Chimibja

Mysteriózní / Thriller

Jižní Korea, 2020, 102 min

Won-pyung Sohn

Won-pyung Sohn

Dost dlouho se to tváří jeko další Parazit nebo Hogar, ale ten béčkový konec to trochu shazuje, škoda. Ale scénář do sebe parádně zapadá, tentokrát žádná asijská haluz.(12.11.2020)

Slušná práce na debut. Hlavní hrdina je populární architekt, který trpí traumatem ze zmizení své sestry. Po 25 letech se sestra náhle objeví a připojí se k rodině, ovšem začínají se v rodině dít podivné věci a se sestrou něco očividně není v pořádku. Film je výborně zahraný, hezky natočený a twisty v závěru jsou nápadité a promyšlené. Doufal jsem, že finále bude o něco ostřejší a možná atmosféričtější, což se úplně nestalo. Hodně silné troj hvězdí a rozhodně povšimnutihodný thriller. Kdyby se toho chopil někdo ještě zručnější, tak tu máme jasný hit a konkurent Parazita. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6.5/10.(28.7.2020)

Skvělý náboženský fanatismus plný akce.(26.9.2020)

Infiltrovat se, převzít kontrolu a vzít si, oč mi běží. Neměl bych velký problém hodnocení zvýšit, neb Intruder v parazitování místy pěkně šlape na pilu, ale ještě bych si k tý čtvrtý hvězdě představoval hutnější závěr.(4.11.2020)

Ze zkušeností s JK tvorbou jsem si pod mysteriózním thrillerem představovala něco jiného, ale i z tohohle se nakonec vyloupla zajímavá záležitost. Nedá se tomu upřít nápaditost, závěr překvapil, tak nějak jsem však čekala, že to bude mít větší šmrnc, záhadnost a drsnost, jak jsem zvyklá. Tohle byl takový slabší čajík. Herci byli ale fajnoví a Song Ji-hyo byla ve své roli správně šíleně psychopatická :) Přeloženo.(14.9.2020)