Dětský film, který vlastně není moc dětský. Tedy ne že by v něm nebyly radosti dětského života. Ale děti jsou tu docela často konfrontovány s vážnými situacemi, nežijí v době všeobecného dostatku, a poměrně brzo zjišťují co je život a práce. O to víc ty radosti znamenají. Věra Plívová - Šimková pro mě patří k vůbec nejlepším tvůrcům dětských filmů, jestli není rovnou nejlepší. A upřímně Krause jsem si nikdy v dlospělosti neoblíbil, pro mě tohle dění pod Šibeničákem zůstává dodneška jeho nejlepší, ba životní role :)(13.11.2011)

Najlepsia reziserska detskej ceskoslovenskej kinematografie je pre mna Plivova -Simkova. Krasny normalizacny film, detske radosti na snehu, kone v zasnezenej krajine ...... este nech si deti uzivaju zivot, lebo v dospelosti budu musiet praktizovat hrozne a skutocne desive veci : budu musiet byt priamo dokonca az zaangazovane pri budovani kapitalizmu. Teda pardon, tu este komunizmu, kapitalizmus budujeme az po 11/1989 : 80 %(7.7.2018)

Jak se žilo v době bez (počítačových) joysticků. Velká nostalgie zimního dětství z doby, kterou pojmenováváme spíš podle politických okolností. Hoši přinášejí akci, slečinky dialog, naštěstí ne výhradně. ♫ Liškova hudba lyricky přesahuje škatulku dětského filmu a možná i tak odcizuje dětskému divákovi. I mě samotného si Lišáci získali až v dobách vzdálených školní docházce.(19.12.2012)

Pro tento film mám opravdu slabost, nejspíš proto, že mi připomíná moje dětství na vesnici, i když jsem o pár let mladší, než je film.Doba, kdy si děti hrály venku, v lese a na louce a byly spokojené i bez Playstationů,mobilů a empétrojek.Skvělé výkony dětských herců, a to nejen Jana Krause,to vše podkreslené výtečnou hudbou Zdeňka Lišky.(13.3.2006)

Filmem jsem proplul v dopoledním polospánku během vánočního bezčasí, takže snímek jako takový nemohu hodnotit, přeci jen oči jsem měl více zavřené než otevřené... Ovšem hudbu Zdeňka Lišky nešlo nevnímat (a že je jí v tomto snímku požehnaně!), díky ní dávám filmu, který jsem neviděl, ale slyšel, plný počet a řadím ho k jedněm z největších hudebních zážitků za uplynulý rok.(12.1.2013)

• - Filmovalo se v obci Křižlice. (M.B)

• - Téměř celé osazenstvo filmu byli neherci. (Zdroj: AHA)

• - Režisérka hledala pro postavu Myšáka pravého venkovského kluka, ale nemohla najít toho vhodného. Buď neuměli jezdit na koni, nebo neuměli správně mluvit. Nakonec si vybrala Jana Krause, chlapce z centra Prahy. (carott)