Reklama

Reklama

Epizody(30)

Obsahy(1)

Seriál Mimo kontrolu je prvním uceleným rozborem všech největších katastrof naší doby – od havárie jaderného reaktoru v Černobylu přes teroristický útok na Dvojčata až po nouzové přistání na hladině řeky Hudson uprostřed metropole New York. Díky výpovědím svědků, názorům expertů, archivním záběrům a trojrozměrné digitální animaci se podařilo dešifrovat a vysvětlit, co přesně se stalo, dokonce i z technického a vědeckého úhlu pohledu. (TV Prima)

(více)

Recenze (11)

sir-dave 

všechny recenze uživatele

1. série:// O většině události má každé větší či menší všeobecný přehled, přesto si z každého dílu odnesete něco nového. Perfektní rozbory každé katastrofy, animace, rozhovory, coby kdyby,... Seřazení epizod od nejlepší po nejhorší, jak mě zaujaly: Požár v Montblanském tunelu. > Černobyl > Zkáza Deepwater Horizon > Havárie Concordu > Zkáza raketoplánu Columbia > Ztroskotání lodi Costa Concordia > Vykolejení vlaku v Lyonu > Let 1549: Hudson. 2. série:// Nejzajímavější byl hon na německou vlajkovou loď Hon na Bismarcka > Ztroskotání Titaniku > Peklo v dole San José > Kdo potopil Kursk? > Fukušima: Jaderná tsunami > Zkáza supertankeru Amoco Cádiz > Hurikán IRMA. 3. série:// Top určitě Malpasset. Dále  Protržení přehrady Malpasset > Pompeje > Thajsko: Pekelná jeskyně > Notre-Dame: Požár století >Indonésie: Vražedná tsunami > Millas: Srážka vlaku s autobusem > Pád Morandiho mostu > Potopení tankeru Erika > 1999: Bouře století >Výbuch francouzské chemičky >Bouře Xynthia >Vykolejení vlaku v Brétigny-sur-Orge ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Velké i menší přírodní i nepřírodní katastrofy, které chtě nechtě vyvolávají u lidí velký zájem a ono se není čemu divit, mnohdy je to napínavější než kdejaký film. Zhlédnuté epizody (10): Požár v Montblanském tunelu, Železniční nehoda na Lyonském nádraží, Indonésie: Vražedná tsunami, 1999: Bouře století, Millas: Srážka vlaku s autobusem, Zkáza raketoplánu Columbia, Ztroskotání Titaniku, Protržení přehrady Malpasset, Zkáza supertankeru Amoco Cádiz, Výbuch francouzské chemičky. ()

janesX 

všechny recenze uživatele

"Mnoho přeživších popisuje tento obraz jako strašlivý, ale podivne krásný" (o potopení Titanicu). Videl som zatial tento jeden diel a hneď som vedel, že toto bol zatial najlepší dokument o tejto katastrofe z tých všetkých, čo som kedy videl. Asi desiatka expertov tu stihne vyrozprávať za päťdesiat minút mimoriadne veľa prvotriednych informácií. Celej sérii dávam zatial "rezervných" štyri a rád sa nechám ďalšími dielmi presvedčiť, že Francúzi dnes naozaj vládnu dokumentárnemu filmu. (Titanic *****, Pekelná jaskyňa v Thajsku ****, Vykolajenie vlaku v Bretigny ***, Pretrhnutie priehrady ***, Hon na Bismarck ****, Požiar v tunely Mont Blanc ***, Búrka storočia ***, Pompeje ****) ()

Phietros 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí 1.epizody druhé řady - ztroskotání Titaniku se jedná opravdu o kvalitní seriál zabývající se fakty a vysvětlením nehody z technického hlediska! Po odvysílání prvního dílu Černobyl z první řady, který jsem bohužel viděl až poté, musím jen opět podotknout kvalitu podání, kde se prolínají záběry z dané doby a vizualizace s vysvětlením. 80% ()

Galerie (84)

Zajímavosti (11)

  • V epizóde sa mnohokrát spomína tzv. Búrka storočia, ktorá na Francúzsko udrela v roku 1999. Touto katastrofou sa tento seriál už zaoberal v epizóde 1999, la tempête du siècle. (ČSFD)

Reklama

Reklama