nový dokumentární seriál přináší pohled na dynastii Kimů daleko komplexnější a obsáhlejší než kdy dřív a odhaluje pozadí mocné dynastie v srdci pozoruhodné země. Diváci nahlédnou do temného a neskutečného světa rodiny, která je srdcem pohánějícím více než 70 let dějin Severní Koreje. Porozumíte-li fungování rodiny Kimových, porozumíte i fungování celého státu. (National Geographic)

(více)

Recenze (14)

baribal 

všechny recenze uživatele

Velmi podařený dokument, zejména oceňuji komplexnost informací v souvislosti s jejich srozumitelností. Nijak glorifikující a zároveň demonizující dokument ukazuje dynastií Kimů takovou jaká je - což je důležité zejména v dnešní době kdy dochází k obnovování vztahů mezi Koreou a západem. Někomu se může zdát že se KLDR mění k lepšímu, pravda je však taková, že s jaderným arzenálem můžete na západní státy tlačit snadněji. Nadprůměr a spokojenost. ()

tuctovychlap 

všechny recenze uživatele

dokument, ktorý ani nemusel byť nijako zaujatý..je to ako so ZSSR, stačí ukázať realitu a inteligentný človek pochopí..je to jasné, politický čurákizmus, patologická jebákovina je dedičná..a snáď tretí Kim Pi-Čus syna mať nebude..(nie, ani sa nepokúšajte zistiť, ktorý z Jeblej Trojice / Fucky Trinity bol / je postihnutejší..) ()

Reklama

kebom 

všechny recenze uživatele

Je to pohľad zvonku (správy z USA, prípadne Južnej Kórey) s klasickou dávkou veľmi podarenej prozápadnej propagandy založenej žiaľ výlučne na odhadoch a dohadoch ("myslíme si", "predpokladáme", "utečenec povedal, tak je to pravda", "vodca vraj robí to a to", "všetkých z rodiny popravili, len ja som sa zachránil aj keď som bol v tábore" atď.). Takže v podstate nič nové. Oceňujem doteraz neodvysielané zábery. ()

Pedestrian 

všechny recenze uživatele

Kácení topolu, Rodman, strýc, který netleskal, severokorejské Spice Girls, masové truchlení, únos jihokorejských filmových hvězd, popravy protileteckými střelami, letím! ()

Marze 

všechny recenze uživatele

O neuvěřitelné technologii moci. Jak zaznělo v dokumentu Kim Čong Il měl jako jeho rodina dobrý instinkt vychmátnout ty lidi, kteří mu nejsou nakloněni. Kim Ir Sen je přímo dělil na ty, kdo jsou věrní, kdo váhají a kdo jsou nepřátelští. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama