Zapomenuté místo

• USA Off the Map
všechny plakáty

V zapadákově v divoké přírodě kdesi u mexických hranic žije osaměle tříčlenná rodina téměř bez peněz. Obživu si zajišťuje hlavně z přírody a směnného obchodu. Osamělost a skromnost je vyvážena úctou, poklidem a vzájemným respektem. Jejich otec, válečný veterán, však začíná trpět těžkými depresemi. Vypravěčem i katalyzátorem příběhu se stává jejich jedenáctiletá dcera Bo, na svůj věk velmi bystrá a výřečná. (sator)

jafuska

budiž dávám ty tři hvězdičky, ale žádná sláva to rozhodně není, film o malé holce a jak se vžívá do různých problémů dospělých, na tento film nejspíš zapomenu a další dny už si vůbec nevzpomenu o čem to vlastně bylo a to by se nemělo stávat že ne? tak kde je tedy chyba? jedině to vidím, že je to slabší scénář, a nic víc se do tohoto filmu ani vejít nemohlo, prostě mě tento film nezaujal. ()

blezg

New Mexico is a very powerful place. Naprosto geniální harmonie života, hudby, obrazu... ještě ani nejsem na konci a už jsem úplně u vytržení. ()

karelondatra

Pro mě jeden z těch filmů, které tak nějak přirozeně, nenuceně plynou. Dobře se na ně kouká, mají i svou hloubku, ale při tom pohodovém koukání zároveň člověk pořád podvědomě čeká něco víc. Herecky parádní, námětově a scenáristicky taky, ale uvítal bych větší jiskru, náboj, drama, zápletku, emoce, zvrat, kontrast, hlubší vtažení, prostě něco, co tento příběh povýší na dobrý film. Z tohoto filmu mám pocit, asi jako bych poslouchal kvalitní hudbu, ale hrozně potichu. ()