Reklama

Reklama

Psychobitch

(festivalový název)
  • Norsko Psychobitch (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Frida se, dle vlastních slov, chtěla stát outsiderem třídy. Všechny děti ve škole se shodují na jednom – Frida je fakt jiná. Marius je její vrstevník a pro úspěch dělá vše, co může. Když mají ti dva trávit čas po škole společným učením, Marius se neubrání touze ukázat všem, jak je úžasný. Frida se však nemíní nechat premiantem třídy poučovat. Jejich společné doučování se tak stane katalyzátorem vzájemného, už tak turbulentního vztahu. Hádky s Fridou jsou však pro Mariuse něčím nepoznaným – vzrušením i výzvou. (Zlín Film Festival)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (35)

Dave Lister 

všechny recenze uživatele

Frida je jiná a každý ji tak vnímá, možná také proto, že taková být chce. Marius je pravý opak Fridy, je slušný, spolehlivý a v kolektivu oblíbený. Frida a Marius se začnou vídat a pro něj je to jízda z kopce a něco naprosto nepoznaného. Její bezprostřednost ho naprosto okouzlí, ale zároveň v něm dřímá obava, co na to blízké okolí. Krásné, emoční a citlivé teenagerské drama, které je dospělejší než by se mohlo na první pohled zdát. Opravdu další svěží a milý vánek ze severu. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Norská svěží nádhera a jedna z nejlepších chladných coming of age romancí! Netradiční film ze školního prostředí o sympatickém klukovi, který je premiant třídy a hodně cool boy ze školy, který dostane za úkol být ve skupině s outsiderkou třídy, která je tak trochu "psychobitch" a vzniká nám zde vztah nabitý tak emocemi a chemií, že jsem slzy utíral snad všude. Krásné, chladné, zvláštní, silné a emocionální drama, které mě zasáhlo slušnou měrou. Příběh****, Akce>Ne, Humor**, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí*. 8.5/10. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Ako pohľad na šťanie do zasratého hajzla, to mi naozaj nechýbalo. Ani jeho vytieranie rukou. Ani pľutie do fľaše od coly. A ani facka dievčaťu. Keď sa však cez toto všetko človek nejak prekúše, tak od druhej tretiny sa to začne celkom slušne vyvíjať. Festivalový film, z ktorého som mal najprv pocit, že to bude hovadina a nakoniec sa z toho ukázala celkom poctivá filmarina. ()

Rathalos 

všechny recenze uživatele

Psychobitch je drama,ktorej nazov vo mne vyvolal pocit este pred sledovanim,ze pojde o nejaku sialenost z Norska,ale nakoniec sa z toho vyklulo skvele vykreslenie vztahu medzi chalanom,ktory sa snazi byt vo vsetkom top a dievcatom,ktore naopak ma vsetko na haku a bojuje so svojimi problemami,navonok uplne odlisni dvaja ludia,ale to neznamena,ze to tak musi byt aj v ich vnutri a ten zaver sa mi fest pacil,ale ako to cele skonci,to uz neprezradim,davam plny pocet,lebo taketo filmy z bezneho zivota su na zamyslenie a este dlho behaju cloveku hlavou...:-) ()

solisoli 

všechny recenze uživatele

Zamyslel som sa nad týmto inšpiratívnym príbehom a zistil, že mi pripomína, aj keď veľmi vzdialenú minulosť, ktorá opisuje tento v celku vydarený scenár, čo sa mňa osobne v mladosti podobne dotklo. Malomeštiacke snahy rodičov poukázať na vyškatuľkovanú výchovu svojich detí, v podobe opíc na špagáte a vlastne takto so svojich dospievajúcich detí vyrábali kreténov, ktorí keď sa odpútali od maminej sukni boli ľahko ovplyvniteľní a zraniteľní. Musím sa priznať, že ja som nemal tie gule sa vzoprieť osudu tak ako Márius. Podarilo sa mi to hodne neskôr, ale aj keď s následkami to dodnes neľutujem. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu několikrát zazní písnička „Strangers“ od norské zpěvačky Sigrid. (Nikar)
  • První píseň, která ve filmu zazní, je „10 ting“ od norského rappera EMIRA. (Azurose)

Reklama

Reklama