Znepokojivý celovečerní debut režisérky Pippy Biancové, dvojnásobný vítěz letošního filmového festivalu Sundance, předkládá hlubokou a pronikavou sondu do problematiky sexuálního násilí a internetu, jehož role je v současné americké společnosti čím dál nestabilnější. Šestnáctiletá Mandy (vynikající Rhianne Barretová) se probudí na trávníku svých rodičů, aniž by si pamatovala, kde byla, nebo jak se sem dostala. Brzy se objeví video, na němž ji cizí muž vysvlékne do naha poté, co dívka na párty odpadne. Nejistota z toho, co mohlo následovat (a způsobit jí obrovskou modřinu na zádech), ji velice tíží, zatímco se ze všech sil snaží přijít na to, co dělat dál. Snímek "Sdílej", stylisticky sebejistá a strhující záhada se skutečnými politickými a morálními pohnutkami, učinil z Biancové odvážný a pronikavý nový hlas v americké kinematografii. (HBO Europe)

Aljak

Téma dobrá, základ príbehu ešte lepší, no napokon celkový vývoj príbehu a spracovanie dosť sklamalo. Ďalší z filmov, kde absolútne trestuhodne zahodili kvalitný potenciál. Pippa Bianco mala vynikajúci námet ako na zlatom podnose, no konečný výsledok zaostal za očakávaniami. Musím však uznať, že dilema ohlásenia sexuálneho násilia na orgány činné v trestnom konaní tu rezonovala naozaj silno. Až má človek napokon pocit, že lepšie by bolo to nechať tak... Veľkú rolu tu však hral aj fenomén sociálnych sietí a kyberšikany, no táto vetva dejovej línie išla akosi do stratena. Čo už... potenciálna kvalita sa napokon pretavila na béčkový film :( ()

Morholt

Nějak nevím, co tím chtěla básnířka říci. Sice jsem čekal nějakou variaci na téma "internet je špatný", ale o nic takového se nejedná. Děvče nečelí žádném ocejchování, nikdo se od ní neodvrací a vůbec všechno probíhá relativně v klidu. Jediná poučka tedy zní "Nechlastej do bezvědomí, protože nevíš, na jakýho kokota narazíš.". No a točit o něčem takovém film mi přijde trochu zbytečné. Rhianne Barreto je super, ale o to větší je jí tady škoda. 35% ()

Radko

Najhoršia je nevedomosť. Stane sa občas, že sa zobudíme, a nevieme, čo sa počas búrlivej noci odohrávalo. Rovnako sa to stane mladej Mandy. Jedinú stopu predstavuje verejne zdieľané video. Na ňom je je už nevládna, spiaca. Okolostojaci chalani z párty si z nej sexuálne uťahujú, jeden z nich jej sťahuje nohavičky. To je všetko, znásilnenie na videu nie je. Odhalením videa sa spustí peklo, ktorým si dievča prejde. Do značnej miery to spôsobí mamina, odhodlaná po zhliadnutí záznamu riešiť celú vec cez políciu. To má za následok posun vzťahov v škole, basketovom tíme, v možnostiach trávenia hrdinkinho voľného času, jej vzťahoch. Do toho sa neustále vnucujú vnútorné pochybnosti Malo to zmysel, riešiť takto? Napriek vyšetrovacej tortúre sa Mandy nedozvedá ani o piaď viac, než bolo na tom nešťastnom videu. Nálada filmu presne zodpovedá jej vnútornému rozháranému stavu. Zároveň pomerne presne ukazuje, čím si musia prejsť ženy, ktoré sa verejne odhodlajú oznámiť sexuálne násilie, či ponižovanie. Rozhodne to nie je med lízať. Tunajším komentátorským haterom odporúčam predstaviť si, ako by sa cítili oni, zobudiac sa po divokej párty s bolesťou zadku a krvavou riťou. ()

