Znepokojivý celovečerní debut režisérky Pippy Biancové, dvojnásobný vítěz letošního filmového festivalu Sundance, předkládá hlubokou a pronikavou sondu do problematiky sexuálního násilí a internetu, jehož role je v současné americké společnosti čím dál nestabilnější. Šestnáctiletá Mandy (vynikající Rhianne Barretová) se probudí na trávníku svých rodičů, aniž by si pamatovala, kde byla, nebo jak se sem dostala. Brzy se objeví video, na němž ji cizí muž vysvlékne do naha poté, co dívka na párty odpadne. Nejistota z toho, co mohlo následovat (a způsobit jí obrovskou modřinu na zádech), ji velice tíží, zatímco se ze všech sil snaží přijít na to, co dělat dál. Snímek "Sdílej", stylisticky sebejistá a strhující záhada se skutečnými politickými a morálními pohnutkami, učinil z Biancové odvážný a pronikavý nový hlas v americké kinematografii. (HBO Europe)

Aljak

Téma dobrá, základ príbehu ešte lepší, no napokon celkový vývoj príbehu a spracovanie dosť sklamalo. Ďalší z filmov, kde absolútne trestuhodne zahodili kvalitný potenciál. Pippa Bianco mala vynikajúci námet ako na zlatom podnose, no konečný výsledok zaostal za očakávaniami. Musím však uznať, že dilema ohlásenia sexuálneho násilia na orgány činné v trestnom konaní tu rezonovala naozaj silno. Až má človek napokon pocit, že lepšie by bolo to nechať tak... Veľkú rolu tu však hral aj fenomén sociálnych sietí a kyberšikany, no táto vetva dejovej línie išla akosi do stratena. Čo už... potenciálna kvalita sa napokon pretavila na béčkový film :( ()

Greya

Zamražená monotonie nezralých extrovertů dychtících po společenském šumu alkoholového průvanu, mění kategoricky mladé Mandy životní tradice, rodinné sídlo a školní aktivity po neuváženém procesí dobrovolné výpravy za dalším srkem pivního plechu. Pocitové orientace chybné akce se line pozvolna sofistikovanou muzikalizací ambientu mixovaného s vinou, obavami a základních lidských neuvážení uveřejněného videa.   ()

BOURQUE

(V mojich očiach nezávislý) Film „Share“ sa zaoberá s veľmi aktuálnou témou. Ako sa vysporiadať následkami „malou chvíľkou zaváhania“ v živote? Ja som si myslel, že práve toto bude tu viac rozobraný. Ale pozornosť je spíš venovaná mladej slečny Mandy, ktorá svojským spôsobom sa snaží jednak „zabudnúť“ na krátke video, zachytávajúce jej slabý moment, a po druhé riešiť situáciu okolo seba („oči“ ostatných ľudí a ich súcit/prípadne odsúdenie, zmena prostredia jeho okolia). Veľa statických scén, ktoré spíš sa zamerajú na zachytenie vnútorných pocitov Mandy (mnoho sĺz). Na vedľajšej koľaji tu najviac priestoru dostanú rodičia, ale len zo strany Mandy. Film, ktorý má čo povedať, ale v tejto forme tá rovnováha („poučný materiál pre mladých/dospelých“ // „zranený život mladej slečny“) tu nie je – viac pozornosti dostane Mandy, ktorá, ako som už spomínal, reaguje na tie udalosti asi inak ako by väčšina ľudí reagoval. PS.: A že čo sa stalo v skutočnosti? Skúste odhadnúť podľa záveru! Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

MT_Y odpad!

Tenhle film vlastně ani nešel dokoukat, většinou fakt přetrpím ledacos, ale tohle vážně ne. Strašně se to táhne, jde to od scény ke scéně, ale vlastně se tam vůbec nic neděje. Strašná, ale jakože obrovská nuda. Téma, které bylo zprácováno už tisíckrát, a většinou dobře rádoby, ale tohle velký špatný. 0/10 - Odpad ()

Radko

Najhoršia je nevedomosť. Stane sa občas, že sa zobudíme, a nevieme, čo sa počas búrlivej noci odohrávalo. Rovnako sa to stane mladej Mandy. Jedinú stopu predstavuje verejne zdieľané video. Na ňom je je už nevládna, spiaca. Okolostojaci chalani z párty si z nej sexuálne uťahujú, jeden z nich jej sťahuje nohavičky. To je všetko, znásilnenie na videu nie je. Odhalením videa sa spustí peklo, ktorým si dievča prejde. Do značnej miery to spôsobí mamina, odhodlaná po zhliadnutí záznamu riešiť celú vec cez políciu. To má za následok posun vzťahov v škole, basketovom tíme, v možnostiach trávenia hrdinkinho voľného času, jej vzťahoch. Do toho sa neustále vnucujú vnútorné pochybnosti Malo to zmysel, riešiť takto? Napriek vyšetrovacej tortúre sa Mandy nedozvedá ani o piaď viac, než bolo na tom nešťastnom videu. Nálada filmu presne zodpovedá jej vnútornému rozháranému stavu. Zároveň pomerne presne ukazuje, čím si musia prejsť ženy, ktoré sa verejne odhodlajú oznámiť sexuálne násilie, či ponižovanie. Rozhodne to nie je med lízať. Tunajším komentátorským haterom odporúčam predstaviť si, ako by sa cítili oni, zobudiac sa po divokej párty s bolesťou zadku a krvavou riťou. ()

• Předlohou filmu je krátkometrážní snímek Share (2015). (Tejkina)