poster

Krajinou vína (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2019, 10x26 min

Režie:

Jan Těšitel

Scénář:

Václav Žmolík
 • tranquill
  ****

  Sympatického Václava Žmolíka mám rád a jeho cestopisné seriály mne vždy osloví.(30.6.2019)

 • crackonosh
  ***

  Ve srovnání se současnými zahraničními pořady je cestopisný dokument České televize velmi konzervativní, nenápaditý a staromódní. Základní informace přináší, nepochybně nikoho neurazí, ale žádnou větší ambici už nemá. Doufám, že se časem dočkáme trochu modernějšího, odvážnějšího, vtipnějšího a třeba i překvapivějšího příspěvku o vinařské kultuře.(9.2.2020)

 • Brodequin
  ****

  Pár dílů za sebou a musím říct, že se mi to líbí. Není to jen o víně, ale i o kraji, historii atd. Mohlo by se tam víc koštovat a více mluvit přímo o víně, ale neva. Pěkné záběry, dobrá kamera, pěkná hudba. A Václav Žmolík byl určitě dobře zvolen a pořad uvádí opravdu důstojně.(5.5.2019)

 • Romario
  *****

  Seznam epizod: 1. Pálava 2. Aurelius 3. Müller Thurgau 4. Ryzlink rýnský 5. Muškát moravský 6. André 7. Rulandské bílé 8. Rulandské modré 9. Veltlínské zelené 10.Cabernet Moravia(14.6.2019)

 • sskrblik
  ****

  Muži, víno, Žmolík. Poměrně inspirativní dokumentární cyklus, který osloví i nevinaře, neboť je skutečně spjat s krajinou vína a nikolivě jenom s alkoholickým nápojem jakým víno je. Jsem zvědav do jakých dalších zákoutí nás v dokumentu pozvou a co vše ještě představí. Rozhodně jeden z lepších pořadů....(12.5.2019)