Kořist

• USA Crawl (více)

Nadějná plavkyně Haley Kellerová (Kaya Scodelario) není sebevrah. Do uzavřené zóny na Floridě, která se připravuje na jeden z největších hurikánů za posledních pár desítek let, se vypravila jen kvůli tátovi (Barry Pepper). Ten se snažil na poslední chvíli zabezpečit svůj dům, ale už měl být z oblasti dávno evakuovaný, přesto se neozývá. Haley ho najde v už částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se nezvaní hosté, kteří jejímu otci to zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště zdejších aligátorů, kteří jsou poměrně hladoví a zvědaví. Situace je vážná a poměrně beznadějná. Hurikán udeřil naplno, sklep se plní vodou a Haley je jasné, že bude záhy čelit volbě, zda se utopit nebo nechat sežrat při pokusu o záchranu. (Cinemart)

Catella

Za mě super. Mám ráda filmíky se zvířatama, kde zvířata nevypadaj, jako když je vytvořil ožralej teenager v programu malování (je Malování vůbec program??? :-D ). Každopádně tady jsou krokouši moc hezky zpracovaný, nejedná se o žádný hororový, krvežíznivý, 30 metrů dlouhý monstra, ale o úplně normální hladový aligátory, kteří se dostali při hurikánu do centra městečka. kde si začali pochutnávat na obyvatelích, kteří nestihli opustit své domovy. Film je podle mě docela dobře doporučitelnej i těm, kteří nemají rádi horory a hektolitry krve, protože zase tolik děsivejch scén tam není. ()

moriero

V rámci digi-animal-přežíváku naprosto dostačující. A snad ani není SPOILERem, když filmu vytknu, že právě protože stojí pouze na dvou hercích, každá vedlejší postava je hned do minuty nekompromisním krvavým tatarákem (který by správně neměl být mletý, ale krásně trhaný, jak nám to předvedli ve filmu). ()

TesterX

Přes to, že nám Aja servíruje technicky solidně zpracovaný snímek, nemůže to zakrýt naprosto nevyrovnanou stavbu scén - v jedné scéně aligátor trhá končetiny, střih a v další probíhá srdceryvný rozhovor mezi otcem a dcerou - kde otec vypadá spíše jako její starší bratr. Některé scény místy působí lacině, až směšně a divák si v tu chvíli není jistý, jestli sleduje rodinné drama, komedii, nebo pokus o dobrodružný thriller. Nevyváženost zaplavuje veškerou snahu o nějakou gradaci a atmosféru, stejně jako všudypřítomná voda hlavní hrdiny. ()

Saxos

Aligátorská smečka byla celkem povedená. Sice trochu hloupá, protože sežrat dokázala všechny ostatní aktéry, ale naše dva hlavní hrdiny byla schopná pouze okousat, jak kukuřici. Celý děj šel postupně odhadovat dopředu, ale celkové vyznění této aligátorské mortal combat, je v mezích normy. Musíme však vyloučit skutečnost, že do čeho se aligátor zakousne, tak to nepustí. Happy end byl hodně podceněn, očekával jsem plnohodnotný bojový výkon v plaveckém závodě a stupně vítězů a to bezprostředně po úspěšném boji s živly a faunou. No asi příště. ()

