Commando Ninja

pornogrind

O poctu akčňákům osmdesátých let se už snažil kousek " Kung Fury " a mnoha lidem to ke spokojenosti stačilo. Mě však ani " Kung Fury " ani " Commando Ninja " moc neoslovily. " Commando Ninja " je podle mě sice o chlup lepší, ale nemám potřebu pouštět si to podruhé. Radši si pustím filmy který tady byly parodovány. Mě osobně takovej styl filmů moc nesedí, ale proti gustu žádný dišputát. ()

pepo

Film plny dolezitych otazok. Stava sa z vedomej a preciznej pocte braku automaticky genialne dielo? Co to malo preboha znamenat? A kde mozem vyuzit nadavku "ty zasranej komouskej toustovaci"? Komu prislo kung fury prilis nafetovane (toto sa drzi viac pri zemi a pri troche fantazie a vhodnom vyziti filmoveho materialu by to vazne mohla byt tradicna dobova blbost) a chce si dat roztomilu retro hovadinu plnu easter eggov, tak odporucam. Skoda akurat zbytocne dlhych retro pasazi, ktore vyhadzovali z tempa.pre mnoho ludi nestravitelne, pre starsie generacie fakt roztomile. 7/10 a velky potlesk za cesky rychlodabing. Akurat nechapem, preco som na to cumel, ked som si miesto toho mohol pustit lubovolne becko z 80. rokov. ()

noriaki

Tohle už není ani céčko, ale nějaké další písmenko z hloubi abecedy. Kvalitou se vyrovná nejhorším filmům Uwe Bolla, scénářem je snad i pod nimi. Na rozdíl od zmíněného samozvaného génia se ale nebere vážně a celou dobu dává hlasitě najevo, že slouží jako svérázná pocta osmdesátkovým legendárním, méně legendárním i jenom oblíbeným filmům. Osobně mám radši promyšlenější komedie typu Žhavé výstřely 2, jenže takové skvosty se už dnes netočí. Tak alespoň díky za Commando Ninja. ()

Lacike

Na rozdiel od Kung Fury sa tu viac stierajú hranice medzi zámernou srandou a srandou na účet neschopných tvorcov. Ale nadšenie im nechýbalo a to množstvo odkazov na osemdesiatkové pecky mi urobilo veľkú radosť. Najviac ma bavila epizódka v mojom milovanom Val Verde. Pri tej mohutnej prestrelke som sa bavil rovnako dobre ako pri finále Komanda. Film má napriek krátkej stopáži aj dosť veľa hluchých miest. Chcelo by to zostrihať o takých 20 minút, aby mal film svižnejšie tempo. Napríklad vyzbrojovacia montáž mala byť rozhodne dynamickejšie zostrihaná. Prekvapivo to ale malo aj zápletku, ktorá niekam gradovala. Neherci v hlavných úlohách boli tak akurát trápni, aby to bolo vtipné. Možno škoda, že hlavný hrdina nebol oholený a ostrihaný ako Arnie v Komande. Pôsobil by viac cool. Svaly mal dostatočné, ale účes a briadku jak bezďák. Za samotné kvality filmu dávam dve hviezdičky a tretiu za srandu a množstvo odkazov. 6/10. ()

TERRORDROME

Po Kung Fury ďalšia fanúšikovská óda na osemdesiate roky, čo si robí úctivé kozy z klasických mačo akčákov. Tohto svalnáča nemali nasrať, že mu zabili ženu je v pohode, ale uniesť jeho dcéru?! To bude papundekelmasaker! Zaujímavé je, že ak pominieme brokovnicové parodovanie Sám Doma v úvode, tak film sa vlastne ani nepokúša robiť priame vtipy a iba sa necháva unášať svojou groteskne prepálenou imbecilitou, kde vyskakujú vietnamské dinosaury, neviditeľný ninja predátor a fúzatý terminátor v kraťasoch s oceľovým rozkrokom. To nadšenectvo valiace sa z obrazovky ma jednoznačne spláchlo, akurát sklamal záverečný súboj s tým Mad Max prasaťom, pretože ho proste zlikvidovali od boku. Ale inak nádherne absurdná konina, chceme druhý diel! ()