BanG Dream! - Season 2

TV spot 5

Epizody(13)

TV spot 5

Echelon1

Neviem, aká sila donútila štúdio urobiť celý vizuál v 3D, ale vypadá to otrasne. Trvalo mi asi tri epizódy zvyknúť sa tie plastické pohyby a mimiku, ktorá pôsobí neprirodzene. Áno, aj v 1. sérii bolo užité 3D CGI, ale len počas vystúpení. Ďalšia vec, Bang Dream v predchádzajúcej sérii bola oddychová hudobná dráma, bol prítomný charakterový vývoj hrdiniek aj emócie. Tu sa to čiastočne zmenilo na jednu veľkú reklamu na retardovanú rytmickú hru (resp. všetky skupiny), z ktorej to vychádza (zrejme aj to bol hlavný dôvod pre zvolený nešťastný vizuál, ak teda nešlo o nedostatok financií). Hlavné hrdinky sú polovicu času upozadené, a dostávame XY hudobných skupín a postáv, ktoré nemajú veľa priestoru, maximálne maličký „backstory“, sotva nejaký vývoj, a väčšinou žiadny dejový prínos (ale mám ich rád :-) Ako sa dá z toho predpokladať, dej je nekonzistentný a tak je hlavná dejová linka v prvých 2/3 takmer nebadateľná. Pôsobí to tak ako séria mini-príbehov. Toľko k oslave negativizmu. Až na tých pár epizód s Tae, to príbeh nemá skoro žiadny (už som vysvetlil prečo) , ale snáď sa jedná o dejovú prípravu k 3. sérii - z určitých dôvodov. Plán boli 3*, ale zachraňuje to posledných 4-5 epizód + samozrejme hudba, pre ktorú mám slabosť. ()