BOURQUE

(V mojich očiach nezávislý) Film „Share“ sa zaoberá s veľmi aktuálnou témou. Ako sa vysporiadať následkami „malou chvíľkou zaváhania“ v živote? Ja som si myslel, že práve toto bude tu viac rozobraný. Ale pozornosť je spíš venovaná mladej slečny Mandy, ktorá svojským spôsobom sa snaží jednak „zabudnúť“ na krátke video, zachytávajúce jej slabý moment, a po druhé riešiť situáciu okolo seba („oči“ ostatných ľudí a ich súcit/prípadne odsúdenie, zmena prostredia jeho okolia). Veľa statických scén, ktoré spíš sa zamerajú na zachytenie vnútorných pocitov Mandy (mnoho sĺz). Na vedľajšej koľaji tu najviac priestoru dostanú rodičia, ale len zo strany Mandy. Film, ktorý má čo povedať, ale v tejto forme tá rovnováha („poučný materiál pre mladých/dospelých“ // „zranený život mladej slečny“) tu nie je – viac pozornosti dostane Mandy, ktorá, ako som už spomínal, reaguje na tie udalosti asi inak ako by väčšina ľudí reagoval. PS.: A že čo sa stalo v skutočnosti? Skúste odhadnúť podľa záveru! Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

oveckaoa

Tohle je snad nejhorší film na téma znásilnění co kdy vznikl navíc mě přijde, že si to dělá vyloženě prdel (myšleno srandu) z obětí znásilnění. Takže jedna holka jde na party tam se ožere jak prase a někdo ji asi ´´znásilní,, (poznámka to není spoiler píšou to i v ději) tak, že se probere před vlastním domem (někdo ji z tama i odvezl později zjistíme kdo nebudu spoilerovat beztak to není důležité) a nic si nepamatuje po několika dnech jí někdo začne posílat videa s tím aktem a ona to začne řešit. Důvody proč je to blbost 1. Absolutně nic zde nefunguje, protože hlavní postava působí dojmem, že jí je to všechno jedno a místo, aby třeba zašla za doktorem a zjistila jak na tom zdravotně je tak sedí doma a hraje hry její matka je to samé a kromě toho, že si s ní občas pokecá ve stylu bude to dobrý jsme tu pro tebe neudělá nic tak, že vše zůstává na jejím otcovi, který je jediný aktivní a chce někomu rozmlátit držku aspoň. 2. V průběhu filmu je jedna pasáž kdy jí dají rodiče zaracha a ona si přesto zajde na party kde si zahulí a ožere se nejspíše i na tom samém místě kde ji zneužily tomu říkám zodpovědnost 3. Film je strašně tichý měl jsem hlasitost na 100 procentech a přesto to bylo tak tiché, že by to přehlušilo snad i mňoukání koček 4. V průběhu filmu se nabízí jednoduché řešení jak vyřešit kdo to udělal jelikož je zde řečeno, že tam bylo zhruba 2000 lidí i kdyby měl každý telefon tak její číslo určitě každý neměl (pokud ho teda nerozdávala celé škole na počkání což pochybuji) navíc film se vůbec nevěnuje tomu vyšetřování a radši se zabývá tím jak ta holka bude mít těžký život pokud odejde z té školy a města. 5. Ve filmu není nijak ukázané a naznačené, že by to byla tak skvělá hráčka, že by její absence někomu ublížila navíc to ani nebyla vyloženě party typ a oblíbená holka, která by kdyby odešla někomu chyběla (Kromě teda jejím cca 5 kámoškám a jejímu asi přítelovi co vypadá jak holka) . 6. Název je mimo jelikož to sdílení má zde důležitost asi tak 1 procento spíše se to mělo jmenovat třeba zneužitá 7. Tenhle film má jeden z ńejhorších kástingů jejich kamarádek co jsem snad viděl její kamarádka vypadá jak tlustý blonďatý babochlap (možná ji i chlap hrál nezjišťuji radši) druhá vypadá jak něco co si odskočilo z černoššského ghetta a jejich kluci na tom nejsou o nic lépe jelikož minimálně 3 z 5 vypadají jak ženské 8.Film je strašně nudný a nic se zde nestane (kromě toho, že zjistíme, že asi není panna) a vypadá zhruba takhle holka brečí holka jde na party kde se ožere jelikož bez toho nemůže být (bez chlastu ne bez party) holka jde nakupovat holka hraje hry a opakuje se to v intervalech 20 procent za to, že je to režisérky debut jinak znepokojivého na tom není absolutně nic to takový Vánoční Kameňák znepokojí člověka daleko více ()

• Předlohou filmu je krátkometrážní snímek Share (2015). (Tejkina)