Psychobitch

(festivalový název)
  • Norsko Psychobitch (více)
Trailer 1

Frida se, dle vlastních slov, chtěla stát outsiderem třídy. Všechny děti ve škole se shodují na jednom – Frida je fakt jiná. Marius je její vrstevník a pro úspěch dělá vše, co může. Když mají ti dva trávit čas po škole společným učením, Marius se neubrání touze ukázat všem, jak je úžasný. Frida se však nemíní nechat premiantem třídy poučovat. Jejich společné doučování se tak stane katalyzátorem vzájemného, už tak turbulentního vztahu. Hádky s Fridou jsou však pro Mariuse něčím nepoznaným – vzrušením i výzvou. (Zlín Film Festival)

Trailer 1

Arsenal83

Ako pohľad na šťanie do zasratého hajzla, to mi naozaj nechýbalo. Ani jeho vytieranie rukou. Ani pľutie do fľaše od coly. A ani facka dievčaťu. Keď sa však cez toto všetko človek nejak prekúše, tak od druhej tretiny sa to začne celkom slušne vyvíjať. Festivalový film, z ktorého som mal najprv pocit, že to bude hovadina a nakoniec sa z toho ukázala celkom poctivá filmarina. ()

Azurose

Velice dobře udělaný norský film. Hlavní postavy ztělesňují protipóly, které se i přes to všechno přitahují. Film o divném vztahu mezi divnými lidmi s ještě divnějšími scénkami. Snímek pro mě byl emoční horskou dráhou, protože nejde nemít depku z toho, jak se postavy chovají a co dělají. A i přes to všechno je příběh ohromně zajímavý, poutavý a stále překvapuje. Jsem velice rád, že jsem snímek viděl, protože za to opravdu stojí! Písničky od Emira a Sigrid jsou už jen třešničkou na dortu. ()

Aljak

Školská tématika je vždy predzvesť toho, že ma film bude baviť (väčšinou to tak naozaj je). A musím uznať, že PsychoBitch bol z tých zaujímavejších školských filmov, ktoré majú v sebe tú esenciu kvality. Zápletka tu bola v podstate úplne triviálna, ale ten vývoj medziľudských vzťahov a hlavne dilematické váhanie Mariusa tu poriadne zintenzívnili celý dej. Frida bola sympatická, aj keď jej afektované výpady neboli nič, čo by sa dalo nejako obdivovať - hoci takíto ľudia dosť priťahujú pozornosť (či už pozitívne alebo negatívne). Inak, pozornosť sa tak veľmi v závere obracia na Mariusa a Fridu, až mi prišlo ľúto samotnej Ley, ktorá v podstate nič zlého nikomu nespravila, a napokon práve tá si všetky rozmary Mariusa či Fridy odniesla... ()

sochoking

Mne sa to lúbilo hlavne kvôli niektorým WTF scénkam. V celom filme ich je požehnane! Napríklad tá, pri ktorej rozoberala Ley kamarátka pred všetkými, prečo (kokotek) Maruis s ňou nechcel mať sex. Ale totálnym bonusom celého filmu by bolo, keby tú jej kamarátku konečne niekto kopol do riti a ešte jej (za letu) stihol pritankovať poriadnu facku! Záver filmu výborný! :-) ()

EvilPhoEniX

Norská svěží nádhera a jedna z nejlepších chladných coming of age romancí! Netradiční film ze školního prostředí o sympatickém klukovi, který je premiant třídy a hodně cool boy ze školy, který dostane za úkol být ve skupině s outsiderkou třídy, která je tak trochu "psychobitch" a vzniká nám zde vztah nabitý tak emocemi a chemií, že jsem slzy utíral snad všude. Krásné, chladné, zvláštní, silné a emocionální drama, které mě zasáhlo slušnou měrou. Příběh****, Akce>Ne, Humor**, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí*. 8.5/10. ()

• První píseň, která ve filmu zazní, je „10 ting“ od norského rappera EMIRA. (Azurose)
  • Ve filmu několikrát zazní písnička „Strangers“ od norské zpěvačky Sigrid. (Nikar)