Kushina

Do prdele, jak já nesnáším, když dobrý film totálně poserou úplně nelogické kiksy. Kurva dejte tomu režisérovi facku, ať se trošku snaží a vymyslí to trochu jinak, i když to bude složitější, ale nebude to vypadat, jako by lidi přemýšleli jako naprostí bezmozci. 1) Jdu pro telefon potichoučku pomalu pořád se rozhlížím kolem sebe. Pak se k němu opatrně dostanu a co udělám? No já kráva začnu volat 911 a srát na krokodýly, to prostě nemohla zase dojít zpátky a zavolat si až tam? 2) Plave pejsek a já ho chytím ale nenapadne mě, že všude okolo je milion krokodýlům nejdřív se s ním musím pomuchlovat a díky tomu přijdu o ruku. 3) Holka co má 50 kg i s postelí se v pohodě přetlačuje o dveře s aligátorem co má 300 kg+, jako by to byl její mladší brácha, navíc ve vodě. To určitě, by ji zahodil i s těmi dveřmi během sekundy 4) Sprchové kouty se většinou vyrábí z ne příliš kvalitního skla, ale tento pán co měl za sprchový kout, to by mu mohla závidět i NASA, 300 kg krokodýl do něj naráží plnou silou asi 10x a sprcháč se ani nehne. Když bych pominul to, že ty sloupečky které většinou sprcháče drží vydrží naprosté hovno, tak to že to vydrželo všechno tohle, tak to palec dolů. 5) Musím být kráva a helikoptéry prostě nemůžu zkusit světlicemi kontaktovat až když budu na střeše, NE! Prostě půjdu k oknu které drží silou vůle a začnu křičet a máchat světlicí, aneb aby si mě krokodýl všiml. 6) Osobně bych cestu ven zkusil spíše zpět dveřmi, ale rozhodně by mě nenapadlo jít ven cestou, po které je na 99,9% krokodýl, protože tím oknem právě proletěl 7) Chlapovi krokouš urval pracku hned, ale s holkou točil jak na horské dráze a ruka vydržela, těžko říct proč, ale asi krokouš málo posiloval.....Nebýt těchto kiksů, kterými se autor pravděpodobně snažil udělat film jako parádní scifi, tak bych dal klidně 70%, takhle je mi líto, ale víc nedám. 50% ()

veverysiak

V tomto prípade musím urobiť výnimku a použiť vo svojom texte vulgarizmy, čo ma mrzí, lebo Aja zas až taký babrák nie je, celé je to postavené na veľmi chabej kostre, ktorá pozostáva v naháňačke s vodnými plazmi v síce obmedzenom priestore, ale dostatočne zdolateľnom pre niekoľkometrové monštrá, spleť riedkych rúrok a pár výklenkov predsa nemôže byť vážnou prekážkou pre besniace monštrá, no a potom už nastáva pridaná hodnota, v tomto prípade skôr uberajúca hodnota, zmŕtvychvstaný tata sa furt odjebe na strategicky najhlúpejšie miesto, aby si tam prinavodil ďalšie smrteľné zranenie, otrasie sa, povie zopár chujových filozofických drístov o fungovaní rodiny, ktorá v jeho prípade až tak nefungovala, pošle svoju dcéru do ešte hlúpejšieho miesta, aby sa tam ešte viac skaličila, lenže čím viac sú dojebaní, tým viac síl majú, vrcholom je 50 metrov voľný spôsob dohryzenej a vykrvácanej olympioničky, hravo zdolávajúcej o prsia stádo aligátorov, no úplnou bombou je zistenie tejto jednoduchej rodinky, že záchrana sa nachádza na streche, kto by to kurva povedal, lenže zase o čom by bolo kino, aj keď v tomto prípade si to chlapi mohli načisto odpustiť, takže 15%. ()

Ace.A.T.L.

Mě tohle teda hodně potěšilo. Super atmosféra, občas hodně hustá a ponurá, útoky jsou fajn reálný a myšlenka je parádní. Hodit 2 lidi do starýho baráku od sklepa a k nim pár ještěrů, to je prostě čupr. Jedinou hvězdu jsem strhnul za to, že si osobně myslím, že aligátoři maji větší stisk v čelistech a tak by poranění hlavních hrdinů bylo mnohem fatálnější a jen tak by nefungovali, což mi občas přišlo až škoda, že to tak bylo a shazovalo mi to chviličkama požitek z filmu. Šok z jistých poranění nikde a to je dost nereálný. Ale když tohle přehlídnu(přece jenom jsou to hlavní postavy), tak jsem si to užil fakt na plno. Za mě parádní 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

topvideo

Nie je to špička žánru, ale na druhej strane to funguje, osobne som bol veľmi spokojný aj s animovanými jaštermi, ktoré pôsobili dosť reálne... ()

Astonko

Takémuto typu filmu, ak ma baví, vždy odpustím väčšinu logických chýb a že tých tu bolo ozaj požehnane. Je to však nápadité, napínavé a zasadené v mojej obľúbenej centrálnej Floride, za čo tomu zaujato asi pridávam jednu hviezdičku viac ako si to naozaj zaslúži. Herecké výkony tiež neboli zlé 6/10 ()

Scaevola

Jednoduše přímočará snaha o zrealističtění žánru vyznívá místy utahaně a někdy levně, ale po většinu času baví svým mile nerozumným způsobem a obtíže jsou snad jen s rozsahem, který přes pouhých 87 minut stopáže trpí značně protahovaným závěrem bez patřičné gradace. Nejnapínavější je totiž úvodní prohledávání starého domu a první lov. Nicméně celkově jde o jeden z lepších snímků žánru o boji znevýhodněného člověka s obludou. ()

