Reklama

Reklama

Krajinou vína

(seriál)
Dokumentární
Česko, (2019–2022), 8 h 45 min (Minutáž: 26–27 min)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Vinařský cestopis s Václavem Žmolíkem. Objevuje nejen vůně a chutě vín typických pro Moravu a Čechy, ale i kouzelná místa v krajině, kde se jednotlivým odrůdám nejvíce daří. Diváci se pomocí televizní kamery seznámí nejen s odrůdami starými – jako je Ryzlink rýnský, či Rulandské modré – ale především s víny, která byla našimi vinaři vyšlechtěna. Pálava, Muškát moravský, André či Cabernet Moravia si již vydobyly svoje místo v pomyslné síni slávy tuzemských odrůd. Na diváky čekají památky, nádherná příroda a setkání s vinaři i jinými znalci regionů. „Byť každý z nás má chuť trochu jinou, musím říct, že na natáčení jsme potkávali samé úžasné vzorky: ať už se víno urodilo na Moravě, nebo v Čechách. Máme se u nás čím pochlubit a stále máme co objevovat. A hlavně je skvělé za vínem vyrazit přímo, nespoléhat se jen regály supermarketů, ale mluvit s vinaři a vnímat víno skrze krajinu, kde vzniká. Během přípravy celého cyklu jsme nachodili mnohem víc kilometrů, než vypili vzorků vína – ale všechny ty výlety byly úchvatné,“ říká průvodce pořadu Václav Žmolík. (Česká televize)

(více)

Recenze (6)

Romario 

všechny recenze uživatele

Seznam epizod: 1. Pálava 2. Aurelius 3. Müller Thurgau 4. Ryzlink rýnský 5. Muškát moravský 6. André 7. Rulandské bílé 8. Rulandské modré 9. Veltlínské zelené 10.Cabernet Moravia ()

Reklama

sskrblik 

všechny recenze uživatele

Muži, víno, Žmolík. Poměrně inspirativní dokumentární cyklus, který osloví i nevinaře, neboť je skutečně spjat s krajinou vína a nikolivě jenom s alkoholickým nápojem jakým víno je. Jsem zvědav do jakých dalších zákoutí nás v dokumentu pozvou a co vše ještě představí. Rozhodně jeden z lepších pořadů.... ()

crackonosh 

všechny recenze uživatele

Ve srovnání se současnými zahraničními pořady je cestopisný dokument České televize velmi konzervativní, nenápaditý a staromódní. Základní informace přináší, nepochybně nikoho neurazí, ale žádnou větší ambici už nemá. Doufám, že se časem dočkáme trochu modernějšího, odvážnějšího, vtipnějšího a třeba i překvapivějšího příspěvku o vinařské kultuře. ()

Galerie (170)

Zajímavosti (2)

  • V sedmé epizodě pořadu s názvem Rulandské bílé v minutáži 19:44 se vypravěč přeřekne a místo jména Josef Pavelčík řekne „Josef Pavelčák“, to stejné se pak opakuje i v čase 20:58. (asdfasdf)
  • V sedmé epizodě pořadu s názvem Rulandské bílé není v čase 19:21 zobrazena rozhledna Hraběcí (Vlčnov), nýbrž se jedná o rozhlednu Kraví hora u Bořetic, což je asi 56 km vzdušnou čarou od Vlčnova. Stejně to je i v čase 19:32. (asdfasdf)

Reklama

Reklama