Furie (festivalový název)

Akční

Vietnam, 2019, 98 min

Le-Van Kiet

Morgan Schmidt

I když tomuhle filmu dávám ty 3*** jako skoro každej tady, tak musím říct, že to byl dost fajn asijskej flick. Přistupoval jsem k tomu dost skepticky, jako ke každýmu zboží z Vietnamu. Ále ! Nakonec to bylo dost zajímavý. Dějově srajda. To stejný, jako když Tonny Jaa vyrazil do města hledat slona, tak tady mladá manka jde zas hledat unesenou dcerku. Tu unesla mafie, na orgány, bla-bla.. No ta manka vypadá i docela dobře, jako že ...na asiatky moc nejsem, ale byla v poho. Proto mě sralo, že ji tvůrci filmu oblíkli do neskutečně NE-erotickýho a-sexuálního čínskýho mundůru, kterej ani jednou nepřevlíkla. Fakt škoda jí, mohla bejt trochu víc sexy. No souboje docela v pohodě. Právě mi to dost připomínalo první RAID, ale jen trochu připomínalo. Něco to z něj mělo a bylo to fajn. Když se nebojovalo, bylo to strašný. Nuda a dementní dialogy a odnikud nikam. Pak se k holce od půlky přidá týpek, policajt (ne nevrznou si a ten mundůr ta holka fakt nesundá...) a pomůže jí vykopat záporáky. je tam skvělej fight s takovou hlavní zápornou gorilou, tzn. bossem. A to je taky ženská, ta je aspoň trochu sexy, ale zas má hnusnej xicht... No tak ten fight je fákt v pohodě a co jí udělá ta kladná za "finish-him!" , to je fakt pecka!! Tak jako dalo se to, lepší než třeba i ten nedávno novej korejskej REVENGER.(5.8.2019)

Je unesena malá dívka, ale ukáže se , že je omylem unesen někdo jiný. Její matka je bývalá drsná vedoucí gangu a udělá vše pro to, aby dceru přivedla zpět domů. Hodně šťávy je vymačkáno z energických honiček a roztomilých bojových scén. Příběh je jednoduchý a předvídatelný. Dobře vystaveny emoce vztahu matky a dcery člověka vtáhne.(30.6.2019)

Vcelku slušná vietnamská rubanice v čele se sličnou Veronicou Ngo, která se role ujala s tou správnou vervou. Není to absolutní top martial arts přehlídka, ale to nemění nic na faktu, že souboje byly efektní a nepřekombinované. Jako správná milující matka se Hai vydala hledat svou unešenou dcerku a oprášila své staré řemeslo, na které tak úplně nezapomněla a z fleku by mohla znovu kariérně růst namísto sběru rýže na venkově. Milá akčňárna fakt, a tím, že pochází z této ne zrovna kinematografické velmoci (přizná se, že nevím o jiném vietnamském filmu, který bych doposud viděl), si získává o to víc mých sympatií.(17.10.2019)

Just Another Pissed Mother - aneb - máš to dobrý, když máti bejvala gangsta. Je to o pár pater lepší než Maria, akce je dobře natočená, Veronice Ngo to bez problémů věříte, komba sice nejsou bůhví jak košatý, ale zase jsou efektivní. A závěrečnej shoot-out je hodně poladěnej, to sem fakt čuměl. Rovný čtryry.(26.5.2019)

S ženskými mstitelkami jako by se v poslední době roztrhl pytel. Po Jižní Koreji povstala jedna i ve Vietnamu. Fúrie sice nepřináší nic nového, příběhů o únosech dětí bylo natočeno již několik, přesto se mi to líbilo. Na Vietnam měl film propracovanější scénář, nešlo jen o bitky, mělo to spád, rychle odsýpalo a nenudilo, povedená akce, sympatické postavy a zajímavý prostředí. Oproti Koreji a Číně to zas bylo něco trošku jiného, neokoukaného. Přeloženo.(6.6.2019)

• - Natáčelo se v Ho Či Minovu Městu ve Vietnamu. (BMW12)

• - Furie je první vietnamský film uvedený v amerických kinech. (radecacek)

• - Vietnam vybral tento film do nominace na Oscary 2020 za cizojazyčný film. (radecacek)