Libenjyeo

Revenger

Akční

Jižní Korea, 2018, 101 min

Seung-won Lee

Slušná akční jízda. Hlavní hrdina toho sice moc nenamluví, ale ohánět se kolem sebe umí parádně a není jediný. Děj je sice takový jednodušší, ale jde to, akce a pěkné exteriéry to vynahrazují. Až na Park Hee-soona v menší roličce a ještě se zafáčovaným obličejem a Kim In-kwona to pro mě byli neznámí herci a divím se, že třeba Bruce Khan se už se svými bojovými schopnostmi víc neprosadil. Přeloženo.(16.1.2019)

• TomX2

Ako prvý tohtoročný filmový zážitok u mňa juhokórejský Revenge totálne prepadol. Už vopred som neočakával žiadne úžasné veci, ktoré by som mohol vychvaľovať, takže sklamaný nie som, úvod však bol celkom pútavý a pristihol som sa, že sa mi to trochu páčilo. Pravda, avšak potom sa začne striedať jedna trápnosť za druhou. Nemám ani tak na mysli juhokórejský humor, ktorý je už veľmi špecifický, ale skôr tú "náročnú choreografiu", o ktorej tu takto zaujato vypráva používateľ EvilPhoEniX. Náročná choreografia? Skvelá kamera? Preboha, veď na tie zrýchľovacie pasáže som sa takmer nezvládol pozerať. Nijak extra by mi neprekážali, ak by sa objavovali len občasne a zaobchádzalo sa s nimi s rozumom. Spočiatku som si to ani nevšímal (hromadná bitka v voľajakej väznici ma bavila), avšak potom, ako sa dej presúva na súkromné teritórium obývané mladou hrdinkou a spol, môj záujem akosi začal ubúdať až zmizol úplne. Vtedy začalo byť doslova všetko otravné a trápne, že som uprel pohľad len v to zlé - a že toho bolo. Všetky tie zrýchľovacie pasáže mi už liezli na nervy a konečne sa kompletne prejavila neschopnosť hercov (ktorí sú ešte k tomu splna nevhodne obsadení). Z tých kotrmelcov, sált a čo ja viem čo ešte mi bolo na smiech, do toho hlavný hrdina naháňal vzduch a katastrofálny mečový súboj s mečmi je už len čerešničkou na torte. Dokonca ani záverečný súboj, ktorý som tak dlho očakával nestál za nič a preto moja prvá skúsenosť s tohtoročnými filmami je takmer príšerná. "Takmer" preto, že sa mi páčila úvodná bitka, bitka vo väznici, scénografia a jej rôzne drobné rekvizity, vďaka ktorým si film ešte stojí na byť len slabé dve hviezdy.(20.1.2019)

Lee Seung-won je neznámý režisér, který nemá příliš zkušeností, ale natočil jeden z nejlepších akčních filmů, které Korea za poslední roky stvořila. Má to celkem slušný příběh o policistovi, který jde na izolovaný ostrov plný vězňů pomstít se vrahovi své rodiny, který tam vládne a loví ostatní přeživší. Bruce Khan je herec, o kterém jsem doteď neslyšel, ale jeho charisma a bojové schopnosti se dají srovnávat s těmi nejlepšími v oboru a záporák Park Hee-soon je celou dobu zakrytý odvazy od popálenin, takže toho až tak moc herecky nepředvede. Potěší i Yoon Jin-seo z Oldboye. K samotné akci mám jediné výhrady, že jí mohlo být víc, protože je absolutně skvostná. Jsou zde 4 větší akční sekvence, ale naštěstí hezky různorodé, takže si každý příjde na své. Slušné bylo vymlácení opuštěné věznice, geniální souboj s meči, neobvyklá přestřelka s luky a potom samotný final fight, který je samozřejmě vrcholem celého filmu. Tak náročnou choreografii jsem už dlouho neviděl a díky skvělé kameře si divák užívá každý úder,chvat,blok a já si opět pěkně zařval. Doufám, že Bruce Khana ještě uvidím, protože ten chlap je samuraj a Bruce Lee v jednom. Na plný počet mi chybělo rychlejší tempo a vadil mi občasný humor některých vězňů, jinak solidní událost a k soubojům se určitě budu vracet i v budoucnu. Netfixu děkuji za spolupráci s Asii a hlavně za titulky. 80%(15.1.2019)

• Yoshitsune

Mám rád Netfix, člověk tam najde spoustu skvělých filmů a seriálů, a taky se mi líbí, že dají kde komu příležitost se prosadit a ukázat co v něm je, ale občas se tam objeví filmy/seriály, které mi prostě nesednou, tohle je bohužel jeden z těch případů. A zase pozor, The Night Comes for Us neni jenom o krvi a gore scénách, a také je rozhodně levelově úplně jinde, než tenhle film, tady sem ten lavor nepotřeboval, jenom takový malý kalíšek. Oni ti záporáci, se tady taky ani moc nesnaží, a až na toho finálního, jdou hlavnímu hrdinovi a té skupině, která se na něho přisaje, víceméně na ruku. Na ruku, jim jde i kameraman a střihač, a tak dost často, hrdina kolem sebe mlátí a kope a já sem vlastně neviděl, s kým že to bojuje. Dalším a velice výrazným problém, je hlavní hrdina, kromě toho že neumí hrát, tak neumí hrát kladnou postavu, nemluvě o tom, že na to nemá ani obličej. A až do tohle filmu, hrál vedlejší záporné role a jeho bitkařské schopnosti, nebudu posuzovat, když polovinu filmu, kolem sebe kopal, jenom do prázdna. A hlavního záporáka, zde hraje charismatický Park Hee-soon, který ještě ze sebe dělá mumii, to byl tedy geniální nápad. Už z traileru, mi bylo jasný, že se mi tohle líbit nebudu a taky že nelíbí, což je škoda. Ale zase na druhou stranu, za chvilku vyjde Polar s Mads Mikkelsenem a tam já, vidím velký potenciál.(17.1.2019)

Bruce Khan poměrně válí. Tak rychlé kopy jsem dlouho neviděl a ani ostatní techniky nejsou k zahození. Choreografie soubojů také není k zahození. Děj je standardně o ničem a bohužel to tu zde také trochu kazí asijský pseudohumor, díky kterému ten, kdo není motherfucker drsňák, tak se musí chovat jak kretén.(5.2.2019)