Perunwit

Komediální béčko plné nenaplněných toužebných kousnutí a klapnutí čelistmi. Dvojka pitomých floriďanů předvádí sebevražedný manuál pro případ hurikánu a mě jenom zajímá: proč musej mít ve sklepě doprčic takovej bordel? ()

Brodequin

Už jsem dlouho neviděl tak strašně nudný film. Díval jsem se asi na 4x a naposled už jsem to jen proklikal do konce. Prostě to nešlo. ()

Ronkar

Jeden barák. Dva hrdinové, co v něm uvíznou. Zubatá návštěva, která jim brání v úniku. Jednoduchá premisa, která vlastně říká vše. Námět zní stupidně, ale Kořist je paradoxně fajnový přírůstek mezi béčkové survival horory. Chválím, že od prvních minut se tu jede na charaktery víc než v podobně laděných filmech. Haley i její táta působí uvěřitelně a vlastně je to dost sympatický duo. Jinak tu máme poměrně standardní vztah otec-dcera, co se maj rádi, ale z minulosti si nesou citová bebíčka, která je třeba si vyříkat... ideálně v čase, kdy se to kolem nich hemží aligátory :D Ale v pohodě. Ve vztahové rovině se netlačí na pilu a je tu toho akorát, aby měly postavy hlubší význam, než být masem na porážku. Řemeslně je Kořist velmi dobře natočená a má slušnou atmosféru. Kamera je výborná, napětí v klaustrofobickém interiéru funguje a nechybí pár hororových lekaček. Triky jsou vcelku v pohodě. Zpočátku se hrdinové chovají trochu tupě, ale napříč dějem se jejich taktika v boji s nepřítelem vyvíjí. Což je fajn. Aligátoři jsou sice nebezpečná, ale na souši pomalá a taky dost tupá zvířata. Hrdinové tak nepůsobí jako jelita a protivníky se snaží různě oblafnout. Díky tomu Kořist přináší i na krátké stopáži a v omezeném prostoru nápadité scény. A děj se s protagonisty nemazlí. Když konečně udělají krok k záchraně, děj je nekompromisně pošle dva zpátky. Najde se i pár krvavých scén. Napětí v některých scénách solidní. Jinak se tu na reálnost moc hraje a divák musí přijmout nelogičnosti jako úlitu thrillerové zábavy. Pomalejší rozjezd a rozpačité okamžiky vynahradí finální třetina plná akce. Atmosféra zatopeného domu, vodní živly, stopáž... nemám proč si výrazně stěžovat. Celkově příjemná žánrovka na jedno použití. Místní hodnocení tradičně nechápu :D Zasloužilo by si to červený čísla. Lehce nadhodnotím: 75% ()

Grázl83

Toto by bylo děsivé možná před 30ti lety. Napětí nulové, děj absolutně debilni. Hlavní hrdinku zakousne krokodýl do nohy a ona tam má povrchové rány. Rychlost plavání krokodýla je cca 4x vyšší než člověka, ale ona mu uplave. Ach jo. ()

KukulienkaHO

Očakával som bezpríbehovú, miestami sračkovitú záležitosť na spôsob MEG-a... no ale musím povedať, že "Crawl" je skutočne dobrý film (absencia poriadneho príbehu vôbec neprekáža). Atmosféra aj napätie výborne fungujú. Je tu síce množstvo lakačiek, avšak nie sú príliš okaté a niektoré sú vydarené. Herci (dcéra, otec a samozrejme Cso-Cso) sú výborní. Vizuálne na úrovni. Dramaticky slušné a uveriteľné. Chyby to pomerne postráda, akurát jedna z mála súvisí so zápletkou, a tým pádom aj s celým dejom - jazero s obrími jašteričkami hneď vedľa mesta, vedľa rodinných domov?!! Watafak?!, čo je samozrejme problém. V celom filme nezaznie ani jeden vtip, nie je tu ani žiaden náznak humoru. Celé to je pochmúrne, komorné, skrátka také, ako má takýto počin byť, a preto tá titulková pesnička (hej o 🐊) sa sem absolútne nehodila. P.S.: Som nesmierne šťastný, že to pejsek prežil.🐾 ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019