Reklama

Reklama

Pohled zevnitř: Severní Korea: Tři Kimové

(seriál)
  • Česko Severokorejská dynastie (více)
Dokumentární
Velká Británie, 2018, 3 h 8 min (Minutáž: 47 min)

VOD (1)

Epizody(4)

Obsahy(1)

V době, kdy se vztahy Severní Koreje se zbytkem světa neustále mění, uvádí National Geographic Documentary Films zbrusu nový čtyřdílný seriál Pohled zevnitř: Severní Korea: Tři Kimové, jehož těžištěm je zmapování neobyčejných dějin jediné komunistické vládní dynastie na světě, která stojí v čele státu již po tři generace. Příběh úzkého vztahu mezi dědečkem, otcem a synem je vyjádřením síly a moci rodiny. Nový dokumentární seriál přináší pohled na dynastii Kimů daleko komplexnější a obsáhlejší než kdy dřív a odhaluje pozadí mocné dynastie v srdci pozoruhodné země. Diváci nahlédnou do temného a neskutečného světa rodiny, která je srdcem pohánějícím více než 70 let dějin Severní Koreje. Porozumíte-li fungování rodiny Kimových, porozumíte i fungování celého státu. (National Geographic)

(více)

Recenze (17)

Dunemaster 

všechny recenze uživatele

Řemeslně dobře odvedená práce, ale pro člověka, který alespoň trochu události a historii Severní Koreje sleduje, jde o relativně plytký dokument. Zejména nepomáhá snaha o neustálé umělé budování dramatu. Téma to nepotřebuje, tempo trpí, vyznívá to pateticky. Kladně hodnotím zejména první epizodu, poslední je vzhledem k relativní čerstvosti událostí nejzbytečnější. Plusové body za vstupy přímých aktérů z řad CIA a dalších složek. ()

baribal 

všechny recenze uživatele

Velmi podařený dokument, zejména oceňuji komplexnost informací v souvislosti s jejich srozumitelností. Nijak glorifikující a zároveň demonizující dokument ukazuje dynastií Kimů takovou jaká je - což je důležité zejména v dnešní době kdy dochází k obnovování vztahů mezi Koreou a západem. Někomu se může zdát že se KLDR mění k lepšímu, pravda je však taková, že s jaderným arzenálem můžete na západní státy tlačit snadněji. Nadprůměr a spokojenost. ()

kebom 

všechny recenze uživatele

Je to pohľad zvonku (správy z USA, prípadne Južnej Kórey) s klasickou dávkou veľmi podarenej prozápadnej propagandy založenej žiaľ výlučne na odhadoch a dohadoch ("myslíme si", "predpokladáme", "utečenec povedal, tak je to pravda", "vodca vraj robí to a to", "všetkých z rodiny popravili, len ja som sa zachránil aj keď som bol v tábore" atď.). Takže v podstate nič nové. Oceňujem doteraz neodvysielané zábery. ()

tuctovychlap 

všechny recenze uživatele

dokument, ktorý ani nemusel byť nijako zaujatý..je to ako so ZSSR, stačí ukázať realitu a inteligentný človek pochopí..je to jasné, politický čurákizmus, patologická jebákovina je dedičná..a snáď tretí Kim Pi-Čus syna mať nebude..(nie, ani sa nepokúšajte zistiť, ktorý z Jeblej Trojice / Fucky Trinity bol / je postihnutejší..) ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama